PDA

Zobacz pełną wersję : nieprawidłowe odnośniki do artykułów w module "artykuły z kategorii"



królik
23-01-2012, 13:16
Witam,
bardzo mnie dziś zaskoczyła joomla (1.7.3). Mam na stronie w kolumnach odnośniki do artykułów z danej kategorii (standardowy moduł).
Dopiero teraz zwróciłem uwagę (strona na razie testowa, nie publiczna), że część odnośników nie wskazuje na prawidłowe artykuły.
I tak: część odnośników wyświetlana jest poprawnie, tj. host/jezyk/alias, a część: host/jezyk/aktualnakategoria/id-nazwakategorii/id-nazwa. Przenosząc artykułu po różnych kategoriach zauważyłem, że jest to związane z kategorią właśnie, a nie artykułem czy samym modułem, tj. artykuł w jednej kategorii wyświetlany jest dobrze, a w innych już źle. Przejrzałem dokładnie całą strukturę: kategoria -> artykuł oraz moduł "artykuły z kategorii" i nie widzę różnic pomiędzy prawidłowymi, a złymi.
Proszę o podpowiedź - co wpływa na tworzenie odnośnika do artykułu.

Dodatkowo jeszczę napiszę korzystam z dodatku articles everywhere, który dodaje fragment artykułu do strony i linka do czytaj dalej. Tutaj sytuacja taka sama.

Konfiguracje mam jedną dla wszystkich artykułów.

---
ok - już wiem skąd się biorą dobre linki - odnośnik jest wtedy prawidłowy, kiedy istnieje w jakimś menu link do niego,
ale nie wyjaśnia dalej czemu te bez menu są nieprawidłowe, przecież nie muszę wrzucać wszystkich artykułów do menu, to bzdura