PDA

Zobacz pełną wersję : Sfałszowana sonda - jak odnaleźć historię głowowań?



henry
22-01-2012, 15:05
11.04.2010 zamieściłem sondę - Czy katastrofa pod Smoleńskiem to był zamach. Przez pierwszy rok na zamach wskazywało 80-90% głosujących. Kilka miesięcy temu zdjąłem ja z głównej strony i dałem inna sondę. Z 5 miesięcy temu znów ją na główna stronę ale po kilku tygodniach zauważyłem, że zaczynają się z nią dziać dziwne rzeczy - zaczęła gwałtownie przybywać ilość głosów, że to nieszczęśliwy wypadek. A dzisiaj okazuje się, że na zamach wskazuje 18% a na nieszczęśliwy wypadek 80%. Jest oczywiste, że nad sondą pracuje jakaś spora grupa szubrawców żeby sfałszować pierwotne wyniki. Czy jest możliwość do odtworzenia wyników sprzed jakiegoś czasu i jak to zrobić. Czy jest możliwość lokalizacji tych szubrawców? Sonda z pakietu Joomla 1.5.23, adres do niej - http://obnie.com.pl/index.php?option=com_poll&id=15:smolensk-zamach
Szacuję, że tych sfałszowanych głosów oddano ok. 4500 na ok. 5900 wszystkich.

tomeekm
22-01-2012, 15:42
Witam!
Jedną z opcji przywrócenia wyników jest przywrócenie ich z kopii bezpieczeństwa jeśli takowa została zrobiona. Można również poprawić wyniki ręcznie w bazie danych.

max-301
23-01-2012, 08:53
usunąć ostatnie wpisy z tabeli jos_poll_date do okresu w jakim wyniki były ok. Tyle że jeżeli ma to być sonda to takie usuwanie poddaje pod wątpliwość wiarygodność takiej sondy.

makol
23-01-2012, 10:07
Przy okazji wyborów samorządowych w 2010 roku umieściłem w serwisie sondę. Do Rady Miasta w moim okręgu wyborczym startowało 4 kandydatów z różnych ugrupowań. Głosy były takie: 1-5 głosów, 2-97, 3-84, 4-28. Do RM dostał się w końcu ten czwarty i rzeczywiście realnie miał największe poparcie. Drugi i trzeci wyraźnie przy sondzie kombinowali. Już po IP było widać, komu zależy na pokazaniu poparcia dla swojej osoby. Zaangażowanie komputerów znajomych i komputerów w pracy było znaczne. Tak więc z tą wiarygodnością sond bywa różnie. Ludzie kombinują na mała i dużą skalę. I z tym trzeba się liczyć umieszczając tego typu sondy.

henry
24-01-2012, 15:15
Chodzi mi o to, że chcę znaleźć moment do którego głosowanie przebiegało normalnie aby przygotować artykuł w tej sprawie. To nie ja sfałszowałem tą sondę. Z tego co napisałeś rozumiem, że jest to możliwe.

---------- Post dodany o 15:15 ---------- Poprzedni post był o 15:14 ----------

Z tego co piszesz rozumiem, że numery IP z których fałszowano sondę są możliwe do zlokalizowania.

nikszal
24-01-2012, 15:17
To nie ja sfałszowałem tą sondę.
Skąd masz takie informacje, że sonda została sfałszowana? Jej wynik nie pokrywający się z Twoim przeświadczeniem to jeszcze nie dowód.

max-301
24-01-2012, 15:24
Z tego co piszesz rozumiem, że numery IP z których fałszowano sondę są możliwe do zlokalizowania.

JA tam nie widzę w tabeli zapisanych numerów IP.
A jeżeli nie ma w tabeli to chyba ciężko będzie znaleźć IP i sprawdzić ile głosów oddano z tego samego IP