PDA

Zobacz pełną wersję : tworzenie tabel w artykułach



wini74
20-01-2012, 11:51
wita, staram sie tworzyc tabele w JCE ale cos to kiepsko idzie
w jaki sposób wstawiacie tabele??

ALEKSIEJ78
20-01-2012, 14:11
A co dokładnie Tobie kiepsko idzie ?
Najłatwiej będzie Tobie przełączyć edytor na htmlowski, dużo szybciej i sprawniej będzie mógł sobie to wszystko układać.

Gall Anonim
20-01-2012, 15:05
@wini - nie łapię i przyznam się że właśnie parsknąłem śmiechem czytając twój post - w czym jest faktyczny problem - wszak JCE ma opcję wstawiania tabel sam w sobie - zaznaczasz - otwiera się okno - ustawiasz ilość kolumn i wierszy - szerokość tabeli, ramkę /kolor, grubość/, sposób ułożenia zawartości (centrowanie itp) dystanse między komórkowe, tło - dajesz wstaw i po ptokach.
Jak potem chcesz scalić komórki - zaznaczasz - dajesz scal.
Więc gdzie jest problem - jedyny jaki widzę to tryb działania w JCE - jeżeli brak jest jakiś standardowych funkcji to należy wejść w plugin i podwyższyć tryb.
Obróbka komórek narzędziem do CSS - takie tam dwie literki niebieskie AA (anonimowy alkoholik :-)
Pzdr

Szypen
02-08-2013, 19:21
Cześć,

w webmasterce, a szczególnie w joomla, jestem totalnym nowicjuszem, niestety mam taki problem:

chcę wstawić tabelę w artykule. Niestety używając interfejsu WYSWIG wogóle nie otwiera mi się formularz w którym można by wszystko ustawić.

przełączam się na edytor HTML, w nowym oknie, które mi sie wyświetla, wstawiam do artykułu gotowy szkic tabeli:

<table border="1">
<tbody>
<tr>
<td rowspan="2">P</td>
<td>KD</td>
<td rowspan="2" colspan="2">PW</td>
<td>RZK</td>
<td rowspan="2">SE</td>
</tr>
<tr>
<td>KZ</td>
<td>KD</td>
</tr>
<tr>
<td colspan="3">SK</td>
<td colspan="3">SP</td>
</tr>
</tbody>
</table>

wciskam Update i w interfejsie WYSWIG pokazuje się taka tabela, jaką chciałem.

niestety, kiedy wciskam "zapisz" tabela mi się psuje i zmienia się jej kod na:

<table border="\&quot;1\&quot;">
<tbody>
<tr>
<td rowspan="\&quot;2\&quot;">P</td>
<td>KD</td>
<td rowspan="\&quot;2\&quot;" colspan="\&quot;2\&quot;">PW</td>
<td>RZK</td><td rowspan="\&quot;2\&quot;">SE</td>
</tr>
<tr>
<td>KZ</td>
<td>KD</td>
</tr>
<tr>
<td colspan="\&quot;3\&quot;">SK</td>
<td colspan="\&quot;3\&quot;">SP</td>
</tr>
</tbody>
</table>

jak mogę sprawić, że tabela będzie zapisywała się normalnie? Dlaczego może mi nie działać wstawianie tabel?
pomożecie?