PDA

Zobacz pełną wersję : Dołącz do akcji : NIE dla ACTA - Joomla! plugin



trzepiz
24-01-2012, 15:12
Przygotowałem prosty dodatek dla Joomla! 1.5 i 1.7. Chętnych do przyłączenia się do akcji zapraszam do pobierania.

4954

Dodatek dostępny na moim blogu ----> www.trzepizur.pl (pobierz (http://www.trzepizur.pl/blog/1-joomla/129-nie-dla-acta.html))


Dostępny jest także plugin "Blackout"

4958

Dodatek dostępny na moim blogu ----> www.trzepizur.pl (pobierz (http://www.trzepizur.pl/blog/1-joomla/129-nie-dla-acta.html))

nikszal
24-01-2012, 15:30
Fajnie, że można prowadzić protest na swojej stronie, tylko jakie to ma znaczenie w sytuacji, gdy już decyzja rządu została podjęta?

Michał Boni (minister cyfryzacji): - Już za późno na wycofanie się z podpisania ACTA.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11021015,Boni__Za_pozno_na_wycofanie_sie_ _do_ACTA_dodamy_klauzule.html

trzepiz
24-01-2012, 15:38
Tak samo możesz powiedzieć o ludziach, którzy dzisiaj wychodzą na ulice ... "Po co .." przecież klamka zapadła....

nikszal
24-01-2012, 15:45
Bo zapadła.

Politycy liczą się ze zdaniem elektoratu tylko przed wyborami. Później mają swoich wyborców w głębokim niepoważaniu. Nawet Konstytucja RP nie zobowiązuje członka rządu i parlamentarzystę do wypełniania woli narodu w wyniku prowadzonych przez niego protestów. Można to rozwiązać jedynie poprzez wprowadzenie referendum, w którym większość opowie się 'przeciwko'. Prawem nadrzędnym w tym wypadku jest prawo unijne zobowiązujące poszczególne państwa członkowskie do wypełniania woli większości. Dokładnie z takim przypadkiem mamy do czynienia z ACTA.

luqass
24-01-2012, 16:08
ja mimo wszystko umiescilem stosowny baner na swoich stronach, to wbrew pozorom ma znaczenie.

Robster
24-01-2012, 16:15
Ja bym całkiem to ACTA zlał, bo nie wierzę, że u nas dojdzie do tak radykalnych posunięć, jak zamykanie serwisów typu chomik czy nawet blokowanie YT, ale dziś zobaczyłem coś co mnie strasznie wkurzyło. Był to pan Hołdys domagający się wprowadzenia ACTA, bo ma mało pieniążków. Ciężko haruje, a tu <sarkazm>setki milionów</sarkazm> internautów ściągają, jego wybitne utwory i należy mu się za to wynagrodzenie.

Gall Anonim
24-01-2012, 16:24
Panowie - to co się dzieje to .........
Służę uprzejmie
Konstytucja:
Art. 47.
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.
Art. 49.
Zapewnia się wolność i ochronę tajemnicy komunikowania się. Ich ograniczenie może nastąpić jedynie w przypadkach określonych w ustawie i w sposób w niej określony.
Art. 51.
punkt 2.
Władze publiczne nie mogą pozyskiwać, gromadzić i udostępniać innych informacji o obywatelach niż niezbędne w demokratycznym państwie prawnym.
Art. 54.
Punkt.1
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
Punkt.2.
Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.
Na chwilę obecną brak jest ustaw które pozwalałyby na podpisanie ACTA - jest więc ewidentnym bublem prawnym o ile ktoś się odważy to głośno powiedzieć. Pamiętajmy również o trybie w jakim są tworzone ustawy.
Zobaczymy kto teraz zawalczy o elektorat - akurat na tym polu można nieźle obecnie polec.
Pzdr

nikszal
24-01-2012, 16:32
Ja bym całkiem to ACTA zlał, bo nie wierzę, że u nas dojdzie do tak radykalnych posunięć
Ja jestem całkowicie przeciwny podpisywaniu tej umowy przez rząd polski, bo nie wierzę w żadne klauzule bezpieczeństwa. Żyję już trochę w polskich realiach politycznych, więc zdążyłem zaobserwować nie raz obchodzenie prawa, szukanie luk prawnych, dodawanie znaków przestankowych i spójników do treści zapisów całkowicie zmieniające ich wymowę i interpretację. Polacy są mistrzami świata w tej dziedzinie. Szczególnie chodzi tu o interpretację przepisów przez organy państwowe. Zobaczycie, że pomimo dodania klauzuli bezpieczeństwa, o czym wspomina min. Boni zawsze znajdzie się przepis pozwalający na wprowadzanie sankcji karnych, bo organy oprą się na prawie unijnym i wyselekcjonowanych urywkach klauzuli bezpieczeństwa. Będzie to działo na zasadzie przysłowia "jak się chce psa uderzyć, to....."

