PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja gdy configuration.php jest niezapisywalny



Dyzioo
09-01-2012, 16:51
Witam zwracam się z prośbą o pomoc, próbuje bezskutecznie zainstalować joomlę w wersji 1.5.17. Wrzuciłem pliki na serwer (friko.pl), podczas instalacji w miejscu:/Przegląd ustawień dla Joomla! 1.5.17 Stable/ pojawia się komunikat przy configuration.php-->Nie Mimo to możesz bezpiecznie kontynuować instalację. Treść configuration.php zostanie wyświetlona na końcu. Skopiuj ją i wklej do nowego pliku, zapisz go jako configuration.php w katalogu głównym witryny. Tak też czynię, jednak po wrzuceniu na serwer pliku configuration.php gdy próbuję wejść do PA lub na stronę główną wywala nie znowu na początek instalacji.:zagubiony:

nikszal
09-01-2012, 17:09
Witam zwracam się z prośbą o pomoc, próbuje bezskutecznie zainstalować joomlę w wersji 1.5.17. Wrzuciłem pliki na serwer (friko.pl),

Na początek dwa poważne błędy.
Aktualna wersja Joomla to 1.5.25.
Chcesz mieć koniecznie serwer friko.pl? To już masz za friko problemy. Następne przed Tobą.

Dyzioo
09-01-2012, 17:45
Na początek tak docelowo chciałbym go zmienić. Bo nie znam żadnego innego darmowego bez reklam (webhost i 000space testowałem ale usunęli mi stronę, mimo iż nie było żadnej treści erotycznej itp.). Zatem jak ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie (inne niż zmiana serwera oraz wersji joomla) będę wdzięczny za pomoc

nikszal
09-01-2012, 18:11
Zatem jak ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie (inne niż zmiana serwera oraz wersji joomla) będę wdzięczny za pomoc
Niestety od konfiguracji serwera zależy, czy Joomla będzie pracował stabilnie czy też nie lub wcale.
Wersja 1.5.25 z połatanymi lukami bezpieczeństwa wyszła po to, aby ją używać i tym samym zaoszczędzić sobie problemów z ewentualnym włamaniem.
Chcesz mieć 1.5.15 to miej, tylko nie lamentuj, jak Ci "niezapowiedziani goście" wywrócą stronę, albo będzie ona źródłem rozsiewania wszelkich "wiarusów" i administrator serwera ją wywali.

Zmień chmod pliku configuration.php na 644.

Dyzioo
10-01-2012, 10:00
Próbowałem już wcześniej, bezskutecznie. Chyba sobie jednak daruje te friko.pl, tak czy inaczej dzięki za pomoc.