PDA

Zobacz pełną wersję : SobiPRO formularz dodawania wpisów tylko dla jednej sekcji?



Bazyl
11-01-2012, 00:01
Witajcie,

Mam stronkę z ogłoszeniami na SobiPRO.
Każda sekcja z własnym szablonem, polami, kategoriami.

Jeżeli dobrze widzę muszę utworzyć teraz kilka pozycji formularza dodawania wpisów, po jednym dla każdej sekcji?
:hmm:

nikszal
11-01-2012, 11:54
Hey @bazyl

Napisałeś, że masz sekcje kategorie i pola. Formularz dodawania wpisów to nic innego jak właśnie pola. Dla każdej sekcji formularz dodawania wpisów jest osobny.

Bazyl
11-01-2012, 13:18
Dzięki za odpowiedź.

Rozumiem, że formularz w sekcji ogłoszeń matrymonialnych wygląda inaczej od ogłoszenia sprzedam auto.
Rozumiem, że ogłoszenia mogę dodać w tylko jednej sekcji oraz jej podkategorii.

Nie mogę zbudować pozycji menu dodaj ogłoszenie dla wszystkich sekcji.

nikszal
11-01-2012, 13:24
Nie mogę zbudować pozycji menu dodaj ogłoszenie dla wszystkich sekcji.
Nie bardzo rozumiem Twoją koncepcję. Chcesz jednym linkiem załatwić dodawanie ogłoszeń w różnych sekcjach?

Bazyl
11-01-2012, 13:27
Tak.
Urzyszkodnik i tak dodaje ogłoszenie w jednej sekcji. Nie chcę budować tylu pozycji menu, ile mam sekcji. :)

nikszal
11-01-2012, 13:36
Jak sam napisałeś formularze "ofert matrymonialnych" i "sprzedaży samochodów" różnią się od siebie, więc nie jest możliwe za pomocą jednego linku 'Dodaj wpis' dodać ten wpis w różnych sekcjach.
Możesz to zrobić za pomocą menu rozwijanego. Nadrzędną pozycję menu "Dodaj wpis" ustaw jako adres zewnętrzny z # w linku, a w podrzędnym menu linki dodawania wpisów w poszczególnych sekcjach.

Podrzuć adres strony jeśli masz ją na wirtualu.

Bazyl
11-01-2012, 13:41
:)
Dzięki @nikszal, można to (konstrukcję menu) zrobić na kilka sposobów.
Ja tylko nie chcę budować wielu pozycji menu zamiast jednej.

Jak rozumiem jest to jednak nieuniknione :podstep:

nikszal
11-01-2012, 13:54
W przypadku ogłoszeń o zbliżonej do siebie tamatyce mozna to zrobić za pomocą zagnieżdżonych kategorii, np. ogłoszenia sprzedam, kupię

Ogłoszenia
- Sprzedam
- - Motoryzacyjne
- - Nieruchomości
- - - Lokale
- - - Grunty

Ma ten sposób jednak zasadniczą wadę, ponieważ właściwe umieszczenie ogłoszenia zależy od inteligencji ogłoszeniodawcy. System SobiPro pozwala zarówno dodać ogłoszenie o sprzedaży gruntu we właściwej kategorii (Grunty) jak i kategorii nadrzędnej (Nieruchomości, Motoryzacyjne lub Sprzedam). Jak wygląda ogłoszenie o sprzedaży gruntu w działe Motoryzacyjne można z góry przewidzieć. Osobne linkowanie dodawania wpisów w odpowiednich sekcjach jest najwłaściwszym rozwiązaniem.

Bazyl
11-01-2012, 14:03
Wszystko się zgadza. :)

Użyszkodnik, który chce dodać ogłoszenie matrymonialne nie będzie tym samym ogłoszeniem sprzedawał traktora. ;)

Po prostu brakuje mi pozycji menu, która pokaże wszystkie sekcje. Tylko tyle :)

Pozdrawiam

nikszal
11-01-2012, 14:08
Po prostu brakuje mi pozycji menu, która pokaże wszystkie sekcje. Tylko tyle
W menu link do artykułu (Dodaj wpis), a w nim podlinkowane przyciski dodawania wpisów w poszczególnych sekcjach.

neo_fox
11-01-2012, 14:41
Albo zrób sobie stronę statyczną z linkami do poszczególnych sekcji, do funkcji dodawania ogłoszeń i zlinkuj ta stronę w menu :podstep:

Bazyl
11-01-2012, 14:46
Dzięki, Radku,


Nadal jednak muszę utworzyć ileś tam pozycji w menu :) , a nie chce mi się :spoko:

Pozdrawiam :)