PDA

Zobacz pełną wersję : "Wpisał:" jak to zmienić?



ktp
10-12-2006, 19:32
Witam,

Na swojej stronie czasem dodaje teksty różnych osób, czyli nie jestem ich autorem. Standardowo w artykule wyskakuje coś takiego:

http://img167.imagevenue.com/loc363/th_75091_wpisal_122_363lo.jpg

A jak zmienić "Wpisał" aby było słowo "Autor"?

Znalazłem chyba coś tutaj na ten temat, ale jakoś mi nie wychodzi:


Autor, wpisał

Nie zawsze osoba wprowadzająca artykuł jest jego autorem. W ustawieniach możesz wszakże zdecydować, czy zostanie pokazana nazwa autora czy osoby publikującej. Dysponujesz bowiem polem Zmień autora [ang. Author Alias]. Nazwa wpisana w tym polu (np. imię i nazwisko) będzie wyświetlana z etykietą Autor.
http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/403/26/

No i czasami na stronie wpisują także kobiety i przy ich imieniu jest "Wpisał: Sylwia"

a jak zamieścić informację przy artykule, że np. ja dodałem tekst tłumaczenia pana ZX autorstwa pana XX?

Pozdrawiam

Rybik
10-12-2006, 20:58
wylacz wyswietlanie autorow i niech sie podpisuja wedle uznania pod artykulem

komunikaty ekranowe (np. Wpisał, Wstecz, Nastepny i inne etykietki nie bedace merytoryczna trescia witryny) znajdziesz w pliku jezykowym /languages/polish.php

ktp
10-12-2006, 21:30
No to też jakieś rozwiązanie. Tylko czemu nie wyświetla się u mnie przy artykule słowo "autor" zamiast "wpisał", chociaż zmieniłem autora.

Rybik
10-12-2006, 21:58
jezeli w gabinecie przestaje przyjmowac doktor Tom a zacznie przyjmowac doktor Ben to na wizytowce co sie zmieni ?

znajdz polski plik jezykowy i zmien ten komunikat a nie autora artykulu

ktp
10-12-2006, 22:03
Źle napisałem :) soorki, chciałem aby wg. ww. instrukcji zamiast słowa przy artykule "wpisał" było w niektórych artykułach słowo "autor". A jakoś mi to nie działa. Wg. tego co tu napisane:
http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/403/26/

Rybik
10-12-2006, 22:29
racja, jest blad w pliku /components/com_content/content.html.php, nalezy odnalezc funkcje author i podmienic czesc jej kodu:

okolice linii 736, function Author( $row, $params )
BYŁO:

<?php echo _WRITTEN_BY . ' '.( $row->created_by_alias ? $row->created_by_alias : $row->author ); ?>
MA BYĆ:

<?php echo ( $row->created_by_alias ? _WRITTEN_BY .' ' .$row->created_by_alias : _AUTHOR_BY .' ' .$row->author ); ?>
sprawdzone, dziala

teraz bedzie uzywal "Wpisał" dla narzuconego autora i "Autor" dla oryginalnego autora, jezeli nie podamy recznie. Ponizej rozwinalem to do postaci "kanonicznej" warunku, tak zeby kazdy mogl sobie tam pobajerowac co mu sie podoba :P oczywiscie ponizszy kod ma zastapic wskazana wyzej linie.


<?php
if ($row->created_by_alias)
{
//instrukcje jezeli artykul ma narzuconego autora - nic nie stoi na przeszkodzie podac obu
echo _WRITTEN_BY . ' ' . $row->created_by_alias; // ta linia drukuje narzuconego
echo '<br/>' . _AUTHOR_BY . ' ' .$row->author ); // ta dodaje oryginalnego i mozna ja usunac lub odkomentowac
} else {
echo _AUTHOR_BY . ' ' .$row->author );
// oraz inne instrukcje jezeli nie ma narzuconego autora
}
?>

niesprawdzone, moglem sie gdzies sypnąć :D