PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę zalogować się do zaplecza joomla 1.7



Monielek
20-01-2012, 23:53
Witam,

Mam pewien problem. Nie mogę dostać się do mojego zaplecza joomli.
Wszystko w dniu dzisiejszym działało normalnie, dopóki nie zostałam wylogowana automatycznie, po tym już nie mogłam się w ogóle zalogować na stronę, ani ja, ani inny użytkownik. Przeglądałam inne fora, odnośnie takiego problemu i zrobiłam tak jak inni radzili. Zmieniłam hasło w phpmyadmin, ale nic to nie dało. Strona po wpisaniu odpowiedniego loginu i hasła tylko się odświeża. Proszę o pomoc! W niedzielę muszę oddać stronę, a nie jest jeszcze ukończona.!!

Jdwind
21-01-2012, 00:05
Jakbyś czas spędzony na innych forach przeznaczyła na przeczytanie regulaminu, byłoby to z większym pożytkiem dla Ciebie.

Monielek
21-01-2012, 00:10
Dzięki, ale przeczytałam regulamin tego fora i wiem, że się do niego nie zastosowałam. Chcę uzyskać jedynie jakąś pomoc, gdyż nie mam wystarczającej wiedzy o joomli, żeby coś na to zaradzić. A przeglądając inne fora zauważyłam, że nie tylko mnie to dotyczy, więc prosiłabym o unikanie tego typu komentarzy.

Robster
21-01-2012, 00:15
Z tym, że ten komentarz miał pomóc tobie w uzyskaniu pomocy, a nie @Jdwind w dowartościowaniu się. Brak podstawowych informacji w temacie z góry skazuje cię na samodzielną walkę z problemem, bo wróżek u nas na forum nie ma, z tarota Ci problemu nie wskażemy.

Monielek
21-01-2012, 00:22
No więc dobrze. Nie mogę się zalogować do zaplecza, strona po prostu się odświeża. Mam joomle zainstalowaną na jchost. Wpisuję login : admin i hasło: (poprawne). Przeglądając inne fora użytkownicy radzili zmienić hasło w phpmyadmin w md5, tak też zrobiłam, ale to nie pomogło, nadal nie mogę się zalogować, strona po prostu się odświeża, żadne konkretne komunikaty się nie wyświetlają. Inne osoby, które miały dostęp do strony jako author również nie mogą się zalogować. Nie wiem jakie informacje muszę jeszcze podać.

palyga007
21-01-2012, 00:31
hokus pokus czary mary..
Zapewne wyłączony dodatek autentykacji.

plg_authentication_joomla w bazie danych powinno być na enabled

nicola44
23-01-2012, 20:16
Witam,
Rownież proszę o pomoc.
Wczoraj zainstalowałem Joomlę 1.73
Cały dzień na niej pracowałem bez problemów. Dziś nie mogę się do niej zalogować.
Hasło jest na 100% prawidłowe. Dodatkowo, żeby mieć pewność na 200% zmieniłem je w bazie. Dalej to samo.
Nie pojawia mi się żaden komunikat o złym loginie lub haśle.
Żadnej autentykacji też nie wyłączyłem.
WTF?
Z góry dzięki.

nikszal
23-01-2012, 22:09
Żadnej autentykacji też nie wyłączyłem.
I pewnie też nie kombinowałeś w poziomach uprawnień użytkowników?
To skąd problem z logowaniem?
Cudów nie ma, ludzie je robią. Takie "hokus pokus czary mary.. " jak napisał @palyga007.

palyga007
23-01-2012, 22:17
@nicola44
No to masz 2 wyjścia:
1. Zainstalować na nowo, od wczoraj nic tam raczej nie zdążyłaś wielkiego zbudować
2. Wejść do bazy danych i sprawdzić w tabeli _extensions to o czym napisałem 2 posty wyżej powiększając w ten sposób swój zasób wiedzy o Joomla!

a i jest opcja 3 jeśli strona stoi na serwerze zewnętrznym

Dać komuś zarobić na piwo i przenieść się z tym problemem do działu zleceń.

nicola44
24-01-2012, 23:06
I pewnie też nie kombinowałeś w poziomach uprawnień użytkowników?
To skąd problem z logowaniem?
Cudów nie ma, ludzie je robią. Takie "hokus pokus czary mary.. " jak napisał @palyga007.
Oczywiście, że nie grzebałem. Po co?
Skąd problem? Nie wiem. Nigdy z Joomlą nie miałem podobnego przypadku, a bawię się nią już 7-my rok.


No to masz 2 wyjścia:
1. Zainstalować na nowo, od wczoraj nic tam raczej nie zdążyłaś wielkiego zbudować
2. Wejść do bazy danych i sprawdzić w tabeli _extensions to o czym napisałem 2 posty wyżej powiększając w ten sposób swój zasób wiedzy o Joomla!

a i jest opcja 3 jeśli strona stoi na serwerze zewnętrznym

Dać komuś zarobić na piwo i przenieść się z tym problemem do działu zleceń.

Ad. 1 Przedwczoraj już postawiłem całą stronę. Teraz chciałem popracować nad skórką.
Ad. 2 plg_authentication_joomla plugin joomla authentication 0 1 - jest włączony.
Ad. 3 Ta opcja jeszcze nie wchodzi w rachubę.

