PDA

Zobacz pełną wersję : Dobra Captcha dla 1.7



k94
13-01-2012, 14:42
witam szukam dobrego zabezpieczenia przed botami dla Joomla 1.7 , prostego i funkcjonalnego. Jakie są wasze propozycje. Testowałem EasyCalcCheck PLUS - ECC+ Lecz odpada bo brak języka polskiego, KeyCAPTCHA - nie pasuje mi, dlatego że szukam prostego kodu do przepisania a nie puzzli jako zabezpieczenie.

nikszal
13-01-2012, 16:06
Testowałem EasyCalcCheck PLUS - ECC+ Lecz odpada bo brak języka polskiego
Nie ma zbyt wiele do przetłumaczenia w tym dodatku. Oceniam czas tłumaczenia na ok. 15 min.
Sam dodatek jest dobry, bo póki co boty internetowe jeszcze nie są w fazie rozwoju umysłowego dziecka z podstawówki i nie potrafią czytać oraz wykonywać prostych działań matematycznych.

zwiastun
13-01-2012, 16:21
Za 10 dni - najprawdopodobniej będzie Joomla 2.5, który ma wbudowane captcha. Jako alternatywne dla wbudowanego sugerowany jest Security Images Waltera Cedrica, ale - może to tylko dziś - witryna jest nieaktywna. Oczywiście, nie wyklucza to sensowności korzystania z innych rozszerzeń.

k94
13-01-2012, 17:10
Joomla 2.5 ? Czyli trzeba będzie aktualizować wszystko.

Nie ma zbyt wiele do przetłumaczenia w tym dodatku. Oceniam czas tłumaczenia na ok. 15 min.
Sam dodatek jest dobry, bo póki co boty internetowe jeszcze nie są w fazie rozwoju umysłowego dziecka z podstawówki i nie potrafią czytać oraz wykonywać prostych działań matematycznych.

Jakbyś mi powiedział które pliki językowe mam spolszczyć byłbym wdzięczny ;)

nikszal
13-01-2012, 17:31
Ściągnij do siebie plik administrator/language/en-GB/en-GB.plg_system_easycalccheckplus.ini

Zmień jego nazwę na pl-PL.plg_system_easycalccheckplus.ini

Przetłumacz frazy (dla części frontowej strony) zaczynające się (u mnie) od wiersza 132 do końca w edytorze kodującym w utf8 bez bom (np. Notepad++). W każdym razie są to frazy zaczynające się po ; Frontend language

Następnie wrzuć ten plik ze zmienioną nazwą do administrator/language/pl-PL/

yhmkg
08-03-2012, 00:50
Gdzie zapisują się pliki jezykowe dla KeyCAPTCHA ? Zainstalowalam lokalnie i widze je w folderze "...\plugins\captcha\keycaptcha\language\gb-GB
ale na serwerze już nie widze tych plików. Chcialam zamienic je oczyiwiscie na pl-PL