PDA

Zobacz pełną wersję : [JoomFIsh] Problem



haccp
10-01-2012, 09:45
Witam,

zainstalowałem komponent JoomFish, wprowadziłem tłumaczenia. Zrobiłem również modulik flag na które się klika i przechodzi pomiędzy poszczególnymi językami. Problem w tym, że gdy wchodzę na stronę, strona ładuje się w swoim domyślnym języku, a po kliknięciu na flagę obcego języka link kieruje do mojadomena.pl/en.html gdzie przetłumaczone jest tylko menu (o_O), natomiast gdy ręcznie wprowadzę mojadomena.pl/en/ strona w pełni jest przetłumaczona na język obcy. Jak zatem zmienić link przy fladze?

Napisałem, że strona jest w pełni przetłumaczona... no właśnie - czy to normalne, że po wprowadzeniu tłumaczenia tłumaczenie nie pojawia się od razu na stronie tylko po jakimś dłuższym czasie?

Jeszcze jeden problem mam z tym, że gdy już jestem w danym języku mojadomena.pl/en/, to po kliknięciu na link strony głównej w menu przenosi mnie do mojadomena.pl czyli do języka domyślnego. Jak to zmienić? Alias?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Jdwind
10-01-2012, 10:10
Joomfish ma moduł zmiany języka, nic nie musisz sam robić (cokolwiek miałeś na myśli). Język, jakiego używa user na stronie jest zapamiętywany w ciasteczkach, o ile się nie mylę.