PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją na serwerze prophp.org



jastrzab
09-12-2006, 21:55
Witam!
Właśnie chciałem założyć stronę opartą na Joomla! na serwerze prophp.org. Jest to świetny darmowy zagraniczny hosting, który oferuje 250 MB wolnej przestrzeni oraz wszystko czego wymaga Joomla!. Ostatnim razem zainstalowałem bez problemów, jednak tym razem spotkałem się z następującym: otóż, gdy próbuję zainstalować Joomla! przy Kroku 1 występuje taki błąd: "Podane hasło i/lub login są niepoprawne". Jestem pewien co do poprawności loginu i hasła jednak nie jestem pewien co do Nazwy Hosta i Nazwy bazy danych. Czy mógłby mi ktoś pomóc? Na pewno wszystkie pliki są na serwerze, więc nie widzę problemów. Jeśli ktoś z "wyższej rangi" mógłby mi pomóc w instalacji, mógłbym mu ewentualnie podać wszystkie dane, które dostałem wraz z rejestracją.

Dylek
10-12-2006, 00:00
A w panelu zarzadzania Twoim kontem na serwerze nie ma napisanego jaki jest serwer baz danych i nazwa Twojej bazy? Baze sam zakladales, czy dostajesz gotowa na dzien dobry? MUSI gdzies byc info na ten temat moim zdaniem, inaczej hosting nie mialby sensu.

Rybik
10-12-2006, 06:34
cpanel.prophp.org login/pass taki jak do ftp. Serwery bazy danych: sql1.prophp.org, sql2.prophp.org, sql3.prophp.org (bedziesz mial w cpanelu w lewym dolnym rogu ktory serwer obsluguje woje konto) Nazwa bazy danych taka jak nazwa usera ftp, haslo takie jak haslo ftp

jastrzab
10-12-2006, 12:56
Tak, to wiem, jednak nie wiem, po co mi jest potrzebne wiedzieć, który serwer obsługuje moją bazę danych SQL :D i niestety :( nie wiem, czy to co wpisałem w Nazwie hosta (standardowo localhost) i Przyrostku nazw tabel w bazie MySQL (zostawiłem standardowo)... Tak jak mówiłem, może mógłby mi ktoś pomóc, ja bym mu podał dane itp. :o

Rybik
10-12-2006, 21:14
1) pofatygowales sie do cpanelu zeby sprawdzic "nazwe serwera bazy danych" ?
2) czy ktorys z wymienionych serwerow ma nazwe podobna do "localhost" ?

jezeli to nie jest oczywiste to wyjasnie:
- w kontekscie uslug klient-serwer (WWW, FTP) pojecia host i serwer stosuje sie wymiennie
- polaczenie z baza danych dla joomla okreslaja 3 parametry: host (adres serwera: u ciebie jeden z tych 3 ktore wymienilem ale musisz sprawdzic w cpanelu; nazwa bazy danych i haslo : u ciebie taka jak login i haslo na konto ftp)
- prefiks bazy danych pozostaw bez zmian chyba ze dobrze wiesz po co chcesz go zmienic
- cpanel to panel administracji twojego konta na serwerze, a dokladniej nazwa oprogramowania/skryptu, wiekszosc serwerow oferuje taki albo inny rodzaj panelu administracji i tam zwykle odnajdziesz wszystkie dane
- te, oraz inne dane zawsze otrzymasz na wstepie przy zakladaniu konta na serwerze, warto je gdzies miec spisane

jastrzab
15-12-2006, 14:19
Fajnie wiedzieć :), ale nadal mam ten błąd. Na serwerze są na pewno wszystkie pliki, a dalej mi pokazuje, że "Podane hasło i/lub login są nieprawidłowe". Podaję wszystko dobrze. A jak mam wpisać serwer bazy danych: "http://sql1.prophp.org (http://sql1.prophp.org/)/" czy bez slasha na końcu, czy też bez http:// ??? nie wiem :(