PDA

Zobacz pełną wersję : com_school - nie wczytuje klas :(



jojoro
10-12-2006, 14:34
Jestem zly jak osa :mad:
Po upgradzie z 1.0.8 do 1.0.11 (nadpisanie wszystkich plików nową instalką) Przestały działać 2 komponenty
1. PonyGallery
2. com_school
O ile w przypadku pierwszego zastąpiłem go datsogallery i jestem nawet z tego powodu zadowolony to com_school nie ma zamiennika.
com_school jest to dziennik elektroniczny.
Od strony panelu admina wszystko jest OK.
Można tworzyc klasy, przedmioty, przydzielać uczniów do klas, wpisywać im oceny itp.
Na stronie głównej komponentu wyswietla się poprawnie lista klas ale po kliknięciu na nazwie nie przechodzimy do listy uczniów tylko strona się 'odświeża'.
żadne błędy się nie wyswietlają :(
http://www.lokrosniewice.pl/component/option,com_school/Itemid,123/

stone
10-12-2006, 21:43
A jakie masz ustawienie register globals?
Dużo starszych dodatków wymaga poprawek aby poprawnie dzialac z wyłączonym register globals. Jak masz wyłączone to włącz emulację w pliku globals.php

jojoro
10-12-2006, 22:49
Dziękuję za poradę - pomogło.
Miałem register globals ustawione na off

jojoro
11-12-2006, 12:22
Jakie niebezpieczeństwa stwarza emulacja RG w globals.php? Bo teraz wyswietla mi się wielki żółty komunikat w panelu admina

john23
11-12-2006, 19:20
...
com_school jest to dziennik elektroniczny.


też korzystam z tego komponentu i mam pytanie :
czy nauczyciele rzeczywiście uzupełniają oceny uczniów w tym dzienniku, czy też sam musisz to robić :)

jojoro
11-12-2006, 19:29
W tej chwili prowadze generalnie ten dziennik dla moich wychowanków i dla nich sprawdza się ok. innym nauczycielom chyba się nie chce choć kilku zainteresowanych jest - ale wklepywanie ocen to dużo pracy :(
Niestety komponent ten ma sporo wad jeśli chodzi o wprowadzanie ocen (wygoda). Brak sensownego exportu-importu danych, wyboru sposobu sortowania itp.

john23
11-12-2006, 20:25
W tej chwili prowadze generalnie ten dziennik dla moich wychowanków i dla nich sprawdza się ok. innym nauczycielom chyba się nie chce choć kilku zainteresowanych jest - ale wklepywanie ocen to dużo pracy :(


niestety mam ten sam problem ;)
narazie nie mam pomysłu na ułatwienie wprowadzania ocen do systemu :(

dla poprawnej pracy komponentu przy register globals off
dodałem na początku pliku school.php:

$func = mosGetParam ($_REQUEST, 'func', '');
$classid = mosGetParam ($_REQUEST, 'classid', '');
$sid = mosGetParam ($_REQUEST, 'sid', '');

Pietia
28-05-2007, 04:25
Witam,

Pozwolę sobie odświeżyć wątek, jako że mam podobny problem. Podobny, bo mimo włączonego register_globals, objawy jak w przypadku jojoro. Szukałem, ale odpowiedzi na pytanie "Jak zrobić, żeby działało?" jeszcze nie znalazłem - więc pytam ;)

Z góry dzięki za odpowiedź.

wojstar
28-08-2007, 13:21
A jakie masz ustawienie register globals?
Dużo starszych dodatków wymaga poprawek aby poprawnie dzialac z wyłączonym register globals. Jak masz wyłączone to włącz emulację w pliku globals.php

Mam wyłączone register globals i pytanie moje jest następujące. Jak włączyć emulacje? Mogę prosić o porade?