PDA

Zobacz pełną wersję : Jak włączyć Virtuemart po zainstalowaniu joomla i virtuemart



wtyku85
17-01-2012, 14:36
Panowie pomóżcie, mam do tego dwie lewe ręce a chce po zainstalowaniu joomla i pakietów virtumart włączyć na główna. Te podpowiedzi, które są, dla mnie nie wystarczają.
Stawiam browara osobie, która wrzuci prt scr gdzie co i jak, ew opisze dokładniej gdzie ten link do virtemart dostać itd...
Wersja joomla 1,7 a virtuemart 2.0
bede baaaardzo wdzieczny za podpowiedz.
pozdrawiam

palyga007
17-01-2012, 14:43
Ale w czym problem?
Dodajesz pozycję menu z grupy VM ustawiasz jako domyślą i po problemie.

wtyku85
17-01-2012, 15:06
błagam o screena,
nigdzie nie widziałem opcji virtuemart aby byla do wybrania :((((((

zwiastun
17-01-2012, 15:11
Może zamiast błagań lekturka? Jakiś poradnik o obsłudze Joomla?
www.wiki.joomla.pl - o i Joomla, i o VM (co prawda starszej wersji, ale jest)

Gall Anonim
17-01-2012, 15:18
błagam o screena,
nigdzie nie widziałem opcji virtuemart aby byla do wybrania :((((((
Ok, ja wrzucę ci printscreen,a ale ty najpierw wstawisz tutaj link do przeglądu artykułów w dowolnej kategorii którą najpierw utworzysz i wypełnisz przynajmniej jednym artykułem.
Pzdr

wtyku85
17-01-2012, 15:30
"ale ty najpierw wstawisz tutaj link do przeglądu artykułów w dowolnej kategorii którą najpierw utworzysz i wypełnisz przynajmniej jednym artykułem."
trochę nie rozumiem...ma Pan na myśli abym ja napisal jakies mądre rzeczy na temat joomla? przykro mi ale obecny stan wiedzy mi na to nie pozwala - przeciez sie pytam o jakas glupia sprawe - chce się nauczyc joomla, ale juz widze ze to mi zajmie troche czasu

zwiastun patrzylem na ten podrecznik i z grubsza przegladając to jest sporo informacji ale tej nie ma...

zwiastun
17-01-2012, 15:35
przeciez sie pytam o jakas glupia sprawe
Pytasz o banalną sprawę. Na takie pytania na forum nie odpowiadamy. Od tego są poradniki sieciowe, filmy, książki, kursy

wtyku85
17-01-2012, 15:38
widzę, że ma Pan duze ego i musi je sobie Pan łechtać, szkoda. Mam nadzieje, że ktos Pana w innej dziedzinie identycznie potraktuje!

erper
02-02-2012, 20:24
Czy ktoś już Ci pomógł i sobie z tym poradziłeś ? Jeśli nie to:
- musisz dodać nowy element (pozycję) menu i zlinkować ją z Virtuemart.
- na stronie głównej admina otwierasz zakładkę Menu, wybierasz w którym menu chcesz mieć nową zakładkę (np. Sklep) - w main menu, które jest na pozycji lewej, czy w top menu (zakłądki na górze.
- jak już wiesz gdzie chcesz to mieć, wybierasz "dodaj pozycję menu" i wyświetla Ci się ekran, na którym zdefiniujesz parametry dla tej pozycji. żeby wybrać typ pozycji menu kliknij na "Wybierz", a w okienku które Ci się wyświetli wybierz "Układ domyślny Virtuemart". Jak to zrobisz, system automatycznie zlinkuje tę zakładkę z Virtuemart. Możesz na tym skończyć, chyba że chcesz jeszcze coś zmienić w innych parametrach tej pozycji menu. Jeśli nie, to zapisujesz i jak wejdziesz na witrynę, to masz nową zakładkę w menu.
Tutaj masz zrzut ekranu dla nowej pozycji w menu górnym:

4998

erper