PDA

Zobacz pełną wersję : aiContactSafe wysylanie na poczte



kajfe
20-01-2012, 15:34
witam używam aiContactSafev.2.0.15.stable mam stronke juz na serwerze stronke juz w necie i jak zrobic zeby przysylalo mi wiadowmosci na moja poczte ?mam podanego meila jednak nic nie przyszlo

seba.adm
20-01-2012, 15:43
Witam.

Czy masz poprawnie skonfigurowaną pocztę? Joomla, konfiguracja -> Poczta (http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.config.15). Żeby formularz aiConactSafe działał poprawnie musisz utworzyć profil użytkownika - szczegóły w przewodniku: Formularz kontaktowy aiContactSafe (http://wiki.joomla.pl/index.php/Formularz_kontaktowy_aiContactSafe)

kajfe
20-01-2012, 15:47
mam na home.pl
Żeby formularz aiConactSafe działał poprawnie musisz utworzyć profil użytkownika nie rozumiem mam formularz bo stworzylem taki formularz zgloszeniowy i najlepiej by bylo jak by przysylal mi na meila ze ktos chce sie ze mna skontaktowac i tresc wiadomosci

seba.adm
20-01-2012, 15:55
W konfiguracji Joomla ustaw parametry poczty wg wskazówek z pierwszego linku. Utwórz profil w aiContactSafe. W ustawieniach głównych komponentu nie musisz już wpisywać adresu e-mail.

kajfe
20-01-2012, 16:03
w ustawieniach poczty nie mam aiContactSafev.2.0.15.stable

seba.adm
20-01-2012, 16:06
Po to podałem tobie linki żebyś łatwiej mógł wszystko odnaleźć. Nie widzę sensu powielania tego co zostało napisane na wiki.
1. PA -> Witryna -> Konfiguracja -> Serwer

Obsługa poczty konfigurowana jest podczas instalacji Joomla! Ustawienia można zmienić w dowolnym momencie. Pocztę może obsługiwać nie tylko serwer, na którym uruchomiliśmy Joomla!, ale dowolny serwer SMPT (Simple Mail Transfer Protocol – Prosty protokół przesyłania poczty elektronicznej). Jeśli więc mamy konto pocztowe u innego dostawcy usług internetowych niż konto internetowe, nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z zewnętrznego serwera poczty.
W konfiguracji poczty musisz podać dane z konta pocztowego z home.
2. PA -> Komponenty -> aiContactSafe -> Profile
3. PA -> Komponenty -> aiContactSafe -> Ustawienia
TO w wielkim skrócie, resztę musisz doczytać sam.