PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejność w menu "Menu" w panelu administracyjnym



cherokee
25-01-2012, 11:43
Przesortowanie listy pozycji w menu "Menu" po stronie administracyjnej. Sprytnie nazwałem sobie różne menu z prefiksami by wiedzieć co do czego służy :), jednak oczywiście każde kolejne menu dodawane do tej listy pakowane jest na jej dół w kolejności dodawania... i i tak muszę szukać po całej liście. Oczywiście mogę sobie to pozmieniać grzebiąc bezpośrednio w bazie (choć nie sprawdzałem wpływu na funkcjonowanie j. po takich zmianach), ale może ktoś zna inny sposób konfiguracji / przesortowania alfabetycznego / zmiany kolejności pozycji.

Nie chcę zmieniać template admina, bo do standardowego przez lata przyzwyczaiłem się i nawet nie wiem jakie możliwości dają inne template.

(rzecz dotyczy j.1.7.4 i 2.5 to w sumie bez znacznia bo różnic między nimi w tej kwestii nie ma)

cherokee
26-01-2012, 12:09
Oczywiście mogę sobie to pozmieniać grzebiąc bezpośrednio w bazie (choć nie sprawdzałem wpływu na funkcjonowanie j. po takich zmianach)..

To trochę pochopnie napisałem... nie chcę nawet sprawdzać co by się stało :)

nikszal
26-01-2012, 13:49
każde kolejne menu dodawane do tej listy pakowane jest na jej dół w kolejności dodawania...
To jest prawidłowe wyświetlanie struktury menu. Każdy dodany nowy link nie będący linkiem podrzędnym istniejącego już menu będzie lądował na spodzie listy.


może ktoś zna inny sposób konfiguracji / przesortowania alfabetycznego / zmiany kolejności pozycji.
Jednym kliknięciem można przesortować pozycje menu z kolejności rosnącej na malejącą. Kolejnym sposobem jest zwiększenie ilości pozycji menu na liście ze standardowych 20 pozycji na większą ilość (lub wszystkie). Można zmieniać kolejność linków zmieniając ich pozycję na liście i zapisując ten układ (ikona dyskietki). Najgorszym ze sposobów jest wyświetlanie struktury menu w porządku alfabetycznym, bo wówczas będzie to typowa wolna amerykanka i takiej możliwości nie ma. Sortowanie alfabetyczne spowodowałoby, że struktura wyświetlanych linków w projektancie menu nie będzie odpowiadała ich kolejności wyświetlania w modułach menu.

cherokee
26-01-2012, 14:11
Jednym kliknięciem można przesortować pozycje menu z kolejności rosnącej na malejącą. Kolejnym sposobem jest zwiększenie ilości pozycji menu na liście ze standardowych 20 pozycji na większą ilość (lub wszystkie). Można zmieniać kolejność linków zmieniając ich pozycję na liście i zapisując ten układ (ikona dyskietki). Najgorszym ze sposobów jest wyświetlanie struktury menu w porządku alfabetycznym, bo wówczas będzie to typowa wolna amerykanka i takiej możliwości nie ma. Sortowanie alfabetyczne spowodowałoby, że struktura wyświetlanych linków w projektancie menu nie będzie odpowiadała ich kolejności wyświetlania w modułach menu.

Wiem, że można wyświetlić 20 lub inną ilość pozycji, ale to nie rozwiązuje problemu. Zmiana sortowania też nie zmienia i nie likwiduje problemu. Wiem, że pozycje są dodawane wg. kolejności ich dodawania, ale to też nie zmienia i likwiduje problemu.

Dlatego mając - rozbudowany serwis
1. trzeba dbać o to by się w nim nie pogubić nadając dla własnej wygody prefiksy menu.
2. warto mieć możliwość wyświetlania menu w sposób w jaki JA chcę. Sortowanie malejąco lub rosnąco wg. ID nie jest żadnym sposobem, ponieważ i tak któreś z pozycji wylecą po za ekran (o tym pisałem w innym wątku).
3. jeżeli menu dot. komponentów może być wyświetlane alfabetycznie, dlaczego nie może być wyświetlane alfabetycznie menu "Menu"?

To tyle.

Po prostu się nie da i już.

nikszal
26-01-2012, 14:19
trzeba dbać o to by się w nim nie pogubić nadając dla własnej wygody prefiksy menu.
Gdzie to przeczytałeś?


warto mieć możliwość wyświetlania menu w sposób w jaki JA chcę.
To kombinuj, a wówczas empirycznie doświadczysz, że wprowadzi to więcej chaosu niż pożytku.


3. jeżeli menu dot. komponentów może być wyświetlane alfabetycznie, dlaczego nie może być wyświetlane alfabetycznie menu "Menu"?

Alfabetyczne wyświetlanie nazw komponentów na zapleczu nie ma wpływu na wyświetlanie ich na stronie frontowej, bo tam może znajdować tylko jeden komponent. Nie uwzględniam komponentów umieszczonych w modułach. Natomiast kolejność linków w menu na zapleczu ma bezpośredni wpływ na ułożenie ich kolejności w modułach.

cherokee
26-01-2012, 14:41
Dopsz... teraz zrozumiałem, że chyba (raczej na pewno) mnie nie zrozumiałeś.

Owszem, kolejność menu w ustawianiach konkretnego menu ma przełożenie na kolejność wyświetlanych pozycji menu od strony frontowej.
Ale ja zupełnie o czymś innym mówię.

Może użyłem niewłaściwego słowa "lista" menu... co może sugerować tabele z pozycjami menu.

Użyję wyrażenia.... hm... "menu rozwijane" menu "Menu"...

nikszal
26-01-2012, 15:03
Użyję wyrażenia.... hm... "menu rozwijane" menu "Menu"...
Menu rozwijane w "Menu" na zapleczu?

Poszukaj na JED, być może znajdziesz jakieś rozszerzenie dzięki któremu zmienisz porządek sortowania linków w menu z ID na Title.
Czy to w czymkolwiek pomoże po za chaosem wiesz tylko TY, bo w żaden sposób ta struktura nie będzie odzwierciedlała rzeczywistej kolejności.

cherokee
26-01-2012, 16:56
Menu rozwijane w "Menu" na zapleczu?

Poszukaj na JED, być może znajdziesz jakieś rozszerzenie dzięki któremu zmienisz porządek sortowania linków w menu z ID na Title.

Tak... właśnie to menu...

Nie zadaję zbyt często pytań, co nietrudno sprawdzić. A ponieważ zostałem doprowadzony do "ostatecznosci" to je zadałem :)


Czy to w czymkolwiek pomoże po za chaosem wiesz tylko TY, bo w żaden sposób ta struktura nie będzie odzwierciedlała rzeczywistej kolejności.

No tu akurat jestem przekonany, że mi by to pomogło... Znacznie. Generlanie nie zauważyłem... choć może jestem na coś ślepy, by akurat kolejność pozycji w tej rozwijanej liście mogła by być dla mnie jakkolwiek przydatna w postaci w jakiej jest domyślnie - czyli w kolejności dodawania. I nie ma ta kolejność wpływu na cokolwiek od frontu.

To jaką mam kolejność (w kolejności dodawania) mogę sobie podglądnąć w tzw. "projektancie menu" i tam posortować wg. tytułu... dlatego tak zacząłem się zastanawiać dlaczego tego rozwijanego menu nie mogę ustawić tak jak bym chciał.

Dopsz...

Może ktoś będzie miał jakiś pomysł... a jak nie to trudno. Radziłem sobie do tej pory to i pewnie dalej będę sobie radził.