PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuję modułu do wyświetlania tematów maili na J. 1.7



qubed
15-01-2012, 14:38
Witam Wszytskich,
mam takie oto problem, potrzebuje madułu, który pozwolił by mi na wyświetlanie tytułów maili z danego konta pop3. Założenie jest takie, iż wysyłam maila na adres np. adam@domena.pl. System automatycznie przy odświerzeniu pobiera listę ostatnich powiedzmy 7 wiadomości i w kolumnie w module wyświetla liste tematów wiadomości. Następnie po kliknięciu na temat wyświetla pełną treść wiadomości np. w okienku pop-up. Szukałem na extensions.joomla.org, jednak nie znalazłęm niczego co by spełniało taką funkcję... jest kilka modułów, kóre pozwalają sprawdzać czy są jakies nowe wiadomości, jednak nie o to mi chodzi. Google te mi nie wiele dało, znalazłem jeden moduł jendak na J. 1.0 więc odpada. Samem u niestety nie mam za bardzo czasu na napisanie własnego modułu teraz. Jeśli ktoś spotkał się z takim modułem to bardzo bym prosił o informację. Jeśli będe zmuszony do napisania takiego modułu to oczywiście podziele się nim z wszytskimi za darmo :)

nikszal
15-01-2012, 14:48
Czy wolno ujawniać treść korespondencji do użytkowników bez ich zgody?
Zapoznaj się z tą informacją
http://blog.e-prawnik.pl/ujawnienie-korespondencji-e-mail-%E2%80%93-naruszenie-dobr-osobistych.html

qubed
15-01-2012, 15:03
Zdaję sobie sprawę z ochrony danych osobowych i treści prywatnych, jednak w tym wypadku nie dojdzie do takiego naruszenia, ponieważ na mojej stronie każdy użytkownik będzie miał założoną przeze mnie skrzynkę e-mail na moim serwerze, do której nie będzie miał bezpośredniego dostępu, ma to być system powiadamiania o wydarzeniach zmianach statusu itp. Ze względu na specyfikę systemu, jaki buduje nie może to być rozwiązane poprzez typowe mod_lates_news. Do żadnego ujawnienia danych poufnych nie dojdzie, gdyż nie takie jest założenie systemu. Dostęp do systemu będą mieli wyłącznie zarejestrowaniu użytkownicy, co więcej rejestracja na stronie będzie wyłączona, czyli tylko i wyłącznie ja Administrator będę mógł dodać nowego użytkownika. Wydaję mi się, iż rozwiałem wątpliwości prawne w aspekcie tego modułu. Pozdrawiam i dziękuję za zwrócenie uwagi na kwestie prawne.

nikszal
15-01-2012, 15:24
Próbowałeś przetestować uddeIM?
http://extensions.joomla.org/extensions/communication/pms/3206?qh=YTo0OntpOjA7czozOiJwbXMiO2k6MTtzOjI6InBtIj tpOjI7czo1OiJwbXMncyI7aTozO3M6NDoicG0ncyI7fQ%3D%3D

qubed
15-01-2012, 15:36
Nie do końca o to mi chodzi, wielokrotnie korzystałem z systemów PM na joomli. Idea modułu generalnie jest taka.
1. Rejestruje użytkownika
2. Tworze dla niego prywatna skrzynkę mail np. a.Kowalski@domena.pl
3. Aktualizuje informację o nim na stronie joomli, podając jego nowy adres e-mail i hasło.
4. Wysyłam maila informującego o nowym szkoleniu lub zmienia statusu wniosku lub cokolwiek innego.
5.System podczas uruchamiania pobiera jego dane z bazy łączy się z serwerem pop3 celem pobrania nagłówków. Użytkownik logując się widzi na stronie głównej, iż wysłałem do niego wiadomość, Wyświetla się tytuł wiadomości, który generalnie będzie jedyna informacją, jaką otrzyma użytkownik, nawet nie koniecznie będzie ona zawierała jakąkolwiek dodatkową treść w body.

Wiem, że brzmi to dość dziwacznie jednak nie chcę umożliwiać użytkownikom komunikowanie się między sobą, ma to być wyłącznie indywidualny kanał dystrybucji informacji ode mnie do użytkownika. Użytkownik nie będzie miął możliwości odpowiedzieć na wiadomości ani nic w tym typie.

Wiem dziwaczne to ale czegoś takiego potrzebuje, ewentualnie wystarcze ze będe miał moduł który pobierze infomrację z jednej skrzynki, a ja sobie skrypt zmodyfikuję tak by pobieraz z różnych skrzynek.
POzdrawiam