PDA

Zobacz pełną wersję : Wbudowany moduł liczby gości online - czy pokazuje prawdę?



Mateluta
23-01-2012, 18:02
Witam serdecznie, mam sobie serwis na Joomla 1.7. Wpadłem na pomysł aby na stronie wyświetlać liczbę aktualnie przeglądających moją stronę gości. Pytanie mam następujące: czy liczba aktualnie (online) przeglądających witrynę gości jest prawdziwa? Na jakiej zasadzie jest to mierzone? Pytam, ponieważ porównując na oko wyniki z Google Analytics liczba podawana przez Joomla jest bardzo zawyżona... W tej chwili np. pokazuje 38 przeglądających stronę użytkowników (co jest jak najbardziej możliwe, ale nie przekłada się to na wyniki w Google Analytics)... Ktoś rzeknie coś mądrego? Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

nikszal
23-01-2012, 18:09
Daruj sobie ten moduł, bo to jest pic na wodę fotomontaż. Wiarygodne wyniki masz od największego światowego szpiega internetowego - Google, który podaje liczbę niepowtarzalnych odwiedzin strony.

ALEKSIEJ78
23-01-2012, 18:13
Oprócz Google Analytics dobry jest również komponent J4age (który ja akurat preferuje).

Mateluta
23-01-2012, 18:59
Daruj sobie ten moduł, bo to jest pic na wodę fotomontaż. Wiarygodne wyniki masz od największego światowego szpiega internetowego - Google, który podaje liczbę niepowtarzalnych odwiedzin strony.

dzięki za odp. Tak też myślałem... Tylko w takim razie po co ten pic... Chyba na wodę... Usuwam moduł w diabły. Pozdrawiam!

---------- Post dodany o 18:59 ---------- Poprzedni post był o 18:14 ----------


Oprócz Google Analytics dobry jest również komponent J4age (który ja akurat preferuje).

J4age? O kurtka na wacie - muszę zajrzeć. Dzięki za info!

nikszal
23-01-2012, 19:02
J4age? O kurtka na wacie - muszę zajrzeć. Dzięki za info!
Pamiętaj tylko o szybko rozrastającej się bazie danych, gromadzącej masę informacji statystycznych.

wini74
24-01-2012, 11:53
a jak można ściągnąć J4age
gdzie trzeba się zalogować??