PDA

Zobacz pełną wersję : Kopia / zgrywanie artykułów..



husar
23-01-2012, 19:39
Mam stronę internetową X i chce z niej zgrać wszystkie artykuły i wgrać ją na stronę Y. jak mam to zrobić? może być plugin może być komponent.. ale nie wiem jak to konkretnie zrobić..czy jest jakaś aplikacja? ponieważ szukałem i nic nie znalazłem. ktoś kiedyś miał podobny problem tłumaczyli mu aby wgrać artykuły do bazy danych - ale da się to jeżeli są różne adresy i inne? On też jakoś to tam zrobił ale nie napisał dokładnie jak to zrobił..
Czy mógłby mi ktoś jakoś jaśniej napisać co mogę zrobić aby przegrać te artykuły (już trochę ich napisałem i mi szkoda a kopiować je to trochę głupie.. Choć jak na razie widzę jedyne wyjście:(

pzdr i czekam na odpowiedŹ:) heej!

Robster
23-01-2012, 22:13
Eksportujesz tabelę z artykułami z bazy danych i importujesz paczkę z nimi w docelowej bazie. Prościej nie da się tego wytłumaczyć.

zwiastun
23-01-2012, 23:25
Nie wystarczy. Trzeba chyba jeszcze przypisać tym artykułom jakąś jedną sekcję i kategorię z istniejących, bo mogą się nie pokazać w Joomla! (czyli ustawić w tabeli jednolicie wszystkie pola z id sekcji i id kategorii

Robster
23-01-2012, 23:55
Masz rację @zwiastun. Nie pomyślałem o powiązanych tabelach.
Trzeba więc eksportować jeszcze tabele z sekcjami, kategoriami... no i jeśli na nowej stronie masz już jakieś artykuły, sekcje czy kategorie, to trzeba ID pozmieniać by się nie powielały.
Strasznie dużo zamoty, chyba rzeczywiście warto rozejrzeć się za jakimś komponentem do kopiowania.
Tutaj masz jeszcze strukturę bazy w J!, łatwiej będzie doszukać się powiązanych tabel - http://wiki.joomla.pl/index.php/Baza_danych_1.5

zwiastun
23-01-2012, 23:58
prościej przekopiować te arty do tabeli tymczasowej, zmienić im wszystkim id kategorii sekcji na 1, przenieść do właściwej bazy, a następnie już na zapleczu Joomla ustalić przypisanie do sekcji i kategorii

Gall Anonim
24-01-2012, 08:58
@husar nie mam pojęcia o Twojej faktycznej wiedzy co do Joomla i Baz Danych - dlatego też proponuję rozwiązanie banalne - użyj tego i ............ (http://extensions.joomla.org/extensions/migration-a-conversion/data-import-a-export/12816) po sprawie - naturalnie po dokładnym zapoznaniu się z konfiguracją właściwą dla oczekiwanego celu - ogólnie banał.
Pzdr

husar
28-01-2012, 22:07
siemka! wielkie dzięki za wszytskie odpowiedzi:) mam nadzieję że gdzieś przyda się mój temat ale ja ręcznie sobie mogę jeszcze pozwolić na kopię dlatego tak właśnie to zrobię:) a przy okazji dokonam małych zmian w artykułach.. jak coś zapraszam do siebie mojamalawyspa.net78.net

husar
23-02-2012, 17:08
niestety to nie działa jak myślałem... spróbowałem i mi nie wyszło chcąc wysłać artykuły na inna stronę mam problemy a export działa tylko nie można zaimporyować tych artykułów..

Gall Anonim
23-02-2012, 17:11
a to ciekawe? A gdzie znikło z komponentu czy masz okrojony?

husar
28-02-2012, 14:17
dobra dokładnie oglądałem i znalazłem.. niestety na ang stronie w how to nie dali opisu jak to zrobić.. a polak ślepy... przycisk do importowania artykułów jest koło preferencji. dokładnie:
Komponenty>J2XML>Control Panel> Prawy górny róg (klikasz przeglądaj gdzie wyeksportowałeś pliki) > Importuj..
Wybacz za zamieszanie i błąd..:)