PDA

Zobacz pełną wersję : Menu rozwijane ARI Ext Menu



lisek89
12-01-2012, 21:17
Jestem początkującym użytkownikiem Joomla! i chciałem mieć na swojej stronie rozwijane menu w którym znajdowałyby się galerie. Zainstalowałem ARI Ext Menu i nie mam pojęcia co dalej robić? Możecie pomóc początkującemu.:)
Oczywiście jestem otwarty na inne rozwiązania :)

nikszal
12-01-2012, 21:38
A coś więcej na temat samej galerii: nazwa, rodzaj, wersja?

Tworzenie menu jest proste, bo chodzi Ci zapewne o menu podrzędne. Jako główną pozycję tworzysz menu do galerii np. Galeria, z pozostałe linki do kategorii tworzysz jako podrzędne, tzn. że dla nich pozycją nadrzędną będzie Galeria. W ten sposób można tworzyć bardzo rozwiniętą strukturę menu, a Twój moduł menu powinien je wyświetlić.

Galeria
- Galeria 1
- Galeria 2
- - Rok 2012 (pozycją nadrzędną jest Galeria 2)
- Galeria 3

http://wiki.joomla.pl/index.php/Pomoc16:Menu_Projektant_pozycji_menu

lisek89
13-01-2012, 11:43
Właśnie tak zrobiłem, a raczej próbowałem jeszcze bez żadnej galerii ponieważ chciałem najpierw uporać się z rozwijanym menu :/. Problem polega na tym, że mi wyświetla tylko nadrzędną pozycję, a ani po najechaniu ani po kliknięciu nic się nie dzieje:/
Dodam, że cała sprawa dotyczy Joomla 1.7, galerii jeszcze jako takiej nie wybrałem jeśli mógłbyś mi jakąś polecić to chętnie skorzystam ;)

nikszal
13-01-2012, 12:28
Sprawdź czy w module menu masz włączone "Pokaż pozycje podmenu"

Martini26
12-03-2012, 11:29
Jest ok, a żeby pokazywał podmenu po kliknięciu lub najechaniu myszką nadrzędnego menu to co trzeba włączyć?