PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją lokalną...



th0mas16
10-12-2006, 13:56
Witam!

Jestem nowym fanem Joomli! i chciałbym zapoznać się z tym systemem. W związku z tym chciałem dokonać instalacji lokalnej Joomli! na swoim komputerze. Pobrałem ze strony joomla.pl najnowszą wersję "joomla_1011+Admin-pl". Ściągnąłem także pakiet xampplite z mysql, php i apache. Wszystkie te aplikacje uruchomiłem, Joomle rozpakowałem do folderu w xampplite "C:\xampp\htdocs\Joomla". Otworzyłem Firefoxa i wpisałem localhost\joomla. Wszystko się ładnie uruchomiło.

Wybrałem języki, zaakceptowałem licencję, w kroku pierwszym wypełniłem pola następująco:

Nazwa hosta: localhost
Nazwa użytkownika MySQL: root
Hasło użytkownika MySQL: wpisałem swoje, np. tomek123
Nazwa bazy danych MySQL: joomla
Przyrostek nazw tabel w bazie MySQL: jos_
Zostawiłem zaznaczenie przy opcji wczytania przykładowych danych.

Następnie klikam dalej a tu wyskakuje komunikat, że podane hasło i/lub login są nieprawidłowe :mad: Klikam na OK w komunikacie i wywala całą stronę jakichś informacji typu:

Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in C:\xampp\htdocs\Joomla101\includes\database.php on line 287

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in C:\xampp\htdocs\Joomla101\includes\database.php on line 289

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in C:\xampp\htdocs\Joomla101\includes\database.php on line 290

ITD.

Co się dzieje ? Co mam zrobić ?

Bardzo proszę o pomoc.

magdaa
10-12-2006, 14:16
"podany login i hasło są nieprawidłowe" - podstawowa sprawa, opisałeś wszystkie czynności, a nie widzę informacji na temat utworzenia bazy danych, przed instalacją Joomla!. Czy zrobiłeś to ?

th0mas16
10-12-2006, 14:21
Nie tworzyłem bazy danych... pewnie dlatego, że instalowałem wersję Joomla 1.0.4 i tam nic nie było trzeba robić z bazą...

Wywaliłem wersję 1.0.4 bo jest już stara i postanowiłem zainstalować tę nową z PL językiem.

Jak mógłbym utworzyć bazę danych ? Przypominam, że chcę zainstalować Joomlę tylko lokalnie na swoim komputerze.

Proszę o instrukcję.
Ps. dzięki za zainteresowanie Madziu :p

magdaa
10-12-2006, 14:28
Joomla! opiera sie na systemie bazodanowym, niezależnie od jej wersji, zawsze należy utworzyć bazę danych. Login i hasło - to właśnie dane dostepowe do bazy danych. Przecież system musi gdzieś umieszczać, pobierać i przetwarzać dane, które są na Twojej stronie - to wszystko dzieje się właśnie we wspomnianej bazie. Tak więc, przed instalacją Joomla! tworzysz bazę danych - nie używam xampplite, ale podejrzewam, że tam również jest możliwość założenie bazy danych np pod phpmyadmin. Po założeniu bazy - w oknach instalacyjnych Joomla! wpiszesz dane bazy, którą utworzyłeś. Jak to zrobić ? Zwiastun Tobie to bardzo dobrze opisał - polecam ten temat => http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/437/51/

Randal
11-12-2006, 13:56
EEE raczej NIE. Baza tworzy sie i niezbędne jest podanie nazwy uzytkownika bazy i hasła a nowa baza tworzy sie automatycznie.

magdaa
11-12-2006, 23:24
EEE raczej NIE. Baza tworzy sie i niezbędne jest podanie nazwy uzytkownika bazy i hasła a nowa baza tworzy sie automatycznie.

powtarzam, że nie korzystam i nie korzystałam z XAMPP, ale z tego co zasłyszałam, xampp domyślnie nie chroni bazy danych hasłem, a Joomla! wymaga hasła, może dlatego jest komunikat o błędnym loginie lub haśle. Dlatego, należałoby utworzyć hasło dla bazy w phpmyadmin.

januszrow
14-12-2006, 20:29
Mam ten sam problem. Też podczas instalacji Joomli pojawie sie komunikat, że nieprawidłowe jest hasło i/lub nazwa użytkownika. Prawdopodobnie z poprzednich instalacji XAMPP zostały jakieś śmiecie w katalogu Windows lub Windows\System32. Treba je usunąć ręcznie. Niestety nie wiem jeszcze jakie ale jak znajde to napisze.
Pozdrowienia Janusz

ryszard555
15-12-2006, 10:33
Takie coś zdarzyło mi się chyba kilka m-cy temu więc proszę wybaczyć trochę chaotyczną podpowiedź. Proponuję taki tryb postepowania
- zainstalować xampp, uruchomić go
- uruchomic phpmyadmin i ustawić hasło na np xxxxxx wg mnie jest "puste" a instalator joomli wymaga podania hasła i chyba nie przewiduje aby to pole pominąć nawet jeżeli hasło jest rzeczywiście puste.
- uruchomić instalatora joomli i po podaniu hasła w odpowiednim miejsu powinno być ok
Edit. Nie muszę mieć racji a nie mam pod ręką instalatora xampp