PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja komponentu - niejak nie idzie :(



Jechudi
10-12-2006, 12:08
Moi drodzy próbowałem obu sposobów instalacji. Z własnego kompa i serwera - nijak nie idzie. Dostaję info od szanownego systemu, że nie widzi pliku .xml. Gdyby się dało wskazałbym palcem, albo pod wirtualny nos podsunął. Plik xml jest. Może nie kumam i jakis specjalny winien się we wskazanym miejscu znajdować. Próbowałem na 2 pakietach instalacyjnych: docman i akocomment...ech! żaden nie wszedł. Help.

Dylek
10-12-2006, 17:12
PHP 5? Safe_mode ON?

Jechudi
11-12-2006, 08:52
si senior....php 5.1.2 safe mode on.....czy to jakiś wyrok?

atb80
13-12-2006, 11:06
Witam.
Mam podobny problem, ale tylko z niektórymi komponentami wyświetla mi się to samo:

nie można odnaleźć pliku Joomla XML, gdzie on fizycznie jest w instalce.
Czasem niektóe komponenty instalują się bez problemów. Nie wiem od czego to zależy.

Drugi problem polega na tym, że zniknęły mi ikonki z listy komponentów (jak na obrazku w załączniku).
Czy mam coś źle włączone w ustawieniach? Na czym polega problem?

Rybik
13-12-2006, 13:29
poczytac na pomoc.joomla.pl podreczniki instalacyjne, zmienic php na 4 (w FAQ podano jak) safe mode wylaczyc albo poszukac jak obejsc

Jechudi
13-12-2006, 13:34
Lakoniczna odpowiedź na mojego posta dot. PHP skłoniła mnie do poszukiwań. Sprawdź u siebie czy masz w ustawieniach PHP Safe Mode ON. Ważna jest też wersja PHP. Jakkolwiek można z tym zrobić 2 rzeczy:
- poprosić providera by to cholerstwo wyłączył,
- zamontować łatkę, która ułatwia intsalację z kompa albo servera przy Safe Mode ON (łatka jest zdaje się w plikowni na joomla. pl).

Spróbowałem łatki i zaczęły się inne rzeczy, które mnie doprowadzają do szału np dostaję komunikat, że plik xml w pakiecie instalacyjnych nie jest componentem, k...wa!:eek: jak nie jest jak jest! Mniejsza z tym, może u Ciebie zadziała. Ja czekam teraz na reakcję providera.

Pozdro

Jechudi
13-12-2006, 13:39
Rybiku drogi ja właśnie do Ciebie,

Skorzystałem z FAQ, wszystko ładnie, łata zainstalowana, cacy etc. Teraz przy instalacji ostaję beszczelny komunikat (dotyczy pakietu instalacyjnego komponentu docman), że plik xml, nie należy do klasy komponentów :mad: .

Kto mnie sabotuje, sabotuje mnie kto? Czy mogę sprawić inną łatką, powtórzę, łatką jakąś, że problemów nie będzie, komunikatów nie będzie, nic nie będzie?....

atb80
13-12-2006, 18:43
Chyba jestem blondynka, bo z tego, co widzę to nie SAFE MODE powoduje te problemy.
W informacjach o systemie mam:

Istotne ustawienia PHP:: Joomla! Emulacja Register Globals OFF (wył.) http://www.twojeradio.net/images/tick.png Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: OFF (wył.) http://www.twojeradio.net/images/tick.png Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (wł.) Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wył.) http://www.twojeradio.net/images/tick.png File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (wł.) http://www.twojeradio.net/images/tick.png Session auto start [Automatyczny start sesji]:: OFF (wył.) Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /tmp Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: ON (wł.)
Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wył.)
Open basedir [Katalog bazowy]:: Brak Display Errors (Pokaż błędy):: ON (wł.) Obsługa XML:: Tak Obsługa Zlib:: Tak Wyłączone funkcje:: Brak

zwiastun
13-12-2006, 19:40
Jeśli mnie oczy nie myla, pamięć nie zawodzi, to docman na joomla.pl został podmieniony. Ale kto to wie, może w podmienionym znów zdarzyło się, co już się raz zdarzyło.
A zdarzyło się:
- w zestawie plików jest jeden, co się zowie docman.xml - i to jest plik instalacyjny, łatwo go rozpoznać, gdy wejrzeć do środka.
- i jest też drugi, co się zowie docman.params.php
Ten drugi, to numerek. Po instalacji zmienia swoją nazwę na docman.params.xml
Metodyka przygotowania przeze mnie pakietów instalacyjnych jest taka: sprawdzam razy 2-5, czy to cosik, co przygotowuję, instaluje się w różnych okolicznościach. Gdy się instaluje, to do ... katalogu, z którego przygotowuję pakiet, archiwizacja i do plikowni.
W przypadku docmana z wiadomym, a nie tak łatwo zauważalnym skutkliem, zwłaszcza gdy się nie wie, że siedzi tam sobie numerek.

