PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart - przestał działać koszyk



erper
18-01-2012, 20:05
Witam,
Na stronach frontowych przestał działać koszyk. Nie ma żadnej reakcji na klikanie przycisku "Do koszyka". Natomiast od strony zaplecza wszystko działa, tzn. jeśli po zalogowaniu się na strony zaplecza włączę podgląd strony, to funkcje koszyka działają prawidłowo. Sklep funkcjonuje około 3 miesiące i do tej pory wszystko było OK.
Czy mogę prosić o podpowiedź co może być przyczyną takiego stanu rzeczy i jak sobie z tym poradzić.

Strona http://www.rgsport.pl zrobiona w Joomla 1.5.23 + VM 1.1.8

erper

palyga007
18-01-2012, 20:15
a spróbuj bez www w adresie.

Dla VM to 2 osobne strony.

erper
18-01-2012, 20:52
Podałem adres z www, bo ktoś mi kiedyś sygnalizował, że bez www nie może wejść na stronę. Ja otwieram bez www. Chyba są jakieś błędy przeglądarek Firefox i Chrome. Jeszcze rano wszystko było OK i bez problemu otwierały strony, koszyk działał itd. Podejrzewam, że to jest coś z tymi przeglądarkami, bo spróbowałem z IE9 (którego normalnie nie używam) i poza tym, że on trochę zmienił wygląd strony (zmienił kolor czcionek), to koszyk działa, tzn. po kliknięciu przycisku "Do koszyka" towar się dodaje.
Nie mam pomysłu co takiego mogło się stać z przeglądarkami, bo nie dodawałem do nich żadnych nowych rozszerzeń.

erper

palyga007
18-01-2012, 20:57
a zobacz co masz wpisane w konfiguracji VM czy z www czy bez.

jeśli bez to popraw na z www a w htaccess daj 301 z bez www na to z www

albo odwrotnie, wg uznania :)

erper
18-01-2012, 21:14
Spróbuję zrobić tak jak napisałeś, ale w ostatnio nic nie zmieniałem w plikach konfiguracyjnyh VM (zmieniłem tylko treść jednego artykułu, ale to chyba nie miało wpływu na ustawienia konfiguracyjne) i dlatego się ciut zdenerwowałem, a że jestem już ciut wiekowy, to skoczyło mi ciśnienie.
Zobaczę też co się stanie jak przeinstluję Firefoxa.
Dzięki.
erper

palyga007
18-01-2012, 21:17
Przeinstalowanie nic nie pomoże, to nie jest problem przeglądarki.

Jeśli adres strony wpisujesz z www, a w konfiguracji VM masz bez www to mogą się dziać dziwne rzeczy.
Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest to ujednolicić poprzez przekierowanie w htaccess

erper
18-01-2012, 21:19
OK. Dziękuję. Ale dlaczego działa w IE a w FF nie chce?
erper

palyga007
18-01-2012, 21:24
W chrome też nie chce
komunikat z konsoli
XMLHttpRequest cannot load http://rgsport.pl/index.php. Origin http://www.rgsport.pl is not allowed by Access-Control-Allow-Origin.

Wygląda na to, że "AJAX-owe" dodawanie do koszyka siadło przy takiej konfiguracji.

to chyba tyle w temacie.

erper
18-01-2012, 21:32
To jak jest na to rada ?
Sprawdzałem konfigurację VM i tam ścieżki są http://rgsport.pl, ale działało również jak się otwierało przez http://www.rgsport.pl.
Jak pisałem wcześniej, ja zawsze wchodziłem na swoją stronę nie używając www.

erper

palyga007
18-01-2012, 21:47
@erper
Z całym szacunkie, ale czego nie rozumiesz w mojej poradzie, dotyczącej htaccess?
Problem wielokrotnie poruszany na forum i na te "objawy" lekarstwo jest takie a nie inne.
Zapomniałem nadmienić, że ani VM ani J! w aktualnych wersjach z danej linii rozwojowej to Ty raczej nie masz.

erper
18-01-2012, 22:10
Nie obraź się, ale Twój tekst nie jest dla mnie zrozumiały:
napisałeś:
"jeśli bez to popraw na z www a w htaccess daj 301 z bez www na to z www

albo odwrotnie, wg uznania"

Co to jest 301 i gdzie mam to dać w htaccess ?

