Logowanie

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc - zamiast strony biały ekran. Administracja się uruchamia.



Apertus
23-01-2012, 11:50
Witam i proszę o pomoc. Prowadzona przeze mnie strona to g2bielawa.p (http://g2bielawa.pl)l, działa na serwerze 1&1 od ponad roku bez żadnych problemów i nagle zamiast strony - biały ekran. Szukałem informacji na forum, ale żadna z porad nie dała rezultatów. W zasadzie nic ostatnio na stronie nie robiłem. Wczoraj próbowałem wprowadzić nową ankietę w module JQuarks4s, ale nie sądzę, że to było problemem - kiedy próbowałem podejrzeć stronę zobaczułem biały ekran bez żadnej informacji o błędzie :placz:
Mam zrobiony backup Akeeba z 5 grudnia i nie wiem czy robić nowy i uruchamiać stronę od początku (jak nie stracić danych!), czy też da się coś poradzić.
Bardzo proszę o pomoc - jest to strona, którą prowadzę dla szkoły, w której pracuję, w środowisku szkoły jest na nią duże zapotrzebowanie - dyrekcja przekazuje przez nią ważne informacje.
Tomasz

palyga007
23-01-2012, 12:03
Trzeba włączyć wyświetlanie błędów
http://wiki.joomla.pl/Jak_zmieni%C4%87_ustawienia_PHP_za_pomoc%C4%85_.ht access%3F

interesuje Cię
display_errors

palyga007
23-01-2012, 12:31
Żle uzupełniłeś .htaccess bo dostałeś 500

Apertus
23-01-2012, 12:39
Dzięki za pomoc. Zrobiłem zmainę w .htacces i wyświetlił się błąd:

"...Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, webadmin@kundenserver.de and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request...."

Zadzwoniłem do 1&1, a miła pani ponformowała mnie, że do godziny 15.00 prześle mi mailem informacje - zaczekam i przekażę na forum.
Tomasz

palyga007
23-01-2012, 12:51
2h?
jak potrzebuję jakieś info od administratorów hostingu to ich pytam na gg i dostaję od ręki... Nieważne.

nie mam konta na 1&1 może być tak, że tam trzeba jakiejś specjalnej "sztuczki"
No to poczekajmy

Apertus
23-01-2012, 12:59
Dodam jeszcze, że .htacces był przez rok taki:
SetEnv PHP_VER 5
DirectoryIndex index.php
RewriteEngine On
RewriteBase /

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|.htm|.php|.html|/[^.]*)$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule (.*) index.php

i wszystko działało. Może coś nie tak?
Tomasz

palyga007
23-01-2012, 13:01
a co dopisałeś?

Apertus
23-01-2012, 13:12
php_flag display_errors on
Ale już się z tego wycofałem, bo nie uruchamiała się administracja.
Tomasz

palyga007
23-01-2012, 13:16
a spróbuj tak:

<IfModule Mod_php.c>

php_flag display_errors on

</IfModule>

Apertus
23-01-2012, 13:43
Zaraz spróbuję, bo w tej chwili przez ftp ściągam backup (na wszelki wypadek!)
Tomasz

---------- Post dodany o 13:43 ---------- Poprzedni post był o 13:24 ----------

Zmieniłem i niestety biały ekran. Ale administracja OK
Tomasz

loocek
23-01-2012, 13:44
1i1 ma włączone display_errors i wszelkie próby wyłączenia go nie przynoszą rezultatu. Wogóle mam ten serwer za FREEEEE z promocji i muszę przyznać, ze jest delikatnie mówiąc do bani. A w pomocy siedzą często niekompetentni konsultanci, którzy nie potrafią zrozumieć bardzo prostych pytań i nie mają pojęcia o tym co można a czego nie można. Przy najbliższej okazji proponuję poszukać alternatywy dla hostingu, zwłaszcza że najtaniej nie mają.

palyga007
23-01-2012, 13:47
a masz dostęp do logów?
jakiś plik o nazwie error_log lub coś podobnego ?

a zobacz tak:


<IfModule Mod_php.c>
php_flag display_startup_errors on
php_flag display_errors on
php_flag html_errors on
php_value docref_root 1
php_value docref_ext 1

</IfModule>

@loocek ale mnie właśnie chodzi o to aby to włączyć bo wygląda na wyłączone..

nikszal
23-01-2012, 13:55
Masz dojście do zaplecza więc wyłącz komponent, dodatek i moduł z JQuarks4s. Następnie usuń cache (ze strony i z przeglądarki) i sprawdź stronę.

Jeśli problem będzie się powtarzał, to zmień szablon, bo zaczynam obserwować kłopoty na serwerze 1&1 związane z szablonami.

loocek
23-01-2012, 14:03
Część podstron się ładuje np: http://www.g2bielawa.pl/download/search/ czy np tutj http://www.g2bielawa.pl/component/jtags/
tutaj wyświetla błąd: http://www.g2bielawa.pl/download.html i tu http://www.g2bielawa.pl/mapa-strony.html więc display_errors jest wł. najwyraźniej coś nie tak z serwerem może któryś dodatek robi Ci atak hackerów tak jak naszemu rządowi :)

nikszal
23-01-2012, 14:08
Fatal error: Out of memory (allocated 25427968) (tried to allocate 42 bytes)
Problem z limitem pamięci. Najpierw napraw tabele w bazie.

