PDA

Zobacz pełną wersję : Jak udostępniać do pobrania pliki nieobsługiwane przez joomla 1.0



Ana0272
19-01-2012, 16:45
Witam,

Dopiero uczę się administrowania w joomli i nie mogę znaleść nigdzie informacji jak zamieścić w artykule link do pobrania (nie wyświetlenia) pliku. Chciałabym udostępnić pokazy prezentancji powerpoint, a nie mogę nawet załadować ich na serwer bo joomla krzyczy, że to format nieobsługiwany.:hmm:

Bardzo proszę o podpowiedź!

zwiastun
19-01-2012, 17:04
Cieszymy się, że uczysz się administrowania Joomla!
Podstawową umiejętnością, która jest Ci potrzebna, jest umiejętność korzystania z poradników i pomocy podręcznej, a te znajdziesz na www.wiki.joomla.pl (np. Ekrany pomocy dla 1.5). Są tam również informacje na temat konfiguracji globalnej witryny i konfiguracji biblioteki Media.

Ana0272
19-01-2012, 17:29
Nie mogę znaleźć odpowiedniej karty pomocy, instrukcje są do joomli 1.5 a ja pracuje na 1.0 i w mojej wersji nawet nie mam odnośnika "konfiguracja" w "witryna" więc nie mogę manipulować przy udostępnionych rozszerzeniach plików ani przy innych ustawieniach globalnych. Bardzo proszę o bardziej bezpośredni link do instrukcji z rozwiązaniem.

zwiastun
19-01-2012, 17:41
A w jakim dziale umieściłeś swój post?
W J! 1.0 funkcje definiujące obsługiwanie plików przez komponent media są zdefiniowane w pliku includes/joomla.php. Musiałbyś wyedytowac ten plik, odszukać stringi bmp|gif i uzupełnić je.
Ale skutków nie gwarantuje. O 1.0 "zapomniałem" już kilka lat temu.

Ana0272
19-01-2012, 17:45
Faktycznie mój błąd z działem, w złej karcie kliknęłam dodaj temat:zagubiony:

Ale dziękuję za odpowiedź, zobacze co uda mi sie z tym zrobić.

Pozdrawiam!