PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena edycja templates



White Tiger
22-01-2012, 02:33
Witam, przerobiłem cały styl sobie w css, ale chciałem wykonać malą modyfikacje w wyglądzie postów, i nie mogę odnaleźć pliku za to odpowiedzialnego. Przeszukałem każdy plik po kolei i nie mogę znaleść właściwego.

I jeszcze jedno pytanie
Jak przenieść podczas patrzenia na temat to informacje o autorze avatar itp, były by po prawej stronie ?

seba.adm
22-01-2012, 11:12
Witam.

...Jak przenieść podczas patrzenia na temat to informacje o autorze avatar itp, były by po prawej stronie ?
Spróbuj wg tego linku: Jak zmienić położenie profilu w Kunena (http://www.kunena.org/forum/206-k-10-and-k-15-miscellaneous-user-contributions-archive/20161-kunena-k153--kunena-154-change-profilebox-to-the-left-side-and-textbox-on-right-side#20161). Co prawda jest to opis jak przenieść położenie profilu z prawej na lewą strone, ale w drugą stronę też powinno działać.

White Tiger
22-01-2012, 11:21
Oki, dziękuje

A wiesz gdzie mogę edytować szablon html ? nie css?

seba.adm
22-01-2012, 11:30
Nie, ale znalazłem szybszy sposób na przeniesienie profilu: PA -> Komponenty -> Kunena -> Szablony zaznacz domyślny i kliknij ikonę Edycja. Tu pierwsza opcja Pozycja profilu.
-------------
Sprawdź jednak czy zmian, których chesz dokonać nie zrobisz przez uzupełnienie pozostałych opcji edycji szablonu.

White Tiger
22-01-2012, 12:05
Problem z miejscem profilu rozwiązany dzięki seba.adm.

Problem z plikami szablonu dalej istnieje. Bo nie zostały odnalezione.

nikszal
22-01-2012, 12:07
chciałem wykonać malą modyfikacje w wyglądzie postów, i nie mogę odnaleźć pliku za to odpowiedzialnego. Przeszukałem każdy plik po kolei i nie mogę znaleść właściwego.

Firebug nic Ci nie podpowiada?
Nie wierzę.

White Tiger
22-01-2012, 12:39
A gdzie w firebugu Ci pokaże lokalizacje plików html? Css Wszystko mam. Ale szablonu nie

nikszal
22-01-2012, 12:58
A gdzie w firebugu Ci pokaże lokalizacje plików html?
W przeważającej części (po za drobnymi wyjątkami) plikami html w Joomla są pliki zabezpieczające katalogi przed listowaniem zawartości i noszą one nazwę index.html. Nic w nich nie znajdziesz, a już napewno nic dotyczącego formatowania forum Kunena.
Zabierz się za css, a w tym przypadku Firebug jest niezbędny. Nie radzę grzebać w plikach php jeśli nie chcesz stawiać na nowo forum.

White Tiger
22-01-2012, 13:29
Tzn że nie mogę edytować wyglądu szablonu kunena? nie chodzi o css

nikszal
22-01-2012, 13:32
Z tym pytaniem zwróć się do twórców Joomla. Może na Twoje życzenie opracują inny sposób formatowania strony (w tym również forum) bez użycia css.
Przy okazji może także za to opracowanie dostaną nagrodę Nobla.