PDA

Zobacz pełną wersję : SOBI 2-zmiana kolejności pól w formularzu



makumbus
15-01-2012, 19:42
Witam

Mam prośbę w rozwiązaniu mojego problemu.

Chciałbym zmienić kolejność wyświetlania pól w formularzu sobi2. Dokładniej mówiąc chodzi mi aby pola "logo, meta i opis meta" pojawiały się po wyborze kategorii.
Następnie chciałbym dodać np. nowe pola? czy istnieje taka możliwość, ewentualnie w którym pliku mam dokonać zmian?

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

---------- Post dodany o 19:42 ---------- Poprzedni post był o 12:35 ----------

Szanowni Użytkownicy, drążę dalej swój temat i :

Zrobiłem tak:

Wszedłem w "Szablon formularza edycji" przełączyłem na "nie" Użyj szablonu zamiast standardowej funkcji.

Dokonałem zamian położenia w kodzie metatagów i opisów meta oraz logo i uzyskałem to co chciałem. Niestety znikły mi pola które wcześniej stworzyłem w menadżerze pól. Pozostało jedynie pole "Etykieta tytułu" (Konfiguracja wpisów)

Powtórne dodawanie pól niestety nie daje efektu, nie pojawiają. Co robię źle? Na kodzie php nie znam się, się za bardzo i działam w tej kwestii na zasadzie prób i błędów.

Jeżeli ktoś będzie miał jakiś pomysł z góry dziękuje.
pozdrawiam

nikszal
15-01-2012, 20:18
Najpierw przemyśl, czy ma sens instalacja nierozwijanego sobi2 gdy jest dostępne SobiPro. Na razie nie ma migratora z jednego systemu do drugiego, a kiedy już będzie, to i tak najprawdopodobniej dostępny będzie dla subskrybentów. Zostaniesz na wieki z Joomla 1.5 i sobi2, a świat idzie ciągle do przodu. Za kilka tygodni wyjdzie stabilne Joomla 2.5. O obecnej wersji J 1.7.3 nie wspomnę.

makumbus
15-01-2012, 21:50
Kolega ma racje, tylko że stronkę robiłem 6 miesięcy ( uczyłem się joomli od podstaw sam) - jest to dość duży serwis, wszystko mam prawie dopracowane z szczegółami i po porostu brak mi czasu na start od nowa.

zwiastun
15-01-2012, 21:55
Niestety znikły mi pola które wcześniej stworzyłem w menadżerze pól. Pozostało jedynie pole "Etykieta tytułu" (Konfiguracja wpisów)
Musiałeś popełnić błędy w kodzie. Przywróć oryginalny kod i zobacz efekt (czy wyświetlają się wszystkie pola).

makumbus
20-01-2012, 18:52
Witam

Może przyda się wszystkim rozwiązanie mojego problemu które rozwiązał jeden z Kolegów z sieci

Powinno się wybrać "Użyj szablonu zamiast standardowej funkcji: "TAK" (wybranie "NIE" powoduje wyświetlanie pól formularza w kolejności takiej jak występują one w "Menedżerze pól").

Pola, które stworzy się w "Menedżerze pól" możesz przywołać w szablonie na zasadzie:

Etykieta twojego pola:
<?php echo $fields['field_twojepole']['label']; ?>

Twoje pole:
<?php echo $fields['field_twojepole']['field']; ?>

Czyli w moim przypadku:
<?php echo $fields['field___temp_name__813843']['label']; ?><?php echo $fields['field___temp_name__813843']['field']; ?>

w szablonie formularza edycji w kolejności oczywiście jaka nas interesuje.

Rozwiązanie sprawdzone i działające .

Pozdrawiam