PDA

Zobacz pełną wersję : Mapa google w Joomla 1.7.3



wahe
11-01-2012, 10:21
W starszych wersjach wstawiałem mapki. W tej jakoś nie wychodzi. Mam klucz API. Czy ktoś mógłby mnie oświecić czy można tą mapę wstawić.
1. do artykułu.
2. do informacje ogólne w kontakcie.

Próbowałem Geo-finder próbowałem z google kod skopiować. Wyłączałem edytor w użytkowniku i ogólnie w administracji. Ale cały czas ucina kod. Może coś robię nie po kolei. Może ktoś, komu udało się w Joomla 1.7 wstawić mapę wesprze wiedzą jak co po kolei. Wiem, że są dodatki które to zrobią ale interesuje mnie najpierw ten pierwszy sposób.

nikszal
11-01-2012, 10:59
Wyłączałem edytor w użytkowniku i ogólnie w administracji. Ale cały czas ucina kod.

Wyłącz filtrowanie tekstu w Opcjach artykułów dla super administratora .

wahe
11-01-2012, 21:54
Dziękuje działa kod z Geo-finder. Ale tu pojawia się następny maly problem. Jak się mapkę umieści w "informacje ogólne" w kontakcie w układzie karty, to przy pierwszym uruchomieniu znacznik miejsca na mapie jest przesunięty w lewo i do góry. Jak się odświeży stornę to ustawia się na środku. Występuje to tylko przy kartach przy harmonijce już nie. Coś z formatowaniem ale występuje to na różnych stronach więc jakby wykluczam kod samej strony. Chyba, że czegoś w nim brak.

http://www.zwolakowka.pl

W bocznym menu jest na karty w dolnym harmonijka

nikszal
11-01-2012, 21:56
Link do strony?

nikszal
11-01-2012, 22:45
Jakie masz ustawione wymiary mapy?

wahe
11-01-2012, 22:53
Wygenerowane w Geo-finder
width:598px;
height:450px;

A przed chwilą zainstalowałem joomla 1.7.3 od nowa na innym koncie. Szablon beez_20. Wygenerowałem mapke w geofinder. Ten sam bład - przesunieta przy pierwszym razie.

nikszal
11-01-2012, 23:04
Problem powtarza się w IE i Chrome. Czy masz wpisany API Key?

wahe
11-01-2012, 23:18
Tak próbowalem z dwoma domenami i dwoma kluczami i kilkoma szablonami. Zawsze to samo.
Jak pamietam to w starszej wersji Joomla to chodzilo normalnie. Problem chyba dotyczy kodu Kart kontaktu. Ale to już trzeba coś więcej umieć, żeby grzebać.

nikszal
11-01-2012, 23:22
Rozumiem, że klucze masz wygenerowane dla odpowiedniej domeny, w której jest mapa?

Konsola błędów wyrzuca błąd

Błąd: a is null
Plik źródłowy: http://maps.gstatic.com/intl/en_ALL/mapfiles/377a/maps2.api/main.js
Wiersz: 463

wahe
11-01-2012, 23:31
Tak. Raz się pomyliłem to nie wyświetliło mapy. Ale jeszcze sprawdzę ze 2 razy. Sprawdziłem poprawny.