@Gall Anonim
W przytoczonych przez Ciebie artykułach Konstytucji nie ma sprzeczności z ACTA, ponieważ z chwilą podpisania tej umowy przez rząd będzie ona obowiązującym aktem prawnym państwa demokratycznego.

Chcę przypomnieć, że przed akcesją Polski do UE kolejne rządy dostosowywały polskie prawo do prawa wspólnotowego, a nie odwrotnie. W hierarchii aktów prawnych jest następująca kolejność:
1. Konstytucja
2. Umowy międzynarodowe
3. Ustawy i rozporządzenia
4. Akty prawa miejscowego

tomeekm
24-01-2012, 16:35
Ambasador w Japonii został upoważniony przez premiera do podpisania ACTA.
Więcej o tym np. tutaj -> http://wiadomosci.onet.pl/raporty/atak-hakerow-na-polske/tusk-w-sprawie-acta-nie-ustapimy-wobec-szantazu,1,5007161,wiadomosc.html

Gall Anonim
24-01-2012, 16:37
@nikszal - guzik prawda - ale ponieważ ty masz zawsze rację więc daruję sobie rozwijanie tematu poza faktem iż nie ma technicznych możliwości wprowadzenia zasad ACTA bez ewidentnej inwigilacji wszystkich użytkowników internetu - all
Pzdr

palyga007
24-01-2012, 16:51
@Robster

A czy P. Hołdys kiedyś nie powiedział, że taksówkarze powinni płacić ZAIKS-owi bo wożąc klientów na pewno słuchają muzyki?

nikszal
24-01-2012, 17:00
Och Gallusie!

Chyba dano temu miałeś WOS w szkole. O sprzeczności aktu prawnego z konstytucją nie decyduje społeczeństwo, rząd ani parlament. Jest ta kompetencja zarezerwowana wyłącznie dla Trybunału Konstytucyjnego.

A techniczne możliwości inwigilacji internautów istnieją od bardzo dawna. Jest nią największy światowy szpieg internetowy Google, mający w bardzo wielu krajach świata swoje oddziały. Przykład - Chiny. Polskie służby specjalne także korzystają z usług Google i to nie na zasadzie dostępu do wyszukiwarki Google. Poszukaj w necie informacji o żądaniach składanych w Google przez służby specjalne. Ja już takie czytałem.

Gall Anonim
24-01-2012, 17:01
A nie mówiłem :lol:
Znaczy się - nie pisałem.
A w szkole miałem WO, a potem PNOS
hi, hi
A, cha - jeszcze po drodze Podstawy Prawa i Prawo Konstytucyjne
P.S. Zerknij na teleexpress - właśnie zaczęło się to o czym napisałem.
P.S.II - jeszcze żeby Ci się spokojnie spało - Telefonik komórkowy każdego z nas można namierzyć z dokładnością +/- 1m tak w pionie, jak w poziomie. Ty bez sprzętu możesz to zrobić z dokładnością 100 m - a sms'a można wysłać dokładnie z każdego dowolnego numeru - więc ogólnie jest bardzo zabawnie. O sprawach, o których wspomniałeś też "coś tam słyszałem".

nikszal
24-01-2012, 17:16
Zerknij na teleexpress - właśnie zaczęło się to o czym napisałem.
Niestety spóźniłem się. O czym mówli?

W ramach walki z nudą możesz zapoznać się z tą stroną opisującą sposoby inwigilacji ludzi
http://www.diachrononilus.pl.tl/Inwigilacja-wymiar-%26%23347%3Bwiatowy.htm

Gall Anonim
24-01-2012, 17:17
Właśnie o kolizji prawnej -niektórzy już zbijają kapitał polityczny :-)

nikszal
24-01-2012, 17:27
Kolizja prawna (niezgodność aktu prawnego wyższej rangi z konstytucją) będzie tylko wówczas, kiedy prawomocnym wyrokiem orzeknie ją Trybunał Konstytucyjny. Do tego momentu wszystko jest zgodne z prawem i nie zmieni tego stanu rzeczy żadna wypowiedź polityka bardziej lub mniej prominentnego. Po to mamy trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą.
Bądź realistą i nie bazuj na wypowiedziach oszołomów politycznych, którzy wszelkimi sposobami chcą zabłyszczeć w mediach.

