PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie joomli z serwera na lokalny komputer (JAMP)



Pawlllosss
21-01-2012, 13:53
Witam,
Z góry przepraszam za prawdopodobnie banalne pytanie, na które nie umiałem znaleźć odpowiedzi. Otóż chciałbym przenieść swoją stronę z serwera na lokalny serwer JAMP. Przeniosłem pliki z serwera do odpowiedniego folderu w JAMP-ie i zaimportowałem bazę danych do phpmyadmin, jednak gdy wchodzę na stronę na lokalnym serwerze, otrzymuję komunikat "Infinite loop detected in JError". Z tego co wyczytałem w internecie to wina źle skonfigurowanego pliku configuration.php a ja nie wiem do końca jak skonfigurować ten plik na lokalnym serwerze.


public $dbtype = 'mysql';
public $host = 'localhost';
public $user = ''; // i tu mam problem, bo nie wiem jak się nazywa użytkownik bazy danych, bo loguje mnie od razu bez pytania o hasło
public $password = ''; // to samo
public $db = 'pawlllos_joomla'; // nazwa taka sama jak w phpmyadmin po zaimportowaniu, to nie powinno sprawiać problemu
public $dbprefix = 'tibp3_'; // to też się zgadza
public $log_path = '/'; // z tą i poniższą ścieżką mam problem nie wiem co w niej podać na lokalnym serwerze
public $tmp_path = '/';

tomeekm
21-01-2012, 14:25
Witam!
Login i hasło są podane na stronie głównej JAMP, http://localhost :)

Pawlllosss
21-01-2012, 15:01
Dzięki ci kolego! Jesteś wielki! :D

Zaznaczę, że te dane nie są na stronie programu, tylko na domyślnej stronie po prawej stronie na lokalnym serwerze.

tomeekm
21-01-2012, 15:13
Zaznaczę, że te dane nie są na stronie programu
Uznałem, że skoro podałem link do serwera lokalnego to wiadomo o co chodzi :p

grzybiarz
28-01-2012, 12:05
Witam, podepnę się pod temat.<br>Przenoszę się na joomlę 2.5, w starej Joomli wykonałem backupa. Skasowałem wszystkie pliki z serwera, zainstalowałem Joomlę 2.5 i chciałbym poprzenosić artykuły (które były odpowiednio sformatowane).<br>Do tego celu pomyslalem że zainstaluję JAMPa na dysku i nim wczytam stare pliki i bazę. Niestety przy importowaniu bazy danych wywala mi błąg:<br>
Zapytanie SQL: <br><br>--<br>-- Table structure for table `jos_alpha_rating`<br>--<br>DROP TABLE IF EXISTS `jos_alpha_rating` ;<br><br><br>MySQL zwrócił komunikat: <br> #1046 - No database selected<br>Co zrobić? Czy może normlanie wczytać backupa i nadpisać pliki z joomli 2.5?

zwiastun
28-01-2012, 12:14
Żeby zaimportować bazę danych, musisz najpierw ją stworzyć. Dokładniej jest bowiem tak, że importujesz tabele bazy danych. W kopii bazy danych nie ma instrukcji zakładającej bazę danych. Trochę przestarzały poradnik, jak utworzyć bazę danych jest na www.pomoc.joomla.pl

Daniel_L
25-01-2017, 09:55
Witam serdecznie, chciałbym zapytać, Gdy utworzyłem nową bazę danych a teraz chciałbym do niej zaimportować pliki ze starej bazy to w jakim miejscu znajdę plik z bazą? jaka jest ścieżka do plików?

Daniel_L
25-01-2017, 12:30
Chciałbym prosić o pomoc, może ktoś z Was spotkał się z takim problemem. Po utworzeniu i przekopiowaniu bazy w przeglądarce pojawia mi się następujący komunikat :

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in C:\xampp\htdocs\uniklima\libraries\joomla\filter\f ilterinput.php on line 582

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in C:\xampp\htdocs\uniklima\libraries\joomla\filter\f ilterinput.php on line 584
Infinite loop detected in JErrorInfinite loop detected in JError

Co mogę w związku z tym zrobić by otworzyć wcześniej utworzoną stronę..?

Jola
25-01-2017, 14:02
Która wersja Joomla?
Jaka wersja PHP?
Komunikaty wskazują na użycie przez pliki Joomla przestarzałego kodu PHP w stosunku do wersji PHP używanej na xampp.
Możliwe, że komunikaty pojawiają się w związku z włączeniem raportowania błędów na maxa - w konfiguracji witryny (configuration.php)