PDA

Zobacz pełną wersję : Czcionki



wikol87
22-01-2012, 12:49
Witam. Korzystam z szablonu allrounder 1.7, w edycji szablonu jest pole "Enter your own font-family" wpisałem w nim nazwę odpowiadającej mi czcionki (LithosPro-Regular). Trzcionka na stronię się zmieniła, lecz jak chciałem sprawdzić na innym komputerze czy wszystko działa jak należy okazało się że wyświetla się standardowa czcionka. Moje pytanie dotyczy tego czy można na stałe
jakoś ustalić czcionkę żeby wyświetlała się wszędzie tak samo nie zważając na rodzaj przeglądarki. Czy można wrzucić na serwer plik z czcionką lub jaki jest inny sposób na dodanie nowej czcionki do szablonu.

Pozdrawiam.

nikszal
22-01-2012, 13:05
Przeglądarka wyświetla czcionki ustawione w css i tylko te (wg kolejności), które są zainstalowane na danym komputerze. Nie kombinuj z egzotycznymi czcionkami, bo po pierwsze nie każdy będzie taką miał zainstalowaną, a po drugie może być problem z prawidłowym wyświetlaniem ogonków, bo nasz język to "specyficzna języka".
Można obejść ten problem, ale nie na poziomie wiedzy, który aktualnie posiadasz.

wikol87
22-01-2012, 13:21
Faktycznie ja mam skromną wiedzę na dany temat, ale znam osobę która ma znacznie większą wiedzę niż ja. Napisałeś że da się ten problem obejść. Może jak byś dał kilka wskazówek to jak się będę z nim widział to może on coś wykombinuję.

Pozdrawiam.

nikszal
22-01-2012, 13:27
Jednym ze sposobów jest instalacja "egzotycznej" czcionki na serwerze. Drugim sposobem jest np. korzystanie z czcionek Google.
Twój kolega ma większe doswiadczenie, więc będzie wiedział jak to zrobić.

Winnetou
22-01-2012, 14:14
Można skorzystć z któregoś rozszerzenia i na upartego wdrożyć jakąś fikuśną czcionkę, ale moim zdaniem to się sprawdza jedynie na anglojęzycznych stronach.

http://extensions.joomla.org/extensions/style-a-design/typography

wikol87
24-01-2012, 12:02
Znalazłem na tej stronie (http://www.kurshtml.edu.pl/css/rodzaj,czcionki.html) jak osadzić czcionkę, zmieniałem kod na arkuszu szablonu "Edytuj css/template.css" , i żadnej reakcji nie było, może ktoś mi powie w którym arkuszu mam zmienić ten kod. Czcionkę oczywiście zgrałem na serwer.
Pozdrawiam.