PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wejściem na zaplecze - panel administratora!



Davidek
14-01-2012, 19:04
Witam!

Z góry piszę iż przekopałem i forum nie znalazłem odpowiednich informacji a więc gdy wpiszę mój login i hasło wystepuje taki komunikat:

JAuthentication: :__construct: Nie można wczytać biblioteki uwierzytelniania.
Nazwa użytkownika i hasło nie zgadzają się

Czy wyłączony jest może dodatek? W jaki sposób mogę go włączyć - tzn. wiem że poprzez bazę danych ale w jaki sposób dokładnie? ( Przepraszam za tak szczegółowe pytania )

Bardzo proszę o szczegółowe informacje co w takim wypadku zrobić - potrzebuję pilnie nanieść kilka poprawek dotyczących strony a to mnie kompletnie zaskoczyło... Z góry bardzo dziękuje!

Pozdrawiam!

---------- Post dodany o 19:04 ---------- Poprzedni post był o 15:00 ----------

A więc wrzuciłem RatujAdmina i teraz problem jest taki gdy klikam na Włącz dodatek to nie reaguje tylko wyskakuje że dodatek Nie jest włączony. Co w takim przypadku mogę zdziałać?

ramiro
14-01-2012, 19:25
Powinno pomóc
http://wiki.joomla.pl/index.php/Jak_przywr%C3%B3ci%C4%87_has%C5%82o_administratora %3F

Davidek
15-01-2012, 14:53
Problem niestety żeby wejść w panel... ehh

Czy ściągając plik z serwera configuration.php można to np. w jakikolwiek sposób poprawić? I ewentualnie co mogę zmienić, zapewne coś związane z tym : public $log_path

W czym tkwi problem?

Dodam że do panel loguje się tak : http://www.mojastrona/panel i w tym problem iż nie mogę i tak wejść

zwiastun
15-01-2012, 15:30
Wyłączyłeś prawdopodobnie dodatek obsługujący uwierzytelnianie. Poszukaj skryptu Ratuj admina. Albo włącz dodatek posługując się phpMyAdminem.

Davidek
15-01-2012, 20:57
zwiastun otóż to, dodatek jest wyłączony, skrypt Ratuj Admina jest ściągnięty i wgrany - problem polega na tym iż mimo wszystko gdy jest ni klikam na włącz dodatek pojawia mi się komunikat że dodatek NIE został włączony czyli jednym słowem nie reaguje...

Podobnie jest właśnie z panelem włączam stronkę apotem piszę panel, logując się również jest problem powiedźmy że się resetuje i wpisywać od nowa trzeba - również brak reakcji z jego strony...

Można jeszcze coś na to poradzić? :zagubiony:

zwiastun
15-01-2012, 21:12
Nie bardzo rozumiem.
Dodatek można włączyć za pomocą phpMyAdmina w tabeli #__extensions (plg_authentication_joomla; enabled ustawić na 1)

Davidek
15-01-2012, 22:09
To może inaczej :).

Powiedz mi w jaki sposób przykładowo wchodzisz do php a ja napiszę czy o to mi chodziło :p

zwiastun
15-01-2012, 22:13
???? Do jakiego php?

Davidek
15-01-2012, 22:19
Bardziej mi chodziło o to jak za pomocą phpMyAdmin mogę to włączyć jak wejść. Sorki za takie pytanie ale po ciężkim dniu jest ledwo żywy

zwiastun
15-01-2012, 22:22
Nie wiem, co jeszcze mam Ci podać - podałem nazwę tabeli, nazwę dodatku, nazwę pola i ustawienie. Po ciężkim dniu najlepiej się wyspać.

Davidek
15-01-2012, 22:31
Powiedz mi jedynie jeszcze to gdzie znajdę phpMyAdmin... :zagubiony:. Jak wejść, jaki kod, link lub coś jeszcze innego wpisać żeby go mieć bo tak jak pisałem nie mogę dostać się do panelu ponieważ gdy po / wpisuje PANEL wyskakuje okno do zalogowania lecz bez skutecznie się na niego logować gdyż i tak nic z tego nie będzie.

