PDA

Zobacz pełną wersję : Kłopoty z szablonem



Kusy
23-01-2012, 12:53
Witam.
Mam pytanie a w zasadzie problem. Otwieram dzisiaj moją stronę i widzę tylko białą "plamę" (w FireFoxie w IE jest błąd HTTP 500).
Chodzi tu o frontend, administrator działa bez zarzutów. Zacząłem więc szukać rozwiązania i zobaczyłem, że strona działa na standardowych szablonach oraz "innych" natomiast problem leży w tym jednym na którym do tej pory stała.
Naturalną rzeczą była reinstalka szablonu jednak ta nic nie zmieniła.
Poszperałem trochę jednak nie natknąłem się na podobny problem.
Czy ktoś z Was może zetknął się z podobną sytuacją ? Może macie jakieś rozwiązanie ? Ja "walczę już" od 3 godzin i nic nie przychodzi mi do głowy.

Pozdrawiam

Jdwind
23-01-2012, 14:56
Naturalną rzeczą jest, że powinieneś wcisnąć ten guziczek na lewo od środka prawej kolumny. Po trzech godzinach napisz, czy to cokolwiek dało.

Kusy
23-01-2012, 15:18
Przepraszam ale nie rozumiem.

nikszal
23-01-2012, 15:20
Przepraszam ale nie rozumiem.
Czego nie rozumiesz?
Na pewno Regulamin jest dla ciebie niezrozumiały, bo post został napisany bez jego zaleceń na zasadzie - panie, auto nie jedzie - dlaczego?

zwiastun
23-01-2012, 15:38
@Kusy, choć jesteś w grupie "nowicjuszy", nowicjuszem nie jesteś. Trudno po 2 latach obecności na Forum uznawać kogoś za nowicjusza.
A zatem:
- albo powinieneś od razu opisać problem w sposób umożliwiający pomoc (jak to zrobić, wiadomo m.in. z regulaminu forum)
- albo zrozumieć to, czego zdajesz się nie rozumieć: że gdy ktoś zadaje pytanie w taki sposób, jak to uczyniłeś, to dostaje się odpowiedź, jaką otrzymałeś i że jest to odpowiedź podszytą ironią, nie po to, by - jak tu sądzą niektórzy - naśmiewać się z Ciebie czy okazywać Ci jakąś wyższość, ale po to, byś uruchomił swoje szare komóry i zastanowił się, dlaczego ktoś Ci odpowiedział, jak odpowiedział.

Kusy
23-01-2012, 15:38
Szablon to JV_Joba
Konfiguracja:
Wersja bazy danych: 5.0.91-log
Wersja PHP: 5.2.17
Serwer WWW: Apache/2
PHP działa na: apache2handler
Wersja Joomla!: Joomla! 1.5.25 Stable

Problem jak w opisie plus brak jakichkolwiek komunikatów o błędzie.

Nawiązując do porówniania o samochodzie:
Przyjechałem wieczorem autem do garażu, pełen bak wszystko w porządku. Rano odpalam i nie jedzie. Rusza za to po przemalowaniu na zielono, jednak jak znów przemaluje na niebiesko to nie jedzie - czemu ?


@Kusy, choć jesteś w grupie "nowicjuszy", nowicjuszem nie jesteś. Trudno po 2 latach obecności na Forum uznawać kogoś za nowicjusza.
A zatem:
- albo powinieneś od razu opisać problem w sposób umożliwiający pomoc (jak to zrobić, wiadomo m.in. z regulaminu forum)
- albo zrozumieć to, czego zdajesz się nie rozumieć: że gdy ktoś zadaje pytanie w taki sposób, jak to uczyniłeś, to dostaje się odpowiedź, jaką otrzymałeś i że jest to odpowiedź podszytą ironią, nie po to, by - jak tu sądzą niektórzy - naśmiewać się z Ciebie czy okazywać Ci jakąś wyższość, ale po to, byś uruchomił swoje szare komóry i zastanowił się, dlaczego ktoś Ci odpowiedział, jak odpowiedział.

