PDA

Zobacz pełną wersję : Kopia strony joomla oraz bazy danych.



rys1u
09-01-2012, 20:05
Witam,
Potrzebuje zrobic kopie strony w joomli. Nie chodzi mi jednak o zapasowa tylko taka w ktorej bede mogl wprowadzic rozne modyfikacje bez uszczkodzenia strony glownej. Naszukalem sie dosc sporo "w internecie" i nic tak naprawde nie znalazlem. Jestem w tym srodowisku dosc nowy dlatego zabardzo nie wiem jakt o zrobic.

Z gory dziekuje i mam nadzieje, ze napisalem w dobrym dziale.

tomaszek83
09-01-2012, 20:24
Robisz kopię plików poprzez klienta FTP, następnie kopię bazy przy użyciu phpMyAdmin. Następnie odpalasz sobie na kompie lokalnie JAMP (http://jamp.joomla.pl/). Wrzucasz do katalogu mnt/var/www/twoja_strona pliki które skopiowałeś przez FTP. Odpalasz sobie w JAMP panel phpMyAdmin, importujesz bazę. Odpowiednio modyfikujesz plik configuration.php w głównym katalogu Twojej strony (tej lokalnej).

W pliku tym zmieniasz wartości poniższych zmiennych na:
var $host = 'localhost';
var $user = 'joomla';
var $db = 'nazwa_twojej_bazy_po_zaimportowaniu';
var $password = 'joomla';
var $log_path = 'w:\\var\\www\\katalog_z_twoja_strona\\logs';
var $tmp_path = 'w:\\var\\www\\katalog_z_twoja_strona\\tmp';

I masz stronę do eksperymentów.

nikszal
09-01-2012, 20:28
A to nie prościej zrobić kopię przy pomocy Akeeba i wrzucić archiwum jpa do localhosta (np. Jamp) i postawić stronę na swoim domowym komputerku?
Tylko jeden plik do przekopiowania.

Wątpię, żeby @rys1u poradził sobie z eksportem i importem bazy oraz poprawianiem pliku configuration.php.

tomaszek83
09-01-2012, 20:31
hej @nikszal, może i łatwiej za pomocą Akeeba. Podałem jeden ze sposobów :) Może i staroświecki ale sprawdzony.

zwiastun
09-01-2012, 22:35
Prozę o nieprowadzenie niepotrzebnych dyskusji. Sposób podany przez @tomaszka83 nie wymaga komentarzy. Owszem, można podpowiedzieć, że istnieje możliwość skorzystania z Akeeba, ale zakładanie, że coś dla kogoś jest proste, a coś skomplikowane, jest bezpodstawne.

neo_fox
10-01-2012, 06:37
ale zakładanie, że coś dla kogoś jest proste, a coś skomplikowane

Hmm, tylko że w moim przekonaniu wykorzystanie w tym celu Akeeba znacznie ułatwia sprawę a co za tym idzie - jest prostsze.
Pomijając fakt że pozwala uniknąć wielu problemów w przyszłości :zagubiony:

zwiastun
10-01-2012, 15:18
Radku, oczywiście, masz słuszność. Dlatego w tym wątku zostały tylko te wypowiedzi, które zostały. Resztę niepotrzebnych, na dodatek sformułowanych po części w sposób, jaki nie powinien mieć miejsca na forum, usunąłem.

neo_fox
10-01-2012, 15:20
Ah, rozumiem. Sorry za zamieszanie :zagubiony: