PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.7 - problem z wgrywaniem i instalacją dodatków



ewelcia
17-01-2012, 14:28
Witam po raz drugi,

Na początek parametry techniczne:

PHP Built On Linux webhosting-php-4 2.6.32-5-amd64 #1 SMP Fri Sep 9 20:23:16 UTC 2011 x86_64
Database Version 5.1.49-3-log
Database Collation utf8_general_ci
PHP Version 5.3.3-7+squeeze3
Web Server Apache/2.2.16 (Debian)
WebServer to PHP Interface apache2handler
Joomla! Version Joomla! 1.7.1 Stable [ Ember ] 26-Sep-2011 14:00 GMT
Joomla! Platform Version Joomla Platform 11.2.0 Stable+Modified [ Omar ] 27-Jul-2011 00:00 GMT
User Agent Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/4.0; GTB7.2; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0; .NET4.0C)


Safe Mode On
Open basedir /mnt/webhosting/sites/akrai
Display Errors Off
Short Open Tags On
File Uploads On
Magic Quotes Off
Register Globals Off
Output Buffering Off
Session Save Path /var/lib/php5
Session Auto Start 0
XML Enabled Yes
Zlib Enabled Yes
Native ZIP Enabled Yes
Disabled Functions show_source,system,shell_exec,exec,passthru,escape shellcmd,popen,allow_url_fopen
Mbstring Enabled Yes
Iconv Available Yes

Instalacja w moim odczuciu zakończyła się sukcesem. Nie pojawił się żaden komunikat o błędach.

W następnym kroku chciałabym podzielić się moim problemem.
Po zainstalowaniu Joomla! wydawało mi się, że wszystko jest w porządku. Teraz już wiem, że nie.
Przy próbie instalacji czegokolwiek - czy to modułu, templatki czy nawet wgrania zwykłego zdjęcia z poziomu panelu administracyjnego pojawia się błąd np. taki - JFolder::create: Could not create directory /Unable to write entry
Jedyne ostrzeżenie jakie odnajduję to: The PHP temporary directory is the directory that PHP uses to store an uploaded file before Joomla! can access this file. Whilst the directory not being set isn't always a problem, if you are having issues with manifest files not being detected or uploaded files not being detected, setting this in your php.ini file might fix the issue.

Rozumowałam to w ten sposób, że chodzi o dostęp do plików.
Zmieniłam ręcznie chmod'y wg wskazań "informacji systemowych"/ Teraz wszystkie pliki tam zawarte - opatrzone są komunikatem writable.

Nie dało to jednak oczekiwanego rezultatu. Jak inaczej można rozwiązać tą sytuację? Czy mogą na to wpływać ustawienia serwera?

pozdrawiam

nikszal
17-01-2012, 14:32
Safe Mode On
To jest źródło Twoich problemów.

ewelcia
17-01-2012, 14:33
Bardzo dziękuję.
Czy ja sama mogę dokonać zmiany? Czy trzeba zgłosić problem do serwerowni?

nikszal
17-01-2012, 14:38
Naciskaj na administratora serwera aby wyłączył Safe Mode (Off), bo inaczej będziesz mieć ciągle pod górkę.

Albo... zmień serwer. Istnieją tanie i bezproblemowe.
Przy wyborze oferty zawsze kieruj się dostępnymi w sieci opiniami o hostingu, parametrami technicznymi i dopiero na końcu ceną.

ewelcia
17-01-2012, 14:40
Nikszal problem jest głębszy, gdyż to serwer uniwersytecki. Mogę się założyć, że nie będą chcieli tego zmienić. Nie da się tego jakoś obejść?

nikszal
17-01-2012, 14:44
Spróbuj dopisać w .htaccess linię kodu


php_flag safe_mode off

ale nie zawsze to działa. Najczęściej nie działa.

zwiastun
17-01-2012, 14:58
Raczej nie zadziała.
W konfiguracji ustaw obsługę warstwy FTP. Jeśli się nie da (bo może być problem z zapisaniem pliku), trzeba ustawić obsługę FTP w pliku configuration.php (cztery zmienne).
Poza wszystkim - uaktualnij swojego Joomla! (ale i z tym będziesz mieć problem - na wiki znajdziesz instrukcję, bo - niestety - nie uaktualnisz Joomla automatycznie).

Inne wyjście: kontakt z administratorem i chwilowe wyłączenie trybu safe_mode (na czas, jakiego potrzebujesz, by dokonać zmian)

ewelcia
17-01-2012, 15:02
Już włączałam dziś rano obsługę FTP. Udało się zapisać, ale to też nie rozwiązało problemu.
No nic - spróbuję zawalczyć u administratora. Boję się, że mi projekt Joomla! najzwyczajniej w świecie padnie.

zwiastun
17-01-2012, 15:07
Poproś administratora
a) o zresetowanie własności plików i katalogów; być może to jest powód, dla którego włączenie FTP nie pomogło (choć, niestety, nie musiało pomóc)
b) przy okazji poproś o wyłączenie Short Open Tags On albo wyłącz je za pomocą pliku .htaccess (opis jest m.in. na wiki)

ewelcia
17-01-2012, 15:16
Chłopaki dziękuję Wam bardzo. Odpowiedź z serwerowni mnie zaszokowała: "Zrobione, za 5-10 min proszę o sprawdzenie czy już działa." :)

zwiastun
17-01-2012, 15:25
Aby dokonywac aktualizacji jednym kliknięciem (współcześnie to naprawdę standard) na serwerze nie może być wyłączona funkcja: allow_url_fopen

ewelcia
18-01-2012, 09:46
Zgodnie z waszymi sugestiami dodatki instalują się wyśmienicie. Mam jeszcze tylko problem - z wgrywaniem obrazków przez panel admistratora. Dziwnym dla mnie jest fakt, że nawet jak próbuję przez ftp dodać zdjęcia bezpośrednio do katalogu images - także jest problem. Mogę natomiast przerzucać je w dowolne miejsce, a później przenosić już do tego folderu. Po prostu próby bezpośredniogo wrzucania różnymi drogami kończą się fiaskiem. Uprawnienia są w porządku.

nikszal
18-01-2012, 12:33
Sprawdź czy jesteś właścicielem (owner) katalogu images. Być może jest nim serwer i dlatego masz problemy. Jeśli panel zarządzający na serwerze nie umożliwia zresetowania praw własności, to poproś o to administratora.

dominges121
01-07-2013, 21:41
też walczyłem z Uniwersyteckim i na prawdę szybko i solidnie! :) Szok :)