Apertus
23-01-2012, 14:10
Mam dotęp do jakichś logów ale takiech nie ma.
Tomasz

palyga007
23-01-2012, 14:12
@loocek faktycznie na części stron wyświetlają się komunikaty o błędach, a na części stron nie...
jakiś "dziwny" ten hosting, ew dzieje się coś czego nie ogarniam..

@Apertus

Wygląda na wyczerpanie limitu miejsca.

Sprawdź jaki masz rozmiar bazy danych, "kolekcjonujesz" jakieś wewnętrzne statystyki, etc?
Spróbuj też metody @nikszal może coś się posypało w bazach

Apertus
23-01-2012, 14:15
Nie bardzo wiem jak to poprawić. uruchomiłem PHPMyAdmin i nie widzę błędów, a może nie wiem jak je zauważyć.
Tomasz

palyga007
23-01-2012, 14:18
@Apertus

Jak chcesz to podaj na PW Dane dostępowe.

Apertus
23-01-2012, 14:22
Zauważyłem, że nie uruchamiają się żadne strony gdzie są artykuły.
Tomasz

palyga007
23-01-2012, 14:25
Masz jakiś dodatek współpracujący z artykułami typu komentarze, etc.

Apertus
23-01-2012, 14:31
Tak mam JComments
Tomasz

palyga007
23-01-2012, 14:32
Winny jest JComments

Zerknę jeszcze tylko do bazy i zobaczymy co się da zrobić.

Apertus
23-01-2012, 14:40
Kochani - wyłączyłem JComments i strona zdziałała.
Chyba problem z tym modułem.
Muszę na chwilę przewrać - odwożę syna do dziewczyny.
Jak wrócę to zobaczę co z tym modułęm (wyłączyłem jComments i JQuarks4s) jak wrócę to dalej będę sprawdzać. DZIĘKI
Tomasz

nikszal
23-01-2012, 14:45
Wyczyść jeszcze tabele statystyk, bo mocno obciążają bazę, a masz problem z limitem pamięci.
Przy okazji sprawdź w ustawieniach php na zapleczu swój limit pamięci i w przypadku 32 MB poproś administratora o jego zwiększenie do 64, a jeszcze lepiej do 128 MB.

palyga007
23-01-2012, 14:45
1. Ja to do dziewczyny sam jeżdżę ;)
2. Zacznij od aktualizacji strony do najnowszej wersji z linii 1.5 czyli 1.5.25 (pamiętając o backupie)
3. Potem aktualizacja dodatków i komponentów i powinno działać.

Apertus
23-01-2012, 16:17
Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Syn nie ma jeszcze prawa jazdy, jak zrobi to mnie będzie woził. Palyga007 - czy zaglądałeś do MySQLa? Zmienię później hasła, bo jak coś ze stroną będzie nie tak, to nie dostanę nagrody dyrektora:). Teraz wprawdzie mam ferie (urlop) ale muszę strony pilnować.
Poradzcie jeszcze czy warto przejść na Joomlę 1.6 lub wyżej? I czy to będzie trudne (chodzi o dane np. z modułu vvisit counter - szkoła ma ISO 9001 i między innymi rozliczam się z liczby "wejść").
Pozdrawiam Tomasz

PS memory_limit wynosi 90M

palyga007
23-01-2012, 16:55
Na pewno narzędziem dużo bardziej miarodajnym od tego nieszczęsnego visit counter'a będą statystyki Google. (http://www.google.com/analytics/)
Poza swoją wiarygodnością, ich zaletą na pewno jest to, że nie trzymasz ich u siebie i "zjadają" Ci ani bazy, ani pamięci.

Co do migracji... Jeśli nie masz tam komponentów niedostępnych dla 1.7 to zawsze można spróbować.

Apertus
23-01-2012, 17:03
Jeszcze jedna ważna informacja - wszystkie elemnty jcomments działają poza: Content - JComments po włączeniu tego dodatku system się sypie. Może ktoś wie czemu?
Może zmienić moduł komentarzy na inny (jaki?) - uczniowie i tak boją się komentować bo są obostrzenia (imię nazwisko klasa ortografia itd).
Tomasz

zwiastun
23-01-2012, 17:15
uczniowie i tak boją się komentować bo są obostrzenia (imię nazwisko klasa ortografia itd)
To po co sobie tworzysz problem. Przecież takie "komentowanie" nie ma najmniejszego sensu. Wybacz, ale nauczycielom, którym Bozia poskąpiła rozumu, nie należy ułatwiać molestowania uczniów. Wyłącz te komentarze. Będą z tego aż trzy korzyści:
- uczniowie nie będą przeżywać stresów
- belfr(egor)y nie będą miały powodów do restrykcji
- Ty będziesz mieć jeden problem mniej do rozwiązania.

Oczywiście, możesz szukać albo innego rozszerzenia obsługującego komentarze, bu przerabianie skryptu pewno nie wchodzi w grę. Możesz jeszcze spróbować zainstalować dodatek rozwiązujący konflikty javascript (bo taki najprawdopodobniej Ci doskwiera)