PDA

Zobacz pełną wersję : Długie menu "Menu" w penelu administracyjnym..



cherokee
25-01-2012, 11:20
Tym razem poległem i wyjątkowo zwracam się z pytaniem do szanownych forumowiczów, bo pewnie ktoś się z tym problemem spotkał, jednak przegrzebując wszystko (lub prawie wszystko) nie znalazłem jak do tej pory rozwiązania.

Chodzi o długie menu "Menu" po stronie administracyjnej.

Tak się porobiło, że w witrynie którą administruję powstała spora ilość "podmenu" i pewnie jeszcze kilka powstanie. Menu jest długie i nie mieści się w 1 ekranie... i jeżeli na stacjonarnym komputerze, gdzie mam mysz z tzw. kółeczkiem, mogę sobie to przewinąć i dogrzebać się do odpowiedniej pozycji, to w przypadku obsługi na laptopie gdzie mam tylko pad.... nie ma sposobu dotarcia do pozycji wychodzących po za 1 ekran (prócz noszenia z sobą myszki z kółeczkiem :) ).

(rzecz dotyczy j.1.7.4 i 2.5 to w sumie bez znacznia bo różnic między nimi w tej kwestii nie ma)
Czekam na baty.

cherokee
26-01-2012, 12:10
ok. Obawiam się, że nie ma na to sposobu (prócz zmiany template / modyfikacji template / utworzenia modułu menu w innej pozycji template admina)

Gall Anonim
26-01-2012, 12:24
Możesz poćwiczyć te rzeczy ale tak jakoś nie kojarzę aby któraś załatwiała twój problem (http://extensions.joomla.org/extensions/administration/admin-templates)
Pzdr

cherokee
26-01-2012, 12:34
Nie... żadna nie załatwia problemu.

Sądzę że jest to temat do ogarnięcia w konstrukcji CMS... przyszłościowego, lub w defaultowym template admina.
Podobnie jak kolejność w menu "Menu" - to mogę sobie "zaprogramować", ale sądzę, że wielu użytkownikom sortowanie takie czy inne w tym menu ułatwiłoby życie.

Temat można zamknąć... gdyż rozwiązania brak.
_____________________________________________
Proponuję jednak zostawić otwarty - wszak w niektórych województwach są ferie i wiele "łebskich" osób z fajnymi pomysłami rzadko tutaj teraz zagląda :)