PDA

Zobacz pełną wersję : zablokowane strony sejmu i premiera



Jdwind
21-01-2012, 22:04
Jak wyżej, info: http://nt.interia.pl/internet/bezpieczenstwo/news/strona-polskiego-sejmu-zaatakowana-przez-anonymous,1749608,1276 .

Gall Anonim
21-01-2012, 22:47
@Jadwin - rozróba jest większa - nie działa większość stron z rozszerzeniem gov - już nawet ABW się włączyło - zadyma po całości.
Pzdr

Robster
21-01-2012, 23:15
Tak to jest, jak się z internetową społecznością zadziera :) Ja jestem całkowicie za ochroną własności intelektualnej i praw autorskich, ale wszystko ma swoje granice.

Jdwind
21-01-2012, 23:19
I bardzo dobrze, niech się coś dzieje. Zawsze to jakiś sposób na zwrócenie uwagi, że próbuje się ukrócić wolność w Internecie (czego bardzo chcą rządzący, zapewne niezależnie od opcji i strony politycznej). Jeżeli nie można inaczej, bo przecież cała ustawa przygotowana była za bardzo zamkniętymi drzwiami.

Gall Anonim
22-01-2012, 00:46
Jasne - teraz "przed 00:00 przestała także działać strona internetowa ABW." Fakt niech się dzieje bo jak do przyczyny ataku dodam veryfikację poprawności logowania FB oraz działania Google (http://www.webpronews.com/googles-algorithm-change-when-too-many-ads-attack-2012-01#respond)
To patrząc na sumę jakoś dziwnie się czuję jak w świecie Orwella.
Pzdr

nikszal
22-01-2012, 12:17
teraz "przed 00:00 przestała także działać strona internetowa ABW."

bo jak do przyczyny ataku dodam veryfikację poprawności logowania FB oraz działania Google

To patrząc na sumę jakoś dziwnie się czuję jak w świecie Orwella.

Nie bez przyczyny słuzby specjalne spędzają dużo czasu na monitorowaniu FB, a Google dostarcza im takich informacji, o których każdy z nas może tylko pomarzyć.
Na podstawie wpisów na FB służby bez nadmiernego wysiłku mogą sporządzać profile osobowościowe każdego użytkownika, bo w większości przypadków mają podane na talerzu imię i nazwisko, a resztę informacji o wybranych osobach dostarczy im Google. A potem ludziska się dziwią, że nigdzie nie zauważyli zainstalowanych kamer (jak o Orwella) a słuzby wszystko o nich wiedzą.

starsgames
01-02-2012, 12:25
Najśmieśniejsze jest to, że strona sejmu miałą bardzo lamerski login i hasło.
Login : admin
Hasło : admin1
Mogłem walnąć jakąć literówkę, ale coś w ten deseń ehehe ;D