Gall Anonim
24-01-2012, 17:30
Ja też chcę zabłysnąć :D

trzepiz
24-01-2012, 17:37
Czy Was znów ..... No i po cholerę te 3 strony dyskusji w Temacie nie do tego przeznczonym ??? Nie ma OFF topa ?? Nie macie swoich GG, talkow, maili, czy innego rodzaju komunikatorów ???

luqass
24-01-2012, 17:38
tak to juz jest ze w polsce najpierw ustawy sie "wydaje", pozniej sie o nich rozmawia, a na koncu za nie przeprasza...
btw. hej, dzialanie pluginu mi sie nie wyswietla na operze ;(

Robster
24-01-2012, 21:45
@Robster

A czy P. Hołdys kiedyś nie powiedział, że taksówkarze powinni płacić ZAIKS-owi bo wożąc klientów na pewno słuchają muzyki?

Dokładnie. Ten pan jest autorem wielu bzdurnych cytatów, w których chodzi głównie o niego, jego pieniądze i o to jak go wszyscy wykorzystują.

Jdwind
24-01-2012, 22:54
Panowie i Panie, mało słyszeliście/widzieliście/czytaliście o przypadkach w polskim państwie demokratycznym, kiedy zamykało się ludzi w więzieniach, likwidowało firmy etc. etc. w zgodzie z instrumentami prawa (czy czegoś tam) a później ich wypuszczało, nawet niekoniecznie przepraszając, ale mówiąc wprost, że niestety nic na nich nie znaleźli? Najpierw zamykali a potem szukali paragrafów. Tutaj będzie to samo. W razie czego wypłaci się odszkodowanie (nie z własnej kieszeni) i tyle.

loocek
24-01-2012, 23:02
W razie czego wypłaci się odszkodowanie (nie z własnej kieszeni) i tyle. A nawet niekoniecznie. Bo kto sobie będzie d***ę zawracał jakimś tam ...

nikszal
24-01-2012, 23:23
Panowie i Panie, mało słyszeliście/widzieliście/czytaliście o przypadkach w polskim państwie demokratycznym, kiedy zamykało się ludzi w więzieniach, likwidowało firmy etc. etc. w zgodzie z instrumentami prawa (czy czegoś tam) a później ich wypuszczało, nawet niekoniecznie przepraszając, ale mówiąc wprost, że niestety nic na nich nie znaleźli? Najpierw zamykali a potem szukali paragrafów. Tutaj będzie to samo. W razie czego wypłaci się odszkodowanie (nie z własnej kieszeni) i tyle.
Powiedz to Gallusowi Anonimusowi, bezgranicznie wierzącemu politykom i GIODO.

To tylko jeden ze świeżych przykładów, o których piszesz http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11020502,Wpadka_prokuratury__Wiceprezes_O rlenu_mial_w_ramach.html
Posiedział w pierdlu, pozbawili go stanowiska wiceprezesa Orlenu, a prokuratura ma w garści tylko smród po działaniu w myśl demokratycznego państwa prawa. A Kluska i Optimus?
Nie wierzę w żadne klauzule bezpieczeństwa dodane do prawa obowiązującego na terenie RP. Jak to mówił Miro Drzewiecki - Polska to dziki kraj?

Lepszym rozwiązaniem będzie wysyłanie petycji do polskich parlamentarzystów, aby nie ratyfikowali umowy ACTA, niż demonstracyjne wyłączanie stron na pewien okres, bo w gruncie rzeczy pomysłodawcom tej umowy właśnie chodzi o zamknięcie ust mediom internetowym.

pyziak
25-01-2012, 00:18
Nie macie swoich GG, talkow, maili, czy innego rodzaju komunikatorów ??? na tych rzeczach nie nabija się licznika postów ;)

trzepiz
25-01-2012, 00:47
Właśnie dodałem na bloga plugin "blackout".

4957

Dodatek przygotowany przez Jolę - za co kłaniam się w pas ...(Pozdrawiam Jola)

Robster
25-01-2012, 15:40
Jola jest jak mistrz Joda, tylko bez zielonego koloru ;) Z ciekawości zobaczę, jak to działa :D

scopy
27-01-2012, 20:10
Trzepiz a zrobił byś dla mnie to samo tylko z napisem NIE DLA TUSKA LUB PO Chętnie bym zamieścił na moich stronach coś takiego.

Jdwind
27-01-2012, 21:25
Napisz sobie na głównej czcionką 220px, po co Ci jakiś dodatek?