PDA

Zobacz pełną wersję : RSform nie wysyła wiadomości



klikklak
25-01-2012, 13:10
Witam
Ostatnio zainstalowałem darmową wersję komponentu RSForm i wszystko było by ok gdyby nie jedna sprawa.
Po wypełnieniu formularza i przyciśnięciu submit nie zostaje on wysłany do adresata podanego w polu "Email Form data to". Inne komponenty wysyłają bez problem maile na ten adres za pomocą funkcji pocztowych PHP. Dziwne jest też, że w chwili gdy w polu data to wpiszę mail z o2, to formularze dochodzą bez problemu.
Być może wina leży po stronie serwera pocztowego, ale niestety nie mam do niego dostępu :(

nikszal
25-01-2012, 13:27
Dziwne jest też, że w chwili gdy w polu data to wpiszę mail z o2, to formularze dochodzą bez problemu.
A gdzie e-maile nie dochodzą? Może na Wirtualną Polskę?

klikklak
25-01-2012, 13:46
Maile nie dochodzą na płatne konto założone w firmie az.pl.

nikszal
25-01-2012, 13:51
Nie chcę się wypowiadać na temat az.pl, bo już czytałem masę opinii o tym hostingu.
Poszukaj ich sam, to być może podejmiesz istotną decyzję dotyczącą dalszego pobytu na tym serwerze.

klikklak
25-01-2012, 13:57
Tak wiem. Ale niestety to nie moja decyzja. Ja tu tylko sprzątam:)

nikszal
25-01-2012, 14:00
To sprzątając zacznij to robić od wymiatania śmieci spod dywanu. W pierwszej kolejności zapytaj administartora serwera dlaczego nie dochodzi poczta z konta na az.pl, o ile oczywiście skrzynka jest poprawnie skonfigurowana.

klikklak
25-01-2012, 14:24
Popytam, ale cały czas dziwi mnie to że np acymailing bez problemu wysyła maile na konto na az.pl. Mogłoby to świadczyć, że jednak wina leży po stronie komponentu a nie serwera pocztowego. Sam już nie wiem.

nikszal
25-01-2012, 14:28
Używam RSform w wersji PRO i nie mam problemu z wysyłką formularzy nawet z załącznikami. Wersja bezpłatna jest tylko uboższa w funkcje, ale nie dotyczy to samej wysyłki.