Moje pytanie brzmi tak samo: WTF?

---------- Post dodany o 23:06 ---------- Poprzedni post był o 23:02 ----------

W tabeli _users zauważyłem, że przy adminie atrybut usertype mam "deprecated"
Może to jest to?

loocek
24-01-2012, 23:43
W tabeli _users zauważyłem, że przy adminie atrybut usertype mam "deprecated"
Może to jest to? Raczej na pewno nie.
Może kombinowałeś z grupami userów??

nicola44
24-01-2012, 23:56
No właśnie nie. Nic takiego.

kuma85
26-01-2012, 11:41
Witam :) Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
Dołączam się do tematu ponieważ mam ten sam problem. Podczas instalacji Joomla 2.5 w Test środowiska i przegląd ustawień wykryto iż mam włączone dwie opcje: "Magiczne apostrofy GPC" i "Buforowanie wyjścia" a zalecane jest ich wyłączenie z tym że nie mam takiej możliwości. Mimo to zainstalowałem joomle, strona wyświetla się prawidłowo, mogę się zalogować i przeglądać witrynę. Problem pojawia się gdy chce zalogować się do panelu admina. Prosi o podanie loginu i hasła i bez różnicy czy wpiszę poprawne dane czy błędne strona się przeładowuje i jest pusty ekran. W podglądzie źródła strony jest pusto.
Bardzo proszę o pomoc, przejrzałem już chyba wszystkie posty na ten temat i żadna z porad (dodanie tmp - istnieje, hasło admina - ok,) nie pomaga. Z kolei też nie mogłem nic namieszać, ponieważ nawet nie zdążyłem się zalogować po instalacji.

wersja Joomla_2.5.0-Stable-Full_Package.zip
serwer jcom.pl

zwiastun
26-01-2012, 18:15
Proszę sprawdzić działanie pod inną przeglądarką.
@Nikszal może mieć rację, że Twoje problemy wynikają z konfiguracji serwera, ale opcje, które są ustawione inaczej, nie są wymagane, a jedynie zalecane. Nie powinny więc powodować takiego problemu. Być może masz jakieś wyłączone funkcje na serwerze, o których nie wiemy.
Po wywołaniu zaplecza w Joomla 2.5 następuje sprawdzenie, czy Twój Joomla jest aktualny i czy aktualne są zainstalowane rozszerzenia. Wymaga to połączenia w tle z serwerm joomlacode.org i ewentualnie innymi. I tu może być przyczyna.
Ale nie podałeś informacji o konfiguracji serwera, stąd trudno cokolwiek sensownego wnioskować.

nicola44
26-01-2012, 19:56
Zwiastun, a nie wiesz przypadkiem co może dolegać mojej Joomli?
Jakieś podejrzenia?

Btw. Mam hosting w Netarcie.

zwiastun
27-01-2012, 01:10
Nie sposób zgadywać.
Zrób sobie kopię bazy danych. Przeinstaluj Joomla!, a następnie przenieś treści - to chyba najprostsza droga

nicola44
28-01-2012, 12:58
Temat do zamknięcia.
Przeinstalowałem Joomlę.

tur
29-05-2012, 01:41
Witam!
Mam Joomlę 2.5 na hostingu w domeny.pl, nie zmieniałem uprawnień użytkowników, nie grzebałem w bazie danych, na codzień korzystam z Firefoxa na Windowsie 7.

Wszystko działało do momentu kiedy zleciłem backup serwera w panelu domeny.pl - Wywaliło mnie z zaplecza, nie mogłem się zalogować do Joomli, dostałem komunikat o błędnych danych logowania. Zmieniłem hasło w bazie danych - to samo. Przejrzałem wszelkie tutoriale i fora które umiałem wygooglować, sprawdziłem uprawnienia i ustawienia userów i nic... Po kolejnej zmianie hasła poprzez bazę danych pojawił komunikat "Nie masz praw dostępu do zaplecza witryny".

Po kilku różnych próbach spróbowałem zalogować się z innej przeglądarki - mogę się zalogować do zaplecza z IE oraz z tabletu i telefonu na Androidzie.

Czy ktoś z Was ma może pomysł co powoduje niemożność zalogowania się poprzez Firefoxa i jaki związek może mieć backup serwera z logowaniem do zaplecza? I czy znacie może rozwiązanie, jak przywrócić możliwość logowania się do zaplecza przez Firefox?

Jeżeli wiecie, to z góry dziękuję za pomoc.

zwiastun
29-05-2012, 01:57
Po otrzymaniu komunikatu w wyniku nieudanego logowania, umieść kursor jeszcze raz w pasku adresu przeglądarki i naciśnij Enter. Może pomoże :)

tur
29-05-2012, 02:24
Dobra, już wiem co było przyczyną... Wyczyściłem cache przeglądarki i już działa. Przepraszam za zaśmiecanie wątku.

wrs
02-06-2012, 00:32
rozwiązanie jest proste, w pliku konfiguracyjnym usunąć trzeba wpis dot. Domyślne Captcha na "nie wybrano" lub/i Ciasteczko domeny zostawić również puste pole. Usunąłem dwa te wpisy i zaskoczyło, nie wiem który wpis może być odpowiedzialny za ten problem. Na wszelki wypadek proponuje również wyczyścić pamięć przeglądarki bo wydaje mi się że to wina cookie.