PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest z tą zmienną register_globals



szoszon1
25-01-2012, 13:17
Witam
Czy zmienna z tematu powinna być wyłączona przy zainstalowanej joomli 1.5.25 ?
Mam hosting na linuxpl i widzę że zmienna jest ustawiona na "on".
Czy wymóc na administratorze serwera zmianę tej wartości ?
Pozdrawiam

nikszal
25-01-2012, 13:25
Czy zmienna z tematu powinna być wyłączona przy zainstalowanej joomli 1.5.25 ?
Ja normalnie, bez krzyku instaluję Joomla, a nastepnie register_globals wyłączam w pliku .htaccess.

szoszon1
25-01-2012, 16:38
Dzięki @nikszal za informację , możesz mi napisać jak powinien wyglądać wpis w .htaccess ???
A tak apropo pliku .htaccess , czy jest możliwe że po aktualizacjach joomla ten plik się zmienił ?
Z tego co pamiętam , gdy zakładałem stronkę dopisywałem mu kilka reguł a teraz niestety ich nie widzę :blink:

---------- Post dodany o 16:38 ---------- Poprzedni post był o 16:03 ----------

Znalazłem w innym wątku takie ustawienia

php_value register_globals off
php_value short_open_tag off
php_flag display_errors off

Wkleiłem wszystkie i działa , ale dwie pozostałe nie wiem czego dotyczą ...

nikszal
25-01-2012, 16:40
Dzięki @nikszal za informację , możesz mi napisać jak powinien wyglądać wpis w .htaccess ???

php_flag register_globals off

neo_fox
25-01-2012, 20:17
Mam hosting na linuxpl i widzę że zmienna jest ustawiona na "on".

To radziłbym zmienić hosting :blink:

nikszal
25-01-2012, 20:29
To jest jedyna wada tego serwera Radek. Po za tym chodzi on jak żyletka, o czym mam sposobność doświadczać każdego dnia i do czego porównywać, bo już zmieniłem kilku hostingodawców. Na netmark.pl maksymalny limit pamięci wynosi 64 MB. Na linuxpl.com w standardzie jest 128 MB i można naciskać na admina w celu jego zwiększenia.

vermess
25-01-2012, 20:42
Na linuxpl.com w panelu jest takie coś jak zaawansowane ustawienia php i tam można samemu ustalić czy ta zmienna ma być "on" czy "off".

neo_fox
25-01-2012, 22:03
To jest jedyna wada tego serwera Radek

Dla mnie to punkt dyskfalifikacyjny.
To jakbyś kupił totalnie super samochód i jedyną jego wadą jest że nie ma zamków w drzwiach :D

zwiastun
25-01-2012, 22:12
Radku, jakżesz to!
Zamki są! Ino że od razu z kluczami do wszystkich lokali i w całej okolicy :)

neo_fox
25-01-2012, 22:14
Zamki są! Ino że od razu z kluczami do wszystkich lokali i w całej okolicy

LOL :D

nikszal
25-01-2012, 22:17
Jaja sobie robicie Panowie :(

W panelu DirectAdmin jest dostepny plik php.ini z 30 zmiennymi do natychmiastowej konfiguracji, dla każdej domeny oddzielnie. Jak ktoś potrafi z niego korzystać, to naprawdę nie ma na co narzekać.

zwiastun
25-01-2012, 22:32
@Nikszal: Nie robimy sobie żartów żadnych.
Owszem, są sytuacje, gdy trzeba gdzieś - ze względu na używanie przestarzałych skryptów (napisanych jeszcze w php3 albo w początkach php4), umożliwić rejestrowanie zmiennych globalnych. Ale to nie znaczy, ze to jest dobrze i bezpiecznie. A zwłaszcza, gdy się umożliwia operowanie na tych ustawieniach administratorom witryn, wśród których bywają i orły, i kuraki.
Włączone register_globals na serwerze oznacza narażenie swojej witryny na zagrożenia, które stwarzają inni. Niekorzystanie z serwerów, na których włączono rejestrację zmiennych globalnych, należy do kanonów wyboru bezpiecznego serwera.
W przypadku Joomla już w 2005 roku zalecano wyłączenie register_globals.
O tym, że podobno sam twórca PHP, Rasmus Lerdorf, wypowiedział się swego czasu, iż rejestrowanie zmiennych globalnych to jedna z największych głupot, jakie się przydarzyły w historii PHP wspominać pewno nie trzeba.

nikszal
25-01-2012, 22:46
Drogi Zwiastunie

Doskonale wiesz, że przy każdej instalacji takie kwiatki jak włączona rejestracja zmiennych głobalnych jest widoczna z kilometra, bo wyświetlany jest komunikat w kolorze czerwonym, więc wiadomo, że jest problem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z dostępnych opcji konfiguracyjnych w panelu administracyjnym i najnormalniej w świecie wyłączyć tę rejestrację. Średnio inteligentny administrator zrobi to sam, a niektórym magistrom i doktorom nawet encyklopedia wszelkich dziedzin nie pomoże. Po co jest domyślnie włączona rejestracja na serwerze tego nie wiem, ale wyłączyć ją mozna w ciągu kilku sekund i nie tylko rejestrację zmiennych globalnych. Mozna np. w ramach chronicznego braku klopotów włączyć sobie safe_mode.

szoszon1
26-01-2012, 06:51
Witam
Dzięki panowie za konstruktywne odpowiedzi. Mam na linuxpl konto przez 2 lata i nie mogę naprawdę narzekać na ich usługi.
Przy instalacji poprzez ich instalatora niema żadnego komunikatu na czerwono że jest włączona rejestracja zmiennych globalnych :D
Powiedzcie mi proszę do czego są pozostałe zmienne które przytoczyłem w moim poprzednim poście ?

---------- Post dodany o 06:51 ---------- Poprzedni post był o 06:18 ----------

ok , już znalazłem http://wiki.joomla.pl/index.php/Jak_zmieni%C4%87_ustawienia_PHP_za_pomoc%C4%85_.ht access%3F