PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent do bazy klientów pracowni projektowej... jaki ? rozterka ;-(



Robert1724
10-01-2012, 12:46
witam wszystkich !
na wstępie opiszę moje oczekiwania:
1. potrzebuje usprawnić swoją stronę www z joomla! o możliwość tworzenia bazy klientów (nie wielka ilość ~ do 100 klientów ) dla których będzie przyporządkowany
profil, z katalogiem plików,
2. chcę swoim klientom udostępniać pliki poprzez w/w stronę na zasadzie że ja będę je załączał pod dany profil z krótkim opisem i analogicznie klienci
by mogli mi również zamiennie załączać pliki.

Czemu taka kombinacja ? Otóż nie wszystko da się wysłać e-mailem, a znódziło mi się ręczne wrzucanie na swój serwer i linkowanie w e-mailach, ustawiania
praw dostępu do katalogów na serwerze pod danego klienta.

3. zależy mi na komponencie który mógłby w danych profilu udostępnić galerię grafik które ewentualnie można by ustawić dla dostępu public,

Od dłuższego czasu nie bawiłem się z joomlą i komponenty bardzo się pozmieniały i rozbudowały. Ostatnio testuję K2, Jdownloads... zastanawiam się nad CB ale
chciałbym usłyszeć opinii fachowca w co się pakować a w co nie...

ktoś może ma jakieś pomysły ?

Roberto

Robert1724
11-01-2012, 23:34
hmm... czy ktoś może przybliżyć mi CB komponent ? czy można rozbudować go o bazę plików/katalog pod każdym użytkownikiem ?
czy ktoś może wesprzeć swoją cenną wiedzą co mi się sprawdzi wg powyższych wytycznych

seba.adm
11-01-2012, 23:39
Witam

Niezbędne linki do CB znajdziesz >>tutaj<< (http://forum.joomla.pl/group.php?discussionid=20&do=discuss). Zajrzyj do przewodnika, przejrzyj rozszerzenia (zarówno darmowe jak i te płatne). Zajrzyj na stronę twórców (joomlapolis.com). Wtedy sam będziesz mógł ocenić czy sprosta Twoim oczekiwaniom.

Robert1724
13-01-2012, 22:38
pytanie do @seba.adm :
próbuje wykonać osobny tab w którym chciałbym umieścić moduł jdownloads mod_jdownloads_tree gdzie będzie dostęp do plików które będzie miał przyporządkowane do
danego użytkownika.... czy znasz jakiś sposób? próbowałem umieścić moduł w artykule i nic nie działa....
:zly:

seba.adm
13-01-2012, 22:49
Najłatwiej będzie chyba skorzystać z gotowego pluginu do komponentu JDownloads, który wyświetli pliki w zakładce profilu użytkownika CB. >>jDownloads CB Plugin for Joomla (http://www.jdownloads.com/index.php?option=com_jdownloads&Itemid=133&view=viewdownload&catid=27&cid=273)

Robert1724
13-01-2012, 23:51
wielkie dzięki... ślepy już jestem... przeglądałem stronę autora JD i nie zauważyłem tego pluginu