PDA

Zobacz pełną wersję : Do czego służą znaki {{ some_text }} w artykule



23kulpamens
09-01-2012, 16:06
Witam,

jestem nowy na tym forum i w ogóle w tematyce Joomla. Mam zaprojektować jedną stronę / artykuł w Joomli na podstawie aktualnej zawartości. Ale natrafiłem na taki element {{ some_text }} i nie wiem za bardzo co to jest. Na stronie jest zastępowany na tekst, ale nie wiem na jakiej zasadzie. W całej bazie danych nie ma zmiennej definiującej zawartość tego elementu. W zawartości żadnego tekstu w żadnym pliku nie mogę znaleźć tej zmiennej poza artykułu tym artykułem. Nie wiem nawet za bardzo jak i gdzie tego szukać :zly: . Jeżeli ktoś ma jakiś link do dokumentacji w której mógłbym o tym przeczytać to proszę niech go zamieści.

Pozdrawiam.

nikszal
09-01-2012, 16:21
Mam zaprojektować jedną stronę / artykuł w Joomli na podstawie aktualnej zawartości.

Kolego!
Z czego, jakiej strony źródłowej, na jakim CMS-ie wykonanej masz zaprojektować stronę w Joomla?
Tak przy okazji wyjasnienie - Joomla jest nieodmienne.


Ale natrafiłem na taki element {{ some_text }} i nie wiem za bardzo co to jest.
Ja również nie wiem. Być może jest to kod wpinający treść, pochodzący z jakiegoś dodatku. Żadnych informacji na ten temat jednak nie napisałeś.

Na jakiej wersji Joomla stawiasz stronę?

23kulpamens
09-01-2012, 16:41
Przpraszam, nie podałem wersji Joomla! Version 1.5.21 Legacy: 1.0 . Znalazłem że ma jakiś związek z dodatkiem który ma tabelę w bazie "jos_adrotator", no ale nie mogę go znaleźć nigdzie w internecie. Strona aktualnie jest zaprojektowana w Joomla! w wersji w której podałem, a ja mam tylko dorobić parę artykułów (article).

nikszal
09-01-2012, 16:52
Daj adres do strony, gdzie użyty jest kod {{ some_text }}.

23kulpamens
09-01-2012, 18:55
Niestety nie mogę. Myślałem że taka konstrukcja jest standardem w Joomla! .

palyga007
09-01-2012, 20:47
Bo jest. To jest standardowy sposob umieszczania dodatkow i modulow np w artykule.

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk