PDA

Zobacz pełną wersję : Katalog /images/stories jak utrzymać porządek ??



tomputer
25-01-2012, 15:31
Witam
Korzystam z joomli 1.5.24, serwis z codziennymi wiadomościami obsługuje kilku redaktorów. Zdjęcia są dodawane do artykułów poprzez wczytywanie na serwer domyślnie do katalogu images/stories następnie wstawiane do artykuły czyli standardowa procedura w joomli.
Tu pojawia się pewien problem ponieważ im więcej newsów tym ciężej znaleźć plik, który wczytało się do katalogu images/stories.
Zastanawiam się jak rozwiązać ten problem ponieważ o ile dobrze rozumiem jeśli usunę pliki z katalogu to foto znikną z treści artykułów.

Oczywiście rozwiązaniem jest tworzenie podkatalogów np z danego dnia, ale to mało wygodne rozwiązanie.

Pomyślałem że dobrym sposobem byłoby to by po otworzeniu katalogu w joomli pliki były sortowane po dacie wczytania na serwer wtedy świeże pliki zawsze byłyby na górze i redaktorzy nie musieliby skrollować ekranu by znaleźć konkretny plik.

Czy ktoś z Was zna jakieś skuteczne rozwiązanie tego tematu jeśli tak to będę wdzięczny za pomoc

seba.adm
25-01-2012, 15:37
Witam.

Aktualne wydanie Joomla w wersji 1.5 ma numer 1.5.25 >> zalecana aktualizacja. Żeby filtrować zdjęcia po dacie możesz skorzystać np z edytora >> JCE << (http://www.joomlacontenteditor.net/). Zresztą filtrowanie po dacie jest tylko jedną z opcji; w JCE możesz filtrować np. po nazwie lub rozmiarze pliku. Edytor ten, ma również dobrze działającą wyszukiwarkę po nazwie - więc w ten sposób też możesz szybko znaleźć właściwy plik.

PS
Zwracaj uwagę na działy. Temat przenoszę do odpowiedniej kategorii J1.5

tomputer
26-01-2012, 17:32
Wielkie dzięki za odpowiedź
JCE rozwiązało mój problem , po pierwsze automatycznie znajduje fotkę i wskazuje ją zaraz po wczytaniu na serwer,po drugi wystarczy w konfiguracji głównego profilu zmienić katalog domyślny dla użytkowników (w ten sposób raz tworzę strukturę /images/stories/rok/miesiąc/ moja praca ogranicza się do stworzenia nowego folderu raz w miesiącu.

Polecam i dziękuję za odp.