Rozumiem. Jednak jak sam widzisz problem jest dość niejasny (przynajmniej dla mnie) stąd też moje niejasne zapytanie.
Na przyszłość postaram się w bardziej jasny sposób precyzować moje pytania, chociaż w większości przypadków sam staram się rozwiązywać swoje problemy.

zwiastun
23-01-2012, 15:46
Czy i co jest w dzienniku błędów?
Daruj sobie porównania, bo masz z tym problem - szablon to nie gatki, które na się nakładasz, tylko program komputerowy.
Jeśli Ci witryna nie działa z powodu szablonu, to zbadaj, jakie elementy wywołane w tym szablonie powodują niedziałanie witryny.
A propos: wczoraj działało, a dziś nie działa? Będzie, niestety, znów ironicznie, może się temperatura zbytnio podniosła/obniżyła albo śnieg zaczął padać. Nic się bez przyczyny nie dzieje, a jasnowidzów, którzy wiedzieliby, co Ty bądź administratorzy Twojego serwera zrobili, niestety, na Forum nie ma.

nikszal
23-01-2012, 15:56
Problem jak w opisie plus brak jakichkolwiek komunikatów o błędzie.
Włącz debugowanie w pliku .htaccess lub w konfiguracji globalnej. Powyłączaj podejrzane dodatki i sprawdź ponownie stronę.

Jak napisał @zwiastun nic nie dzieje się bez przyczyny. Wczoraj strona działała bo miałeś pamięć podręczną w przeglądarce. Najprawdopodobniej również wczoraj dokonałeś jakichś zmian i strona działała z powodu jak wyżej. Dzisiaj masz problem.
W ostatecznym posunięciu zmień szablon i ponownie sprawdź stronę. Jeśli to tylko szablon powoduje problem, to szukaj w nim błędu (np. usunięty jakiś znak w kodzie lub o jeden znak za dużo).

Kusy
23-01-2012, 17:13
@Zwiastun: Żadnych logów nie mam. Co do zmian na serwerze to kontaktowałem się z administratorem i żadnych zmian nie było. Ja nic przy stronie od 4 dni nie dłubałem (@Niszkal - pamięć przeglądarki czyszczona po kilka razy dziennie więc strona po prostu działała) Druga osoba mająca dostęp do strony również niczego nie zmieniała stąd też moje zdziwienie całą sytuacją (pierwsze co w takich sytuacjach to pytanie "co znów zepsułeś...).
Pliki szablonu nie powodują błędu bo reinstalowałem szablon, czysty bez moich modyfikacji.
Chyba po prostu skontaktuje się z producentem szablonu (powinnem to zrobić w pierwszej kolejności al "panika" robi swoje) i jego poproszę o wyjaśnienie, rozwiązanie problemu.

nikszal
23-01-2012, 18:03
@Niszkal - pamięć przeglądarki czyszczona po kilka razy dziennie więc strona po prostu działała
Wczoraj postawiłem kopię strony na innym serwerze i też mi działała przez kila długich godzin. Dzisiaj wchodząc na nią zobaczyłem piękny komunikat: Fatal error: Allowed memory size of...

Gall Anonim
23-01-2012, 18:37
@nikszal - no dobra - ale ty masz przekroczoną dostępną wartość fizyczną na hoście co może być podyktowane chociażby niewłaściwie skonfigurowanym podziałem przestrzeni dyskowej w połączeniu z "puchnącymi" rejestrami a facet ma brak dostępu do bazy danych to jakby dwie różne bajki.
Pzdr

nikszal
23-01-2012, 18:52
a facet ma brak dostępu do bazy danych to jakby dwie różne bajki.
Nie koniecznie ma brak dostępu do bazy, bo wówczas byłby inny komunikat błędu i na pewno nie error 500.

Jak chcesz ujrzeć na swojej stronie taki komunikat, to w szablonie dodaj tylko jeden znak w linii <jdoc:include type="component" />
Zmień component na components i będzie po zawodach - error 500.