Pozdrawiam i dzięki :)

nikszal
15-01-2012, 22:37
@Davidek - masz dostęp do panelu administracyjnego na serwerze? Jeśli nie to zapomnij o dostępie do phpMyAdmin i włączeniu dodatku w bazie danych.

Davidek
15-01-2012, 22:44
I otóż mi chodziło niestety nie mam dostępu do panelu. Stąd moje pytania i mijaliśmy się z odpowiedziami. Tak jak już pisałem poprzez dodatek, skrypt RatujAdmina próbował i wyskakuje że dodatek nie został włączony tylko pytanie dlaczego skoro kilkam na przycsk WŁĄCZ a takie cuda się pojawiają. Stronka w sieci a nawet nie ma jak ją administrować...

nikszal
15-01-2012, 22:50
Pełnię praw do zarządzania stroną ma jej właściciel, w tym wszystkie dane dostępowe do panelu administracyjnego na serwerze i do FTP. Widocznie nie jesteś właściwą osobą, żeby dotrzeć do zastrzeżonej części administracyjnej.
Dalsza dyskusja jest bezcelowa, bo sam namieszałeś, a teraz szukasz cudotwórcy, który naprawi Twoje błędy.

Davidek
15-01-2012, 22:56
Wiesz... problem jest jeden dostęp do FTP mam i nawet do strony od "fundamentów" dlaczego... Nie szukam cudotwórcy lecz porady jest to forum poświęcone Joomli także to chyba normalne , że ktoś pyta no chyba że czekacie na kogoś prostu z Microsoftu co wie wszystko i dziecinnie zabłądzi w Joomli to przepraszam...

nikszal
15-01-2012, 23:09
Pytałem czy masz dostęp do panelu administracyjnego na serwerze (hostingu). Co odpowiedziałeś?


I otóż mi chodziło niestety nie mam dostępu do panelu.

W tej sytuacji nie masz również dostępu do phpMyAdmin i tabel bazy. Poprzez FTP dodatku w bazie danych nie włączysz.

zwiastun
15-01-2012, 23:09
Żeby korzystać z pomocy, również trzeba dysponować pewnym poziomem kompetencji, których - jak widać z wypowiedzi powyżej - nie posiadasz.
Porad, jak dokonać cudów, niestety, nie udzielamy.

Davidek
17-01-2012, 11:36
zwistun bez urazy w tym momencie ale czy takich wypowiedzi nie możemy pisać na PW?


W takim razie jak jak mogę jeszcze ten dodatek włączyć żeby się spokojnie zalogować bo chyba już wszystkie możliwości wyczerpaliśmy :(

---------- Post dodany o 10:08 ---------- Poprzedni post był o 09:07 ----------

Okei Panowie zalogowałem się do panelu. Wszedłem tam gdzie miałem mam tam tabelę _extensionsm to może znajdę jakoś ten dodatek zwłaszcze że połowa rzeczy wyłączona jest. Póki co dzięki..

---------- Post dodany o 11:36 ---------- Poprzedni post był o 10:08 ----------

Przepraszam za kolejny post pod postem.

Problem rozwiązany także temat można zamknąć. Dziękuję wszystkim :).

