PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić menu niewidoczne



pabloalbert
08-01-2012, 14:05
jak w temacie - chodzi o menu "wewnętrzne", niewidoczne dla odwiedających witrynę, ale dostarczające administratorowi proste adresy artykułów.

nikszal
08-01-2012, 14:10
Menu tworzysz poprzez projektanta menu i w przypadku Joomla 1.5 moduł tego menu przypisujesz z palca do pozycji nie isteniejącej w szablonie.

Jaki związek ma menu ukryte z prostymi adresami?

pabloalbert
08-01-2012, 14:22
któryś z użytkowników jakiś czas temu poradził mi, żeby zrobić menu niewidoczne, gdy chcę utorzyć prosty adres podstrony, do której nie linkuję z menu głównego.

Robster
08-01-2012, 16:27
Tworzysz moduł menu i ustawiasz widoczność modułu tylko dla administratora. Ty go widzisz, użytkownicy nie. Proste.

pabloalbert
08-01-2012, 19:29
tworzę pozycję menu, na początku powszechną --> kopiuję adres z okna przeglądarki --> zapisuję w notatniku --> zaznaczam poziom dostępności "rejestrowalny" lub "specjalny" --> wklejam zapamiętany adres do przeglądarki i ...pojawia się komunikat o konieczności zalogowania....
jak zaznaczyć, że użytkownicy nie mają widzieć pozycji menu, która prowadzi do strony opublikowanej i ogólnie dostępnej?

Robster
08-01-2012, 20:41
Przeczytaj sobie kolego jeszcze raz mój post, a później zajrzyj na http://wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze
Nikt Ci tutaj podstaw administracji Joomla! przepisywać nie będzie.

Tabum
09-01-2012, 13:20
Ja bym generalnie utworzył nowe menu. Tylko nie tworzył do niego modułu. Proste linki utworzą się automatycznie z elementów które do tego menu dodasz.. A nikt na frontendzie nie będzie widział twojego ukrytego menu.