PDA

Zobacz pełną wersję : PhocaGaller - dodawanie nowych zdjęć



ankaM17
18-01-2012, 12:13
Witam. Mam problem z dodawaniem nowych zdjęć w PhocaGallery. Mianowicie w Preferencjach mam ustawione wyświetlanie zdjęć wszędzie wg. nazwy pliku A-Z. W momencie gdy wgram do galerii nowe zdjęcia one nie ustawiają się wg nazwy tylko wszystkie nowe są na samym końcu.

Zdjęcia wrzucam do folderu przez FTP a później za pomocą "Dodaj wiele" tworzę miniatury.

Tabum
18-01-2012, 18:54
Rozumiem, że zdjecia dodajesz do kategorii. Ile masz kategorii i w jaki sposób je sortujesz? W którym miejscu w Preferencjach jest możliwość wyświetlania zdjęć wszędzie, według tych kryteriów bo szczerze nie kojarze.

Pzdr
T.

ankaM17
19-01-2012, 16:57
Mam 2 kategorie. W jednej z nich mam 3 podkategorie. Teraz chcę wrzucić nowe zdjęcia do tej drugiej kategorii (w niej nie ma żadnych podkategorii) i gdy je wrzucam nie wyświetlają mi się wg. nazwy pliku, (tak mam zaznaczone w preferencjach) tylko wszystkie nowe zdjęcia lądują na samym końcu.


W którym miejscu w Preferencjach jest możliwość wyświetlania zdjęć wszędzie, według tych kryteriów bo szczerze nie kojarze.
Nie wyświetlanie zdjęć wszędzie tylko WSZĘDZIE JEST ZAZNACZONE "Sposób doboru miniatury: Nazwy plików: A-Z"

makol
19-01-2012, 18:32
Jeżeli masz galerię przypisaną do jakiegoś menu, to sprawdź w parametrach komponentu tego menu sposób doboru miniatury.

Tabum
19-01-2012, 19:32
Tak myślałem, że masz kilka kategorii. Zwróć uwagę na to jak zdjęcia segregują się w tej kategorii co do niej dodajesz?
Czy po ID czy po Tytule.
1. Przede wszystkim, kategorie masz ustawione w pewnej kolejności. Kategoria do której dodajesz jest w tej hierarchii ostatnia. Dlatego wszystkie zdjęcia wgrywają ci się na koniec. Jeżeli dodasz zdjęcia do kategorii, która jest ustawiona jako pierwsza w kolejności. Wtedy zdjęcia pokażą się wyżej.
2. Jeżeli chcesz mieć zdjęcia wyświetlane po tytule, to u siebie w zakładce Obrazy kilknij na kolumnę "Tytuł" zdjęcia ci się posegregują niezależnie od tego w jakiej kategorii będą.
Lepiej wyjaśnić nie potrafię.
Pzdr
T.

ankaM17
19-01-2012, 19:34
"Sposób doboru miniatury: Nazwy plików: A-Z" Mam wszędzie pozaznaczane > "Sposób doboru miniatury: Nazwy plików: A-Z" i dodałam nowe zdjęcie i pojawiło się na końcu

Tabum
19-01-2012, 19:43
1. Przede wszystkim, kategorie masz ustawione w pewnej kolejności. Kategoria do której dodajesz jest w tej hierarchii ostatnia. Dlatego wszystkie zdjęcia wgrywają ci się na koniec. Jeżeli dodasz zdjęcia do kategorii, która jest ustawiona jako pierwsza w kolejności. Wtedy zdjęcia pokażą się wyżej.

Przeczytaj jeszcze raz mój post. A potem instrukcję poniżej: lub odwrotnie

Wejdź w komponenty-> phoca galerry -> kategorie -> kolumna "porządek" ta z dyskietką.

Tam zobaczysz, że kategoria do któej wgrywasz jest w kolejności ostatnią kategorią. To dlatego zdjęcia wgrywają się na końcu. Tylko zmieniając kolejność kategorii, możesz sprawić, że zdjęcia wyświetlą się jako pierwsze a nie ostatnie. Preferencje dotyczą głownie strony frontowej i mieszanie w nich nic ci nie pomoże :)

ankaM17
19-01-2012, 20:11
Tabum nic to nie dało. Nie wiem czy ja dobrze rozumiem Ciebie i czy Ty dobrze rozumiesz mnie.
http://ani-textil.pl/index.php/component/phocagallery/category/6.html to jest strona o którą chodzi. Czapka z kodem C-106 wylądowała na samym dole, a powinna być obok C-089. Od środka to wygląda tak, że miniatury powinny się układac wg nazwy pliku... Nazwy pliku to np aaa C-083, bbb C-030, bbbc C-106.

Tabum
19-01-2012, 20:24
Wysyłam info na PW

a_m
19-01-2012, 20:28
phoca > preferencje > ustawienia główne > kolejność obrazów lub to samo w ustawieniach łącza do galerii