mgap
17-01-2012, 14:11
witam, ja dla odmiany postawilem juz kilkadziesiat strona na Joomli jakies pojecie o bazach danych mam i po raz pierwszy zdarzylo mi sie ze nagle nie moge sie zalogowac do panelu administracyjnego.
Oto co probowalem:
- formularz przypomnienia hasla (nie wysyla maila)
- drugi folder z plikami podlaczajac pod ta sama baze (wykluczylem ze cos z plikami jest zle - ten sam objaw)
- przywrocilem baze (hostingodawca) z okresu gdzie na 10000% wchodzilem do panelu na okreslony uzytkownik i haslo
- probowalem wstawic haslo secret 5ebe2294ecd0e0f08eab7690d2a6ee69 - efekt ten sam

nie mam juz pomyslu zawsze po wpisaniu danych strona odswieza sie i powraca do formularza, co dziwnego zauwazylem ze co jakis czas dodaja sie do _users jacys dziwni uzytkownicy,
plg_authentication_joomla jest na enabled, brakuje mi juz pomyslow, moge zrobic cos jeszcze?
z gory dzieki za pomoc

zwiastun
17-01-2012, 14:23
co dziwnego zauwazylem ze co jakis czas dodaja sie do _users jacys dziwni uzytkownicy
Może to już nie Ty zarządzasz tą stroną?

mgap
17-01-2012, 14:28
chodzi o moja strone migland.pl wiec powyzsza odpowiedz raczej nie wchodzi w gre

zwiastun
17-01-2012, 14:53
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Jesteś pewien, że TY zarządzasz, a nie jakiś cracer z Turcji?

mgap
17-01-2012, 14:56
chyba ze tak w takim razie nie zrozumialem, w takim razie co dalej mozna zrobic?

zwiastun
17-01-2012, 15:00
witam, ja dla odmiany postawilem juz kilkadziesiat strona na Joomli
I do tej pory nie wiesz, jak zabezpieczać swojego Joomla oraz co robić, gdy podejrzewasz włamanie?
www.wiki.joomla.pl -> Bezpieczeństwo

mgap
17-01-2012, 15:25
dzieki za pomoc, ale 1 post wiecej

zwiastun
17-01-2012, 15:28
ale 1 post wiecej
Niezbyt rozumiem, o co chodzi? Liczysz sobie posty? Gdzieś płacą za ilość? Albo inne nagrody rozdają?

mgap
17-01-2012, 15:36
chodzi o Twoje odpowiedz po co pisac cos co nic do sprawy nie wnosi

zwiastun
17-01-2012, 16:10
Wybacz, że Ci nie pomogłem. Bardzo mi przykro. Wyciągnij rączkę, to Cię zaprowadzę do odpowiednich informacji i instrukcji.
No cóż, można tylko z politowaniem pokiwać głową nad Jaśnie Panem Administratorem, który "kilkadziesiąt stron na Joomla postawił" i nie ma zielonego pojęcia o bezpieczeństwie!

mgap
17-01-2012, 19:18
rozumiem ze nie umiesz pomoc piszac takie madrosci? wiem tyle ze problem tkwi gdzies w plikach a nie w bazie danych nie wiem tylko gdzie

nikszal
17-01-2012, 19:36
wiem tyle ze problem tkwi gdzies w plikach a nie w bazie danych nie wiem tylko gdzie
Może jednak w bazie?
Nie bawiłeś się przypadkiem zmianą uprawnień użytkowników? Być może teraz użytkownik zarejestrowany ma więcej uprawnień niż Ty :up:

mgap
17-01-2012, 20:24
dzieki za konstruktywna odpowiedz, tez tak myslalem ale jak wejde na www.migland.pl/administrator i wpisze jakiekolwiek haslo to nie wyskakuje ze zle haslo albo cos w tym stylu tylko ekran sie odswieza i laduje od nowa bez zadnegokomunikatu, poza tym na uzytkownikow ktorych mam nie moge sie zalogowac ani we front endzie ani w backendzie

zwiastun
17-01-2012, 22:12
Jakiej konstruktywnej odpowiedzi oczekujesz?
Przekazane przez Ciebie informacje to:
Nie możesz się zalogować ani w witrynie, ani na zaplecze. "Rejestrują" Ci się jacyś dziwni użytkownicy.
Wniosek, jaki się nasuwa: prawdopodobnie witryna została zhakowana.
Kto Ci to ma sprawdzić? Uczestnicy forum?