PDA

Zobacz pełną wersję : Podstawowe uruchomienie szablonu blackandwhite - jak?



rsikon
16-01-2012, 06:47
Witam,

chcąc przetestować możliwości przed wykupieniem płatnego hostingu zarejestrowałem się na yoyo.pl .....
Standardowa stronka z preinstalowanymi szatami - szablonami - działa ok.
chciałem dodać własny szablon: blackandwhite ze stronki http://www.templatki-joomla.eu/templatki-joomla-1.5.html

Zarejestrowałem się, pobrałem.

Załadowałem szablon na serwer... Wybrałem jako aktywny (domyślny) i niestety nic z tego. ładuje się strona ze standardowym szablonem. Jak kombinowałem i usunąłem standardowy szablon by się nie ładował to strona wyświetla się tylko z teksem z zero grafiki.

Adres stronki testowej: http://www.xyztest.yoyo.pl/

Moje podstawowe pytanie. Jak uruchomić pobrany szablon, co prócz zainstalowania go na serwerze muszę zrobić by móc z nim pracować?

Radek

Bazyl
16-01-2012, 08:25
Witam,

Pierwsze kroki z Joomla stawia się na JAMP-ie z zainstalowanymi przykładowymi danymi.
Obecnie najlepsza wersja to 1.7.3.
Zacznij raz jeszcze, lokalnie

Początek masz na www.wiki.joomla.pl

rsikon
16-01-2012, 09:30
A może kolega tylko podpowiedzieć w czym najprawdopodobniej tkwi mój problem?

Szablony preinstalowane działają ok. Mój - dodany przeze mnie - natomiast nie.

Oprócz samej instalacji co jeszcze powinno się wykonać by były jakieś widoczne efekty?

nikszal
16-01-2012, 09:54
Delikatnie mówiąc Twój darmowy serwer serwer można rozbić o kant... budynku. Zainwestuj oszczędności w porządny, profesjonalny hosting, albo działaj na serwerze lokalnym.

chcąc przetestować możliwości przed wykupieniem płatnego hostingu zarejestrowałem się na yoyo.pl .....
Wiele razy widziałem podobne zdanie i na darmowym serwerze się kończyło. A później płacz i lament bo coś nie działa, albo nie tak działa.

rsikon
16-01-2012, 09:59
Jestem w trakcie zmiany danych firmowych... meldunkowych... dowodu osobistego itd....
Dlatego tez juz nie rzucam sie na płatny hosting - dane do FV ulegna zmianie itd...
Czyli darmo to.... ?

To z tym szablonem mój błąd czy serwera ? Co sugerujecie?


A płatne tanie hostingi z joomle - co polecicie?

nikszal
16-01-2012, 10:08
Jestem w trakcie zmiany danych firmowych... meldunkowych... dowodu osobistego itd....
Dlatego tez juz nie rzucam sie na płatny hosting - dane do FV ulegna zmianie itd...
To nie ma nic do rzeczy, bo dane zawsze można aktualizować. Numer dowodu osobistego nie jest wymagany przy wykupieniu hostingu.

To z tym szablonem mój błąd czy serwera ? Co sugerujecie?
Nie wiem. Instalować go nie mam ochoty, a na wiarygodności Twojego hostingu mającego bezpośredni wpływ na działanie strony też nie można się oprzeć.

A płatne tanie hostingi z joomle - co polecicie?
Nie szukaj taniego, tylko dobrego hostingu. Wysoka jakość i niska cena nigdy nie idą w parze. Opinie o hostingodawcach są dostępne w internecie, więc nie ma problemu dobrać serwer pod kątem oferty, opinii i ceny.

Jac
16-01-2012, 10:48
Znam ten szablon i z pewnością nie jest to wina szablonu, tylko prawdopodobnie darmowego hostingu.
Próbowałeś instalować inne szablony?
Bazyl dobrze Tobie radzi, najlepiej pracować z Joomla! na własnym komputerze.
Z płatnych darmowych hostingów można polecić http://www.laohost.pl. 39 zł/rok na początek wystarczy aż nadto.