PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart - standardowy moduł wysyłki do innych krajów



hidden
10-01-2012, 01:53
Dzień dobry!

Joomla! 1.5.24 i VM 1.1.9.
Chciałbym wysyłać towar na obszarze Polski, ale również do innych krajów Europy. Do dyspozycji na tą chwilę mam tylko Pocztę Polską.
Stawka za wysyłkę do Londynu jest inna niż do Stargardu Szcz., ale standardowy moduł wysyłki nie pokazuje na stronie opcji wysyłki, w której określimy (zaznaczymy na liście) kraj.
Co zrobić, żeby przy zamówieniu pokazywała się stawka za wysyłkę, która dotyczy danego kraju?
Myślałem o wykorzystaniu zakresów kodów, ale moduł nie zwraca szczególnie na to uwagi (pomijając uciążliwość wprowadzania zakresów dla wszystkich krajów i regionów w Europie).

Z góry dzięki za podpowiedź.

Jdwind
10-01-2012, 10:13
Wysyłki ustawiasz dla kraju (ów), a podczas rejestracji użytkownik podaje kraj, w którym mieszka i podczas zamawiania VM wybiera stawki możliwe dla tego właśnie kraju. Możesz ustawić stawki wysyłki dla różnych krajów.

hidden
10-01-2012, 22:27
Dzięki za odpowiedź, ale... No właśnie: kiedy w standard shipping module tworzę nową stawkę wysyłkową, nie mogę zaznaczyć kraju, którego dotyczy, ponieważ wtedy ta stawka nie pokazuje się w procesie zamawiania. Ten problem był już opisywany i podane rozwiązanie jest takie, żeby nie zaznaczać kraju. Wtedy rzeczywiście moduł się wyświetla. To jednak nie rozwiązuje mojego problemu. Myślałem, że może jest już jakiś pomysł jak to ominąć.

---------- Post dodany o 22:27 ---------- Poprzedni post był o 12:31 ----------

Czy ktoś jednak mógłby mi pomóc?

hidden
12-01-2012, 14:38
Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc!

hidden
17-01-2012, 03:00
Ok, znalazłem rozwiązanie! Postanowiłem się podzielić. Rzeczywiście jest tak, że wybierając kraj w standard shipping module, nie pokazuje on się na stronie. Jest jedno "ale" i pewnie nie wynika ono z błędów, ale z założeń przy tworzeniu modułu (tak sobie zgaduję). Sygnalizowany był problem, że moduł się nie wyświetla na stronie, a rozwiązaniem miało być odznaczenie wszystkich krajów z listy. I rzeczywiście tak jest, kiedy dostawy dotyczą tylko jednego kraju. Kiedy jednak pojawi się wysyłka towaru np do 1 kg i zaznaczymy Polskę, a jednocześnie utworzymy taką samą wysyłkę do miasta w Anglii (zaznaczając Anglię oczywiście), wszystko działa bez zarzutu.
Mam nadzieję, że przyda się ta obserwacja.

pzdr