PDA

Zobacz pełną wersję : Odinstalowanie komponentu ... niepowodzenia :(



semix
10-12-2006, 02:47
Witam

Jestem nowiutkim użytkownikiem Joomla. I mam pewien problem. Podczas dostosowywania go do swoich potrzeb, postanowiłem usunąć niepotrzebne komponenty. Zacząłem od RSS .. komponentu do komunikacji z kanałami informacyjnymi (chyba). Podczas usuwania niestety otrzymałem komunikat "NIEPOWODZENIE". Natomiast Komponent zniknął z listy komponentów a na stronie mimo to nadal istnieje ... :( i teraz to już nie wiem jak to usunąć. Podobnie z następnym innym komponentem którego nazwy niestety sobie już nie przypomnę (stwierdziłem że skoro nic mi nie mówi nazwa to na pewno jest mi niepotrzebny :) )

Co może być powodem tego "niepowodzenia" i jak sobie poradzić ?
z góry dziękuję za podpowiedzi

a.. żeby się przekonać czy faktycznie się nie mylę... usunąłem komponent SONDĘ .. jest mi w sumie potrzebna, ale chciałem sprawdzić czy zachowa się tak samo.. i faktycznie tak jest. Znów niepowodzenie a mimo to wszystko na temat sondy zniknęło z panelu admina... A na stronie głównej.. jest tam gdzie była..


Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
Sebastian semix

stone
10-12-2006, 21:41
To co masz na stronie głównej to są moduły które również musisz odpublikować albo usunąć.
Co do samych komponentów to sprawdź czy masz ustawione prawa do zapisu do katalogów co są wymagane (te same co przy instalacji)

Madleine
11-05-2008, 11:43
Ja również mam problem z odinstalowaniem komponentu. Odinstalowałam, ale link w panelu administratora został. Sprawdzałam i katalogu komponentu nie ma ani w folderze administrator ani w components. Gdzie mogę usunąć ten link?

inkos
11-05-2008, 12:51
Gdzie mogę usunąć ten link?
Mozesz w bazie danych zmodyfikowac wpisy w tabeli __components. Jak to dla ciebie czarna magia to nie pytaj dalej tylko znajdz kogos kto Ci to zrobi.

Madleine
11-05-2008, 14:25
Dzięki. Czyli rozumiem, że to jest jedyne wyjście. Modyfikowanie w mysql'u nie jest dla mnie czarną magią, usuwałam i zmieniałam tam wpisy, ale teraz na tym serwerze co mam stronkę nie mam dostępu do bazy danych i w tym problem. Ale jakoś sobie poradzę :) Dzięki Inkos :)
BTW: jeśli byłby jednak jakiś inny sposób na usunięcie tego linka to podpowiedzcie :)

zwiastun
11-05-2008, 15:31
Jest! Trza się włamać na serwer! Ale jak to zrobić, to nie podpowiemy :) A może podanie do administratora z załącznkiem? :)

Niestety, innej możliwości, jak usunięcie wpisu z bazy danych, nie ma!

Madleine
12-05-2008, 16:28
Juppi! Znalazłam komponent phpmyadmin i działa :) Cudeńko :) Dzięki wielkie za pomoc :)