PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyszukiwaniem w SOBI2



coliberek1
23-01-2012, 17:50
Witam,

strona jest na takim serwerze, że pliki powstałe podczas instalacji z poziomu PA Joomla mają jakieś dziwne uprawnienia i trzeba prosić administratora, żeby zmienił te uprawnienia na właściwe tak, żeby mozna bylo dokonac w nich jakichś zmian ( np w katalogu languages/pl-PL lub components/com_sobi2 )

Wszystko było w porządku, ale potrzebowałam nanieść zmianę w tekscie "READMORE" w
components/com_sobi2/templates/default/sobi2.details.tmpl.php oraz
w tekscie ADVANCED SEARCH w
modules/mod_jv_sobi2search/...
więc administrator zmienil chmody tych 2 katalogów na 775

Po tej czynności ponad wynikami wyszukiwania pojawia się ostrzeżenie:

Warning: file_put_contents(/home/nazwa-konta/public_html/nowe/cache/js-d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /home/nazwa-konta/public_html/nowe/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 304

Poszlam do wskazanego pliku do linii 304 ale nie mogę dojść w czym jest problem. W tej linii jest :
..
$ret = file_put_contents($file, $buffer);
..

Skoro krzyczy, że Permission denied , to pewnie jest denied tylko pytanie jak dojść do tego w jakim pliku...?

------------------------------
Wiem, że jestem blond ale nie wiedziałam, że zajęło mi to tak strasznie szare komórki. :D
Weszłam po cichu do pliku /home/nazwa-konta/public_html/nowe/cache i skromnie zmieniłam chmod pliku js-d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.php z 644 na 777 i.... problem zniknął.

nikszal
23-01-2012, 18:25
Wyłącz cache i wyczyść ten katalog pozostawiając jedynie plik index.html.

coliberek1
23-01-2012, 18:28
Hej :)

w konfiguracji globalnej cache było od początku wyłączone, a teraz wyłaczyłam tez cache w konfiguracji SOBI2. Dzięękuję.