A potem jest jak jest.
Przepraszając, dwa wyjścia:
1. pobrać raz jeszcze pakiet instalacyjny - przed chwilą posłałem, sprawdzony ponownie!.
2. albo zmiennić w pobranym wcześniej pakiecie nazwę "numerka" na taką, jaką ma mieć przed instalacją!, czyli: docman.params.php
Oczywiście, w jednym i drugim przypadku obowiązkowo usunąć już utworzone przez instalatora katalogi na docmana.

PS
SAFE MODE ON to oczywiście był powód. ALe nie jedyny.
Z tym PHP5 to wiecie, rozumiecie, ja nie nie wiem. Co najmniej na kilku serwisach chodzi i buczy. Ale skoro koledzy twierdzą, ze buczy ale nie chodzi, ale inaczej to mają przecież swoje doświadczenia!

atb80
13-12-2006, 19:58
Nie rozumiem jednej rzeczy. Wcześniej instalowałem kilka kompunentów i wszystko działało... Niedawno postanowiłem zmienić wersję letterman'a ze starszej na nowszą. Odinstalowałem starszą, instaluję nową - błąd. To samo z próbą zainstalowania wersji, którą już miałem...

atb80
13-12-2006, 21:13
No i okazuje się, że nasz Joomla ma błąd i to dosyć poważny moim zdaniem...
Zamiast informować o tym, że nie znaleziono pliku instalacyjnego (co nie jest zgodne z prawdą) powinien informować, że w pliku instalacyjnym *.xml nie ma lub błędnie ustawione jest kodowanie bazy danych.
Wystarczy tylko w instalowanym komponencie dodać (plik *.xml)

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>

lub

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>

i wszystko działa...

Jechudi
14-12-2006, 13:12
Ha! Ale ja to mam w swoim pliku instalacyjnym.
Zassałem domana ponownie i tereaz kompa pochłonęła reflekcja poczym dokonał kapitulacji w sylu kapitalnym - powiedział mi, że błąd potworny jakiś jest "unrecobverable error" (w załączniku)....

Enybady nołs hał to fiks dzis szit?

zwiastun
14-12-2006, 14:03
Nie rozumiem jednej rzeczy. Wcześniej instalowałem kilka kompunentów i wszystko działało... Niedawno postanowiłem zmienić wersję letterman'a ze starszej na nowszą. Odinstalowałem starszą, instaluję nową - błąd. To samo z próbą zainstalowania wersji, którą już miałem...

1. sprawdzić, czy nie pozostało cos po dawniejszej instalacji, nawet pusty katalog, to za dużo.
2. Jeśli zmieniono wersję php na serwerze na PHP5, to niemal pewne, że znaki typu & niezaspisane jako &amp; spowodują bład. Wystarczy wcześniej odczytać taki plik w IE. Jak się czyta, to zwyle jest OK, jak nie, to nawet pokaże gdzie są błędy.
3. Nikt nie jest nieomylny. Dlatego jeśli paczka nie pochodzi z oryginalnego źródła, warto ją porównać z oryginalną.

Przykład - wczoraj dodałem "sprawdzoną" jak zapewniałem, paczkę docmana. Przekopiowałem wszystkie pliki, poprawiłem co trzeba, spakowałem i na serwer. Widzę, że poprzednia paczka jest jakby większa, tak 20KB. Może lepiej spakowane, myślę sobie.
Później mi wysiadł net.
A potem dotarłem do przyczyny: te 20 KB to skrypty, które docman instaluje w katalogu /administrator/modules.
Komponenty czynią to rzadko, ale czynią.
Efekt - paczka z brakującymi plikami, powisi na dodatek, aż uporam się z rozwalonym sdi a więc co najmniej jeszcze dziś.
A wystarczy, e ktoś sprawdzi, czy są wszystkie pliki!

Owszem, instalowanie to zwykle prosta czynnośc. Jak wszystko jest OK, to jest. Jak nie, trzeba dojść przyczyny. I nie jest to trudne. Administrator CMS-a oprócz tego, że klika, to jeszcze parę rzeczy, zanim naprawdę zostanie adminem, musi opanować. A przede wszystkim - mieć wyobraźnię.

Jechudi
17-12-2006, 14:02
- zassałem nowego docmana z joomla.pl
- rozpakowałem
- w pliku docman. xml zmieniłem kodowanie na utf-8 (wedle zyczenia providera)
- zarzuciłem na serwer
- podałem grzecznie dostęp /virtual/pl/brandit/administrator/components/com_installer/component/com_docman13/
i...... dostaję komunikat że ten plik nie dotyczy komponentów cytować XML setup file is not for a "component".
aaaaaaaaaaaaaaaaa!........
może jaką kurę oskubać, opluć alkoholem, odgryźć głowę i czekać? Help

hiszpan
17-12-2008, 14:13
MAm podobny problem próbuję instalowac Docmana 1.4 na utf-8 i mimo postepowani ze wskazówkami zwiastuna nie dział nie chce się zainstalować

crazyluki
17-12-2008, 15:03
nie odkopuj wątków , Twój post usuwam ,temat zamykam.

załóż nowy wątek, a w nim dobrze opisz problem