PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z dostosowaniem templatki w CSS



przetwarzanie
11-01-2012, 17:50
Dzień dobry

Wiążę się z problemem na który nie znalazłem odpowiedzi w archiwalnych wątkach. Przerabiałem jeden szablon w joomli 1.5 i zaciąłem się przy dwóch pozornie łatwych rzeczach.
1. Nie mogę się pozbyć ciemnego, grubego obramowania wokół artykułów. Nie potrafię zmienić jego grubości ani koloru.
2. Nie wiem gdzie zmienić kolor napisów sondy oraz koloru przycisków w sondzie (głosuj i wyniki - są za ciemne).

Podaję link do strony, która jest w budowie:
www.antyweszlo.pl
A także link do stylów css mojej strony:
www.filesonic.com/file/nhr6pXf

Bardzo proszę o pomoc :-(

nikszal
11-01-2012, 18:56
1. Przeszukaj template.css pod kątem znalezienia

clip: rect(auto, 7px, 7px, auto);
Jest kilka takich deklaracji w arkuszu. 7px zamień na 0px.

Ponadto usuń (zakomentuj) obrazki w wierszu 1242, 1277, 1297

2. Kolor czcionki na przyciskach zmień w wierszu 1103 (.art-button-wrapper .art-button)
Teraz jest czarna (black).

przetwarzanie
11-01-2012, 19:44
Dzięki wielkie!

Wszystko ustawione tak jak trzeba dzięki twoim wskazówką. A rozumiem, że gdybym chciał ramkę ale innego koloru to wystarczy jak za background-image: wstawię background-color: tak?

nikszal
11-01-2012, 19:50
Ramka to border kolego, a nie background-color (image).

border: Ypx rodzaj linii kolor;
np.
border: 4px solid #CCCCCC;

EDIT

Popraw sobie margines wewnętrzny (padding) w .art-post-body (wiersz 1229), bo teraz jest cieniutki - 2px.
Zmień przynajmniej na 12px.

przetwarzanie
11-01-2012, 21:21
Padding ogarniam, już poprawiłem i wiem, że ramka to border, ale zdziwiło mnie, że dopiero gry usunąłem (zakomentowałem) obrazki w wierszu 1242, 1277, 1297 zniknęło obramowanie artykułu ;)

Jeszcze raz wielkie dzięki :)

---------- Post dodany o 21:21 ---------- Poprzedni post był o 20:37 ----------

A jeszcze jedna kwestia przy okazji tej strony. Pasek menu znika mi w momencie gdy wejdę w jakiś artykuł. Mam namyśli ten pod nagłówkiem z buttonami "home/o serwisie/newsy/kontakt". Nie jest to specjalnie uciążliwe, ale jeśli ktoś ma na to rozwiązanie to bardzo proszę o pomoc :)