PDA

Zobacz pełną wersję : Stracona jedna z domen ale server stoi



Nogjas
14-01-2012, 21:34
Witajcie.
Straciłem domenę na której stała stronka zrobiona w jooomla 1.7+
Server na której ta strona była zainstalowana jest ciągle mój i mam tam inne domeny które bym mógł tymczasowo użyć. Niestety nie robiłem backapu akaaba od miesięcy.
Mam dostęp do phpMYAdmin i do bazy danych owej strony a także do fizycznych plików przez FTP. Znam hasła itp. Da się coś zrobić?
Powiedziano mi żebym użył wskażnika domeny (w panelu Diect Admin) i tak też zrobiłem. Jednak po odpaleniu nowej domeny mam pustą stronę bo, jak się domyślam, wszystkie adresy i linki dalej są do starej domeny.

Jakieś wskazówki jak mogę to obejść?

czytałem na forach o jakieś notce w configuration.php ale nie działa.:/

Pozdrawiam

zwiastun
14-01-2012, 22:45
A z czym masz problem?
Kopię można zrobić nie tylko za pomocą Akeeba. Pliki można skopiować za pomocą FTP, bazę za pomocą pma.

Nogjas
14-01-2012, 22:48
Jak zrobić z tym phpMyAdmin... tego nie bardzo kumam

Gall Anonim
14-01-2012, 23:39
@Nogjas - no to przekieruj którąkolwiek z domen i zrób kopię.
Pzdr

Nogjas
15-01-2012, 00:13
Mogę się zapytać co masz na myśli przekieruj domenę? Przez wskaźnik domen czy przy pomocy pma ?

zwiastun
15-01-2012, 00:23
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/699/51/

Nogjas
15-01-2012, 12:25
Wszystkie bazy danych na ty6m serwerze należą do jednego konta jedynie FTP jest podzielony na domeny

User/domains/domenaSTARA.com/public_html/ - To jest domena której już nie posiadam
user/domains/domenaNowa.com/public_html/ - Ta domena działa dobrze

Przekierowałem tak że wygląda że wpisując www.domenaNOWA.com idzie do katalogu user/domains/domenaSTARA,com/public_html czyli dobrze ale dalej białą strona bez błędów czy krzaczków.

Kiedy wpisuje www.domenaNOWA.com/administrator to przerzuca mnie do www.domenaSTARA.com/administrator i kaszanaka

Problem mi się wydaje jest w samej joomli która w bazie danych ma linki do domenaStara.com i tego nie wiem jak zmienić.

Druga sprawa:
Przy exportowaniu i importowaniu bazy danych przy pomocy phpMYAdmin nie widzę opcji nadania nowej nazwy bazie. Czy one mi się nie zastąpią?

PeFik
15-01-2012, 17:22
Poproś administratora serwera o pomoc, przecież to jest wliczone w ich cenę. Bez obrazy, ale to jest forum o Joomla, a nie o domenach i hostingu - czyż nie !?

Nogjas
15-01-2012, 18:48
Przy pomocy administracyjnego panelu (servera) przekierowałem adres nowej domeny do niestandardowego katalogu (gdzie znajdują się pliki). Wygląda, że jest ok gdyż wkładając w ten katalog jakikolwiek (napisany w notatniku) index.html pokazuje go poprawnie. Jednak strona zrobiona w jooml'i nie działa.

MOJE ROZUMOWANIE:
Instalując joomle podaje się adres domeny gdzie ta strona będzię sobie istniała.... i teraz nie wiem czy ten adres jest zapisywany w linkach do bazy danych czy w jakiś inny sposób ale pytanie moje właśnie dotyczy tego adresu. Jak go zmienić na istniejącej bazie danych, ponieważ wpisując nowy adres domeny do panelu administratora joomli (www.nowyadre.com/administrator) wygląda jakby chciał przenosić mnie do starej domeny panelu administratora (która nie istnieje).
To przekierowanie więc musi być robione przez jakiś link w bazie danych a nie przez serwer.


@Pefik: Będąc z Tobą szczerym to rozumiem, że irytują takie dziwne pytania ale w/g mnie serwer działa, nowa domena działa, przekierowanie domeny na katalog z plikami działa lecz nie działa poprawnie baza danych zrobiona przez joomle. Jeżeli to pytanie nie dotyczy joomli to przepraszam i nie będę więcej zaśmiecał forum pytaniami.


pozdrawiam

nikszal
15-01-2012, 19:13
Jak go zmienić na istniejącej bazie danych, ponieważ wpisując nowy adres domeny do panelu administratora joomli (www.nowyadre.com/administrator) wygląda jakby chciał przenosić mnie do starej domeny panelu administratora (która nie istnieje).

To pomyśl logicznie, czy masz dobrze podpiętą domenę? Według mnie nie.
Bazę danych zostaw w spokoju. Sprawdź na jaki katalog kierowana jest domena i jakie masz wpisane ścieżki w pliku konfiguracyjnym w tej instalacji.

zwiastun
15-01-2012, 19:27
Problem wynika prawdopodobnie z wpisów w pliku configuration.php. Na 99,9% ścieżki do katalogów tmp, log są podane zgodnie z ustawieniami starej domeny, zamiast nowej
public $log_path = '????????????????????????';
public $tmp_path = '???????????????????';

Nogjas
15-01-2012, 21:55
adres podany w tych linijkach

public $log_path = '????????????????????????';
public $tmp_path = '???????????????????';

Jest adresem w postaci

/home/user/domains/domenaSTARA.com/public_html/ (logs/tmp)

i to jest poprawny adres do plików omawianej strony gdyż adres do folderu dla nowej domeny (domenaNowa.com) został przekierowany właśnie do katalogu /home/user/domains/domenaSTARA.com/public_html/ żeby uniknąć kopiowania wszystkich plików.

O ile się ponownie nie mylę jest to sztywne połączenie z plikami znajdującymi się tam bez względu na nazwę katalogu

nikszal
15-01-2012, 21:58
/home/user/domains/domenaSTARA.com/public_html/

i to jest poprawny adres do plików omawianej strony
Nie będę dyskutował, jeśli tak twierdzisz. Dla mnie jest ta ścieżka za krótka.

Nogjas
16-01-2012, 00:41
@nikszal przepraszam za nieporozumienie

public $log_path = '/home/user/domains/domenaSTARA.com/public_html/logs';
public $tmp_path = '/home/user/domains/domenaSTARA.com/public_html/tmp)';


Chodzi o to że domyślna ścieżka na serverze dla domeny www.domenaNOWA.com zostałą piekierowana do katalogu /home/user/domains/domenaSTARA.com/public_html/