PDA

Zobacz pełną wersję : Prosta księga gości dla Jomla 1.7



koniiu
23-01-2012, 12:11
Witam
Proszę o podpowiedź. Szukam prostej księgi gości dla jomla 1.7. Zależy mi na tym aby była w pełni spolszczona ponieważ stronę będzie obsługiwać osoba która nie zna angielskiego.
Przeszukałem mase stron i nic nie znalazłem.

nikszal
23-01-2012, 13:50
Zobacz co jest na pierwszej pozycji
http://extensions.joomla.org/search?q=guestbook

Jeśli porządnie nie zabezpieczysz księgi, to "osoba obsługująca" i tak będzie musiała nauczyć się języka angielskiego i rosyjskiego żeby poczytać spam dodawany do księgi przez roboty internetowe.

koniiu
23-01-2012, 13:53
próbowałem zainstalować Phoca Guestbook ale wywala mi jakiś problem z bazą danych i nie wiem co w zamian zainstalować?

nikszal
23-01-2012, 13:57
Postaw stronę na porządnym serwerze to nie będziesz miał kłopotów.

koniiu
23-01-2012, 13:59
Wydaje mi się że problem leży w pakiecie językowym.
Dostaje taki komunikat:

able 'arekbryn_jomla.nq6ma_phocaguestbook_items' doesn't exist SQL=SELECT a.*,l.title AS language_title,uc.name AS editor,c.title AS guestbook_title, c.id AS guestbook_id FROM `nq6ma_phocaguestbook_items` AS a LEFT JOIN `nq6ma_languages` AS l ON l.lang_code = a.language LEFT JOIN nq6ma_users AS uc ON uc.id=a.checked_out LEFT JOIN nq6ma_phocaguestbook_books AS c ON c.id = a.catid WHERE (a.published IN (0, 1)) ORDER BY a.title asc Table 'arekbryn_jomla.nq6ma_phocaguestbook_items' doesn't exist SQL=SELECT a.*,l.title AS language_title,uc.name AS editor,c.title AS guestbook_title, c.id AS guestbook_id FROM `nq6ma_phocaguestbook_items` AS a LEFT JOIN `nq6ma_languages` AS l ON l.lang_code = a.language LEFT JOIN nq6ma_users AS uc ON uc.id=a.checked_out LEFT JOIN nq6ma_phocaguestbook_books AS c ON c.id = a.catid WHERE (a.published IN (0, 1)) ORDER BY a.title asc LIMIT 0, 20 Table 'arekbryn_jomla.nq6ma_phocaguestbook_items' doesn't exist SQL=SELECT a.*,l.title AS language_title,uc.name AS editor,c.title AS guestbook_title, c.id AS guestbook_id FROM `nq6ma_phocaguestbook_items` AS a LEFT JOIN `nq6ma_languages` AS l ON l.lang_code = a.language LEFT JOIN nq6ma_users AS uc ON uc.id=a.checked_out LEFT JOIN nq6ma_phocaguestbook_books AS c ON c.id = a.catid WHERE (a.published IN (0, 1)) ORDER BY a.title asc Table 'arekbryn_jomla.nq6ma_phocaguestbook_items' doesn't exist SQL=SELECT a.*,l.title AS language_title,uc.name AS editor,c.title AS guestbook_title, c.id AS guestbook_id FROM `nq6ma_phocaguestbook_items` AS a LEFT JOIN `nq6ma_languages` AS l ON l.lang_code = a.language LEFT JOIN nq6ma_users AS uc ON uc.id=a.checked_out LEFT JOIN nq6ma_phocaguestbook_books AS c ON c.id = a.catid WHERE (a.published IN (0, 1)) ORDER BY a.title asc

Wróć na pulpit

nikszal
23-01-2012, 14:05
Instalowałem tę księgę na Joomla 1.7 więc mogę Ciebie zapewnić, że nie ma problemu z instalacją. Warunek jest jeden - zacznij od dobrego hostingu.

koniiu
23-01-2012, 14:09
nie mogę zmienić hostingu ponieważ to nie moja strona i człowiek zapłacił za ten hosting już jakiś czas temu. Na j 1.5 nie było żadnych problemów.
Jak możesz podaj jakiś alternatywny komponent który zadziała albo przynajmniej powinien zadziałać.
Ja się też dopiero uczę i wielkiego pojęcia nie mam

nikszal
23-01-2012, 14:20
Jak możesz podaj jakiś alternatywny komponent który zadziała
Nie ma dużego wyboru http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/guest-book i jeszcze dochodzi ten specyficzny wymóg dotyczący języka polskiego. Można tłumaczyć pliki językowe, ale skoro oboje dopiero się uczycie, to będzie ciężko.

Poprzeglądaj inne strony i poszukaj takich, gdzie istnieją księgi gości. Zapewniam Cię, że nie znajdziesz dużo takich stron, bo z księgi gości korzystają głównie spamerzy.

Podaj adres tej strony.

koniiu
24-01-2012, 10:22
Generalnie udało mi się postawić EasyBook Reloaded 1.7-2 tylko jeśli ktoś wie to bardzo proszę o info jak zmienić nazwy pól w formularzu tej księgi gości?
adres strony to http://www.musicdance.com.pl

nikszal
24-01-2012, 13:06
Skopiuj plik en-GB.com_easybookreloaded.ini z katalogu language/en-GB, zmień jego nazwę na pl-PL.com_easybookreloaded.ini, przetłumacz w edytorze kodującym w utf8 bez bom, a następnie ponownie wrzuć go przez ftp do katalogu language/pl-PL.

koniiu
29-01-2012, 21:06
Mam jeszcze jedno pytanie. Miałem kiedyś zainstalowaną księgę EasyBook na jomla 1.5 czy jest możliwość wyciągnięcia wpisów z tej księgi bez posiadania bazy danych która została uszkodzona?

tomeekm
29-01-2012, 22:06
Witam!
Skoro nie posiadasz bazy danych to skąd chcesz wyciągnąć te wpisy? :)