Gwoli wyjaśnienia: na serwerze Superhosta, gdzie mam postawione dwie strony w katalogu rgsport, pod który jest podpięta domena rgsport.pl mam dwa pliki htaccess, a mianowicie:

- plik htaccess.txt (plik zainstalowany z pakietem Joomla / VM

- plik .htaccess (o treści - AddHandler application/x-httpd-php5 .php), który musiałem utworzeć, żeby serwer interpretował php.

Rozumiem, że pisząc o modyfikacji htaccess miałeś na myśli plik systemowy (htaccess.txt). Jego treść jest dość obszerna :

## Can be commented out if causes errors, see notes above.
Options +FollowSymLinks

#
# mod_rewrite in use

RewriteEngine On

########## Begin - Rewrite rules to block out some common exploits
## If you experience problems on your site block out the operations listed below
## This attempts to block the most common type of exploit `attempts` to Joomla!
#
## Deny access to extension xml files (uncomment out to activate)
#<Files ~ "\.xml$">
#Order allow,deny
#Deny from all
#Satisfy all
#</Files>
## End of deny access to extension xml files
RewriteCond %{QUERY_STRING} mosConfig_[a-zA-Z_]{1,21}(=|\%3D) [OR]
# Block out any script trying to base64_encode crap to send via URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} base64_encode.*\(.*\) [OR]
# Block out any script that includes a ********** tag in URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} (\<|%3C).*script.*(\>|%3E) [NC,OR]
# Block out any script trying to set a PHP GLOBALS variable via URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} GLOBALS(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2}) [OR]
# Block out any script trying to modify a _REQUEST variable via URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} _REQUEST(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2})
# Send all blocked request to homepage with 403 Forbidden error!
RewriteRule ^(.*)$ index.php [F,L]
#
########## End - Rewrite rules to block out some common exploits

# Uncomment following line if your webserver's URL
# is not directly related to physical file paths.
# Update Your Joomla! Directory (just / for root)

# RewriteBase /


########## Begin - Joomla! core SEF Section
#
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/index.php
RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.php|\.html|\.htm|\.feed|\.pdf|\.raw|/[^.]*)$ [NC]
RewriteRule (.*) index.php
RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization},L]
#
########## End - Joomla! core SEF Section

W którym miejscu mam dodać to co sugerujesz.

erper

palyga007
18-01-2012, 22:22
@erper

Po pierwsze ja się nie obrażam, jeśli wyjaśnienie było niezrozumiałe to przepraszam i tlumaczę jeszcze raz.

musisz się zdecydować na 1 rozwiązanie czyli:
albo używasz adresu strony z "www" i wtedy w konfiguracji VM dodajesz te 3 literki do adresu swojej strony
albo nie używasz www i wtedy konsekwentnie wchodzisz na swoją stronę nie dopisując www w adresie.

W .htaccess ustawiasz przekierowanie 301 zgodnie z rozwiązaniem, które wybrałeś powyżej.

czyli albo przekierowywujesz
www.twojastrona.pl na twojastrona.pl
albo
twojastrona.pl na www.twojastrona.pl

tak aby klienci bez względu na to co wpiszą w pasku adresu wyladowali na "właściwej" stronie.

plik htaccess.txt Joomla! to ja raczej znam i nie trzeba mi go przedstawiać.
Ze względu na fakt, iż ma on rozszerzenie txt jest w tym momencie ignorowany, a serwer czerpie informacje tylko z tego pierwszego.

Musisz dyrektywę z tego pierwszego pliku przerzucić do .htaccess Joomla! i "uruchomić" go poprzez zmianę z htaccess.txt na .htaccess txt

Co do sposobu wykonania 301 to wybacz, ale to podstawy podstaw z .htaccess nie tylko Joomla! także jest o tym pewnie ze 100 stron w Google i kilka tematów na naszym forum.

Mimo szczerych chęci nie jestem już w stanie poświęcić Ci więcej czasu.

Pozdrawiam.

erper
19-01-2012, 08:31
Dziękuję i nie będę więcej zawracał Ci głowy.
erper

---------- Post dodany 19-01-2012 o 08:31 ---------- Poprzedni post był 18-01-2012 o 22:25 ----------

Sprawa załatwiona. Zamykam wątek.

erper