PDA

Zobacz pełną wersję : mapa google - jak ją wstawić ?



coffee
14-01-2012, 14:48
Witam,
pewnie dla wielu mój problem będzie wydawał się błahy, lecz jestem osobą, która totalnie nie zna się na tworzeniu stron - muszę zrobić coś, z czego nie chce się wywiązać firma, której to zleciłam.
A mianowicie mój problem to mapka z google - a właściwie jej brak.
Wygenerowałam już kod HTML, który podobno umożliwia wbudowanie mapy na stronę, niestety mi pojawia się tylko link "Wyświetl większą mapę", a mapy jako grafiki znajdującej się na stronie nie ma.
Co może być tego przyczyną?
Czy mógłby mi ktoś opisać co mam zrobić krok po kroku w miarę dostępnym językiem zrozumiałym dla kompletnego laika w tej dziedzinie?
Będę wdzięczna :)

Jdwind
14-01-2012, 14:53
Skopiuj kod z google maps, wyłącz edytor na swojej stronie (niekoniecznie, ale najpewniejsze), wejdź do artykułu (lub utwórz artykuł, który ma zawierać mapę, jeśli ma ona być w artykule), wklej kod z goole maps, zapisz artykuł, i nie edytuj go więcej przy włączonym edytorze.

coffee
14-01-2012, 15:11
A jak mam wyłączyć edytor?

tofik256
14-01-2012, 15:18
Zaplecze->konfiguracja->domyślny edytor->brak edytora, i tu chyba też witryna użytkownicy->parametry edytor->brak edytora, jak wkleisz kod to możesz ponownie włączyć edytor.

coffee
14-01-2012, 15:45
Tak, trzeba wyłączyć w obu miejscach.
Dziękuję za pomoc - problem rozwiązany :)

Jdwind
14-01-2012, 16:35
Ja ciągle przypominam - odkąd po lewej na dole można klikać gwiazdkę z reputacją, dziękowanie stało się zbyteczne (właściwie to niekonieczne, ale równie mile widziane co gwiazdka) :)

Bazyl
14-01-2012, 18:09
odkąd po lewej na dole można klikać gwiazdkę z reputacją, dziękowanie stało się zbyteczne (właściwie to niekonieczne, ale równie mile widziane co gwiazdka)

A ja wolę zobaczyć pod odpowiedzią zwykłe dzięki. :)
Magiczne słowa - niestety - zanikają, więc każde ich użycie daje szansę... (eee, temat rzeka...)

Oczywiście punkciki reputacji też są miłym podziękowaniem :) Tyle, że ich nie widać ;)

Niestety, często nie ma ani + ani dzięki...

Jdwind
14-01-2012, 22:45
Masz rację Bazyl, niestety. Ale przecież niekoniecznie o to chodzi w tej całej... zabawie :)

KahrloS
18-01-2012, 10:38
Witam!

A wg mnie najprościej jest poprostu zainstalować edytor JCE (http://extensions.joomla.org/extensions/edition/editors/88) dzięki czemu zmieniamy standardowy edytor Joomla na bardziej zaawansowany i dzięki czemu otrzymujemy również możliwość wklejania kodu np. z Google Maps, YouTube'a czy innych wideo portali - JCE nie obcina nam html’a i nie wyrzuca aktywnych treści w postaci np. flash'a.

Po zainstalowaniu w panelu głównym Joomla w konfiguracji na swoim użytkowniku zmieniasz tylko domyślny edytor na JCE i tyle :) Poniżej masz jak ja mam u siebie zrobione

http://kahrlos.nstrefa.pl/_pliki/konfiguracja.png

korzystam z niego od samego początku mojej zabawy z Joomla i szczerze nie znam chyba lepszego rozwiązania na usuwanie tych jakże wkurzających problemów bez zbędnego grzebania :)

sova5
19-03-2012, 20:21
Sorry, że drąże temat, ale mam problem... próbowałem na początku wyłączyć edytory tak jak proponowano, ale nie wiem czemu nie mam w zapleczu opcji, żeby całkowicie je wyłączyć... miałem tylko CodeMirror, Prosty oraz TinyMCE... próbowałem różnych opcji, próbowałem wklejać to w okienku HTML, ale nie działało. Zainstalowałem w takim razie JCE, ale dalej nie mam pojęcia jak to zrobić... klikam na dole "wstaw kod", wklejam cały kod wygenerowany przez google, ale wtedy pojawia mi się na stronie zamiast żądanej mapki ten kod, który przed chwilą wkleiłem. Pewnie macie ubaw, ale czy mógłby ktoś w łapatologiczny sposób wytłumaczyć jak taką mapkę zaparkować?? ;)

Krzysztof Klima
20-03-2012, 00:23
witam
pewnego dnia też poszukiwałam czegoś co pozwoli na wstawiene mapy
polecam
http://www.nonumber.nl/extensions/sourcerer?tab=Examples
dodaje przycisk w edytorze ,który pozwala na wstawienie np. mapy

np ok
po instalacji tego etx tak jak posalem doda sie przycisk 5197po kliknięciu którego można dodac "surowy kod" ktoru ni ezostanie wyciety przy zapisie
5198i już po chwili cieszymy sie mapka google na swojej stronie